103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"אוהלי המחאה הכלכלית מול משרד האוצר נעלמו"

מי מנהל את העניינים, השר כ"ץ או ח"כ זוהר? שר האוצר: "ניסו לפגוע בתוכנית שלי"; "אני מכתיב ואני מוביל" • הגיב על הסקר המעיד על שפל במנדטים


נדמה כי גל ההפגנות ברחבי הארץ עלה אמש (ג') מדרגה; במהלך הפגנת המחאה בה נכחו כאלף בני אדם, הוכו מספר מפגינים ואף נזקקו לטיפול רפואי. ההפגנה החלה סמוך לביתו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, זאת במחאה על ניסיון הסיכול, לדברי המפגינים, את המחאה האזרחית. רוב החשודים בתקיפת המפגינים נמלטו מן המקום, פרט לאדם שנעצר שנעצר בחשד להשלכת אבן, ובסך הכל ארבעה נעצרו בחשד להפרת סדר ותקיפה. 

שר האוצר ישראל כ"ץ שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm והביע את דעתו על הלך הרוח המתוח השורר במדינה בימים אלה: "אין ספק שאנו נמצאים בתקופת ביניים בתוך כל המאבק בקורונה. בתחומים עליהם אני אחראי, אני פועל לתת מענה נרחב ולהגביר את אמון ציבור. אני חושב שבתחום הכלכלי, הציבור ילך ויראה יותר ויותר שלמרות הקושי העצום והמצב הכלכלי הקשה והחסר תקדים, ניתן מענה נרחב לציבור". 

האם על פי סקר המנדטים שפורסם היום (ד') בתוכנית, מפלגת הליכוד בסכנה של אבדן מנדטים? כ"ץ השיב: "אני לא מתעלם מסקרים, אך אין להם רלוונטיות עכשיו כי אנו לא אמורים ללכת לבחירות אלא לעשות את המעשים הנכונים. אנו כרגע בשלב קריטי של מאבק בתחום הבריאות והכלכלה במשבר הקורונה. אני חושב שדווקא התחום הכלכלי הולך וצובר תשובות. העברתי אתמול חוק של 90 מיליארד שקלים שנותן מענה לשנה שלמה לשכירים שלא יכלו לעבוד, לעצמאים ולבעלי עסקים שנפגעו. נתניהו הוא רה"מ, ואנחנו ממשיכים לפעול. נתניהו נבחר לראש הליכוד, הוא רה"מ ואף אחד לא יחליף אותו". 

אין סיבה להפגין

כ"ץ אף הוסיף כי: "אני לא רואה סדקים אלא מאמץ משותף שצריך לעשות במצב קשה, כל אחד בתחומו. אני פועל עם רה"מ בגיבוי שלו בתחום הכלכלי, יש את התחום הביטחוני עם האתגרים בצפון, ויש תחומים אחרים שצריך לעסוק בהם. לא במקרה אוהלי המחאה מול המשרדים שלנו נעלמו. אין סיבה להפגין. המחאה נעלמה כי הבינו שנותנים מענה רחב. הממשלה היא ממשלת אחדות מאוד מורכבת, מאוד פרובלמטית, פריטטית, עם כל מיני הסכמים ורוטציות. אני חושב שלא צריך לצאת לבחירות. אני מתכוון להציע לרה"מ להגיש ביום ראשון הקרוב את תקציב המדינה ואת חוק ההסדרים לממשלה, על מנת שיהיה אפשר לתמוך בדברים מעבר לכל הוויכוחים הפוליטיים, ואם לא תהיה תמיכה, זאת תהיה טעות וזה לא יאפשר לממשלה לתפקד. אם נצטרך ללכת לבחירות, נבקש את אמון האם ונקבל אותו. אנחנו והציבור לא רוצים בחירות". 

על העימותים המתוקשים בין השר כ"ץ ליור הקואליציה מיקי זוהר, הגיב: "אני מכתיב ומוביל ומה לעשות. כל פעם אני מוביל מהלך כמו מענק תמריץ למעסיקים שהוכיח את עצמו בזמן ירידת הקורונה עד שהיא חזרה, וגם כשהיו רעשי רקע בממשלה, בסוף זה עבר פה אחד בממשלה למעט נמנע אחד. לגבי ההפרעות שהיו בליכוד, כל פעם זה מישהו אחר, ומי שעומד נגדי ונגד אינטרס הציבור, אני עומד נגדו ואמשיך לעמוד נגדו. מי שניצב בדרכי, אני חייב להביא למצב שהוא לא יוכל למנוע את החוק וזה מה שעשיתי". 

בהמשך דבריו, הביע שר האוצר ישראל כ"ץ את דעתו על מינוי הפרויקטור לענייני קורונה, פרופ' רוני גמזו: "אני מאוד תומך בגישתו של פרופ' גמזו, אני חושב שהוא איש מוכשר, בעל ניסיון, וביחד כמובן עם שר הבריאות וכולם הוא מוביל קו מאוד נכון". 

בסוף השיחה, התייחס השר כ"ץ שוב לגל ההפגנות ואמר: "אני רואה את ההפגנות האלימות מול בית רה"מ ואני סומך על משטרת ישראל. אין לנו משטרה אחרת. יש לנו צה"ל אחד שמגן עלינו וכך גם משטרת ישראל. היא הגוף שאמור לשמור על החוק והסדר, צריך לגבות את משטרת ישראל ולתת לה לעשות את הפעילות המוטלת עליה. יש לה גם שר ממונה וממשלה והמשטרה צריכה להיות עיוורת לצבעים, ולא להיות מוטה לימין או לשמאל". 

עריכה: מיכל קדוש 

29/07/2020
הישארו מעודכנים

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ  |  צילום: פלאש90