103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"הייתי רוצה להחזיר להם פי אלף כאב ממה שגרמו לה"

אביה של אחת הנערות מפרשת 'הכדורגלנים והקטינות': "הבת שלי נעלמת מול עייני. אני מתייסר שלא הייתי שם כדי להציל אותה"


אתמול החליט בית המשפט המחוזי בלוד להסיר את צו איסור הפרסום שהוטל על שמות השחקנים בפרשה שטלטלה את עולם הכדורגל – 'פרשת הכדורגלנים והקטינות'. כך לאחר כחודש מאז החלה החקירה נחשף כי השחקנים החשודים הם דור מיכה ועומר אצילי, שהחליטו לפרסם הודעה בה הם מציינים כי השופטים קבעו כי 'לא נפל פגם פלילי במעשינו'. אביה של אחת מהנערות שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על התחושות הקשות שמלוות את משפחתו מאז התפרצה הפרשה.

האב סיפר בעצב כי בתו "לא במצב טוב מבחינה נפשית. זה לא הולך ומשתפר וככל שהזמן עובר אנחנו עדים לזה שהכאב ואי הוודאות שלה הולך ומעמיק. היא מוצאת את עצמה שבוע שלישי ברציפות בבית, בחדר, שהיא לא בבידוד מקורונה". הוא סיפר כי הוא מצליח לדבר איתה על עניינים שבשגרה אך על הפרשה היא "בצורה מוחלטת מסרבת. פותח פצעים ואנחנו לא אנשי מקצוע, פותח אצלה פצעים ומחזיר אותה אחורה. היה לה מאוד קשה, שתי עדויות במשטרה הן היו מאוד ארוכות וזה שאנחנו מדברים על ילדה בת 15 וחצי".

הוא הוסיף ואמר כי "מה שמוסיף למצבה זה כל הפרסומים השקריים, כל הנושא של האינסטגרם, קללות, גידופים, איומים. לא נפסק, זה פשוט לא נפסק - גם עכשיו. ברגע שהקבוצה ועורכי הדין יצאו בתחילת הדרך ואמרו שהנערות משקרות, הזדהו ככה ושלחו תעודות זהות, שהכול התגלה כשקר - מבחינת האוהדים שלהם, צופים שלהם, תומכים שלהם, זה פשוט כרטיס לכיוון אחד. הם לא שומעים כלום, גם אם יוצאים לחוצות העיר עם שלט ואומרים הכול שקר - להם זה לא שנה. הם פשוט הורסים חיים של נערה בת בקושי 15 וחצי".

כמו כן, הוא סבור כי השחקנים "לא פרסמו את השמות שלהם מרצון, זה היה אמור לעלות לעליון, הוא היה זורק אותם מכל המדרגות אחרי שהיה רואה את הדברים, וגם היה נותן חוות דעת מאוד תקיפה ומאוד נחרצת בעניין שלהם. הם פשוט מנעו תשלום נוסף ויצאו כביכול, כביכול, תמימים ונקיים ואמרו 'אנחנו מוכנים לחשוף את השם'. זה פשוט תרגיל יח"צני, ותו לא".

על פי דיווחים שונים, מסתמן כי התיק עומד להיסגר בלי אישום בעבירות מין ואף לא בעבירה של השקיית קטינה באלכוהול. אביה של אחת מהקטינות שיתף בתחושות הקשות נוכח הפרסומים והודה כי היה "רוצה להחזיר לבחורים האלה פי אלף כאב יותר ממה שהם גרמו לה. אני לא יכול, אני לא עבריין, אז אני משאיר הכול בידי המשטרה. כל מה שיש לי אפשרות זה רק להניח את האמון והרצון שלי במשטרה והפרקליטות לעשות את הצדק, כי אני לא מתכון לעשות שום דבר בעניין הזה". הוא ציין כי "המשטרה והפרקליטות לא סיימו את החקירה, התיק לא הגיע עדיין לפרקליטות והיא עוד לא זימנה את הנערות לשיחה, אז התיק לא נסגר. זה רק בליצים תקשורתיים של הצד השני. זה שקר אחד גדול".

"עשו להן 'כיפה אדומה'"

בהמשך, אביה של הנערה טען בתוקף כי טענת הכדורגלנים כי הוטעו בקשר לגילן האמיתי של הנערות חסרת בסיס, "לא רק שלא ניסו להטעות, הן ילדות שלא יודעות להטעות. הן לא הכירו אותם, לא יודעות מי הם. התקשרו להזמין אותן לדאבל דייט. נערה בת 15-15 וחצי שמזמינים אותה לדייט – היא נוסעת לטייל, לשתות, לצחוק, לאכול גלידה, פיצה, זה מה שהן מכירות עד היום. מה שעשו להן זה טמנו להן פח, עשו להן כיפה אדומה בכל לשון, בכל צורה שהנושא הזה נאמר. הביאו אותן לדירה, הזמינו להן אוכל, עשו להן איזה שהוא משחק שמעורב בו אלכוהול, מזגו להן אלכוהול ולאחר מכן נעשו שם עבירות מאוד קשות, מאוד קשות".

הוא הסביר כי "השתמשתי בדימוי הזה לכאורה בכל מובן המילה כי ילדה בת 15 וחצי ששותה אלכוהול היא לא אחראית למעשיה ואין לה שליטה. כשאתה שם סם אונס בשתייה של בחורה אתה לא יכול להגיד שהיא באה מרצונה, היא לא שלטה בזה. כל נושא הגיל פה הוא יורד מהפרק. הם לא הזמינו אותן לסרט, הם לא הזמינו אותן למשחק כדורגל - הם הזמינו אותן אליהם הביתה בכוונה תחילה לגרום להן לנזק הנפשי הקשה הזה לאורך שנים".

לטענתו, "חובתם הייתה לבדוק את הגיל. אם היו מזמינים אותם למגרש כדורגל ונותנים להם כרטיסים חינם – שיהיו בנות 12. אם היו מזמינים אותן למסיבת בריכה שיש הורים וילדים וכל מיני בני משפחה אין צורך להזמין לפי גיל כי הן לא שותות אלכוהול. אם אתה מזמין נערות אליך הביתה, אתה, חובה עלייך לבדוק בת כמה היא".

לסיום, פנה גולן יוכפז אל האב ותהה מה עובר עליו בכל התקופה מאז התפוצצה הפרשה, האב השיב בקול חנוק: "קשה לי להגיד איזה מחנק, לחץ נפשי ואכזבה יש לי מעצמי, בזה שהבת שלי עברה את מה שהיא עברה. שלא הייתי שם להוציא אותה, להגן עליה. שאני לא אמרתי לה שיש אנשים רעים שיכולים לטמון לך מלכודת ולנצל את התמימות שלך. לא חשבתי שבגיל 15 וחצי אני צריך להפחיד אותה מאנשים כאלה שקיימים בעולם, לא חלמתי שהיא תהיה בכזה סיוט. הסיוט שלה כל יום וכל לילה. אני רואה ילדה שהולכת ונעלמת".

 

עריכה: עופרי גליכמן

07/07/2020
הישארו מעודכנים

"הבת שלי נעלמת מול עייני"
"הבת שלי נעלמת מול עייני"  |  צילום: דני מרון/מעריב