103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"לא היה בזה נסיון להעליב וזה נאמר בהומור - אולי בלתי מוצלח"

העיתונאי יעקוב אחימאיר הגיב על דברים שאמר בתוכנית הבוקר של 'חדשות 12' לחזאית סיגל גפני: "הרבה פעמים אומרים לי שלא מבינים את ההומור שלי"


אתמול (ג') בתוכנית הבוקר של ניב רסקין ב'ערוץ 12', העיתונאי יעקב אחימאיר פנה לחזאית סיגל גפני והעיר הערה שהציתה את הרשתות החברתיות. בתגובה לדיווח על פתיחת בריכות השחיה, אמר אחימאיר: 'עשה חשק לראות את סיגל עם ביקיני'. הוא שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב על הסערה סביב אמירתו, וטען כי הדברים נאמרו ברוח ידידותית והומוריסטית.

העיתונאי יעקב אחימאיר התייחס לסערה המתחוללת ברשתות החברתיות בעקבות הדברים שאמר לגפני, הוא סיפר כי הוא נמצא כעת "בלב הסערה ומשתדל להחזיק מעמד". לדבריו, "הגבתי בהומור על איזה שיח שהיה באולפן. כאשר סיגל גפני עמדה ליד בריכה ודיווחה על כך שמותר לשחות בבריכות וכל אחד העיר את ההערה שלו, ולבסוף ניב רסקין שואל אותי 'יעקב, איך זה נראה לך?' אמרתי – 'הייתי רואה אותה בביקיני', או משהו כזה, ציטוט פחות או יותר מדויק. לא היה ניסיון להעליב אותה".

כמו כן, הוא הוסיף ואמר: "אני מרשה לעצמי לומר שאני איתה ביחסי ידידות. הכול היה מחויך וצחוקים ולא כפי שזה משתמע מכל מיני תגובות של אנשים שפוחדים לחתום את שמם המלא על הגידופים שהם מגדפים אותי. האווירה הייתה בהחלט מחויכת, איזה חיוך זה היה? אלוהים יודע, אני לא פסיכולוג. . זה צריך לשאול את סיגל. אני לא יכול לדבר בשמה, אני לא יכול להתרשם בשמה".

ענת דוידוב תהתה האם לדעתו אמירות כאלה ראויות להיאמר בעידן ה’MeeToo’ , על כך השיב אחימאיר: "אני אומר שזו הייתה הערה סתמית, הומוריסטית, אולי בהומור בלתי מוצלח. פעמים רבות אומרים לי אנשים שהם לא מבינים את ההומור שלי, אז כנראה שמשהו לא בסדר אצלי, נאמר כך. אני התרשמתי שסיגל לא נפגעה מכך מההערה הזאת כפי שזה מתואר על ידי מגיבים שלא מכירים אותי ואותה אלא הם נסחפים". כאשר הקשתה דוידוב ותהתה האם היה חוזר על אמירתו, הוא השיב: "מכיוון שאנחנו נמצאים עכשיו בסערות הרבה יותר גדולות מאשר הערה של אחד כמוני אז לא הייתי חוזר על ההערה. לישראל יש עכשיו בעיה מאוד גדולה, אז התלבשו על ההערה הזאת כדי להעמיס עליה כל מיני הערות מכוערות אחרות שנוגעות להשקפותיי הפוליטיות".

גולן יוכפז פנה אל אחימאיר ושאל אותו האם הוא מתנצל על האמירה והאם היה מעוניין להתנצל בפני גפני. אחימאיר השיב: "אם סיגל גפני נפגעה מן ההערה, ואני כמעט בטוח שהיא לא נפגעה מההערה ויש לי יסוד לחשוב על כך, אז אני כמובן מצטער מאוד כיוון שאנחנו מקיימים יחסי ידידות לאורך שנים. יש לנו היכרות של שנים, וודאי לא הייתה לי שום סיבה להעליב או לפגוע בה. חס וחלילה, זה היה הומור שכנראה לא היה מוצלח כל כך".

העיקרון הראשי: "בריאות הציבור ולא העניין הכלכלי"

בהמשך, הביע את דעתו על תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשבר הקורונה. "אני מאמין שראש הממשלה עושה את כל המאמצים כדי לשפר את המצב, אבל אני חושב שבאמת אין 'פרויקטור' אחד שמרכז את כל המהלכים. אני חושב שהיה צריך למנות אדם אחד כזה. משרד הבריאות של ישראל וודאי לא היה מוכן למגפה כזאת. משרד הבריאות במתכונת הנוכחית, אני חושב שהוא לא היה יכול לעמוד בזה. המומחים תמיד אומרים שאנחנו צריכים לעשות את האיזון הנכון המדויק בין המצב הכלכלי לבין ההגבלות השונות בתחום הבריאות. העיקרון הראשי שעומד לנגד עיני זה בריאות הציבור ולא העניין הכלכלי. כמובן שהעניין הכלכלי חשוב אבל חיי אדם והצלת חיי אדם וריפוי בני אדם הם בראש המעיינים, לפי דעתי, שצריכים להיות לקובעי המדיניות".

נתניהו לא עמד בלחץ של הציבור?
"אני לא יודע אם הוא לא עמד בלחץ הציבורי, אבל יכול להיות שראש הממשלה, לא היה לו את המנגנון הנכון, המנגנון היעיל, כדי להיאבק במגפה הזאת. לא בכדי יש כאלה שאומרים שהוא צריך היה להעביר את הטיפול בנושא הזה לידי משרד הביטחון או לידי צה"ל. יכול להיות שיש בזה משהו, אבל אני לא יודע אם צה"ל בקיא באמת בכל הצד הרפואי, בריאותי של המצב הזה. ודאי יותר יעיל מאשר מנגנון אזרחי, אבל יכול להיות שזו הייתה עצה טובה".

לסיום גולן יכופז אמר: "צריך להסתייג בצורה אולי יותר בחריפות מההתבטאות הזאת, לא הומור, לא אני לא פוליטיקלי קורקט, לא ידידות - זו הערה סופר מיותרת. ללא שום צחקוקים בעניין הזה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

15/07/2020
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm