איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"המחיר חברים, חינם או לא, גבוה מדי"

אלון גל ביקש לעצור רגע עם שאון ההפגנות, לנשום עמוק, ולזכור כמה חשובה אהבת החינם במיוחד בימים אלה • טור אישי


חינם. אהבת חינם. חינם חינם. חינם זאת מילה שלא צריך לשלם עבורה. היא ניתנת בחינם. ולכן, כל מיני מונחים שמצטרפים למילה חינם, גם הם איך נאמר, ניתנות בחינם, אין להן מחיר. כמו אהבת חינם.

מה זאת אומרת? זאת אומרת שכל אחד סביבנו יודע להגיד אהבת חינם. גם הכועסים, גם השונאים וגם המרביצים - כולם אומרים אהבת חינם. אבל אותי לימדו, מה לעשות, שמה שבא בחינם ואין לו מחיר, כנראה שאין לו כל כך ערך.

אז אני אומר לכם יקיריי, בואו נרד כולנו לרגע אחד מהמונחים ומהבלבולים, וניקח אחריות אישית על עצמנו. כל אחד ירגיע את הטונים, כל אחד באמת, לפני המונחים הגדולים, יחליט עם עצמו שהוא מוריד טיפה את הוויכוחים והמילים הקשות. אולי אפילו נמנע מאיזה ויכוח או שניים בתקופה הקרובה. אולי כל אחד מאיתנו יחשוב על דבר אחד טוב שאפשר להגיד. כן, אפילו על ניהול הקורונה על ידי הממשלה.

דבר אחד טוב, ככה, חינם. לא כי הם כאלה טובים, אני חושב שהם לא, אבל שמעתם אותי מספיק, אז רגע שניה אחת, אם אתם כבר כולם בחינם אז בואו נלך אל העקרונות של החינם ונראה איך עושים את זה. ואני, אגב, על הדרך, קצת לא פופולרי אולי, הייתי גם מוריד את כל ההפגנות לשבוע או שבועיים. חינם, עליי!

במקום, הייתי נותן שניה אחת שלאנשים תהיה הרגשה טובה יותר, ואולי טיפה אנרגיה גם לצאת לרחובות ולתמוך בעצמאים. כי כמו שזה נראה ככה, המחיר חברים, חינם או לא, יותר מדי גבוה. 

אחר צהריים טובים ישראל.

30/07/2020
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: Ingram Images ו-103fm