103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"נתניהו שיקר, הוא לא ממלא הסכמים"

ח"כ מיקי לוי על התנהלות רה"מ, ועל החוק להגבלת התמודדות רה"מ בבחירות שיעלה (ד') להצבעה: "במידה ותידחה יש לנו עוד 3 הצעות חוק באותו עניין"


היום (ד') תעלה הצעת חוק אשר תמנע מנאשם בפליליים להתמודד לראשות הממשלה, ואל עף שמדובר ביוזמה שהובילו חברי כחול לבן, מסתמן כי הם יתנגדו לחוק או יעדרו מההצבעה. ח"כ מיקי לוי ('יש עתיד-תל"ם') שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על הצעת החוק, ועל האפשרות לחבור שוב לכחול לבן, במידה ויתקיימו בחירות נוספות.

חבר הכנסת מיקי לוי ציין כי הצעת החוק של ח"כ יאיר לפיד, בעניין הגבלת המועמדות לראשות הממשלה, תעלה כמתוכנן, "אנחנו מסודרים, התורה סדורה לחלוטין. הגשנו? נצביע. החוק הזה הוא מהותי - הגשנו אותו כבר 4-3 פעמים. החוק הזה הוא עניין מהותי לחלוטין. היינו מצפים, למען הפוליטיקה הנקייה, שנאשם שיש נגדו עבירות שיש עמם קלון, לא יוכל להיות מועמד לראשות הממשלה". הוא הודה כי איננו יודע אם יהיה רוב להצבעה, אם כחול לבן יכנסו למליאה ויצביעו עבור חוק שהם עצמם חתמו עליו - יש רוב. הם לא יצביעו? בסדר גמור, אין רוב. זו גם אמירה".

כמו כן, הוא חשף כי קיימים עוד 3 "חוקים שקיבלו פ', שזה מספר סידורי אחר מהחוק הנוכחי, ויהיה אפשר להגיש אותם מתי שאנחנו רוצים. עם שינוי קל בנוסח. את החוק הזה יפסלו לחצי שנה? אני יכול לתת דוגמה - מי שמועמד להיות ח"כ ונאשם בעבירות שיש עמם קלון, לא יוכל להיבחר לח"כ. מכיוון שזה כך, גם לא יוכל להיות רה"מ. יש לנו עוד 3 חוקים גנריים מתאימים".

ח"כ לוי הוסיף ואמר כי בעת שראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב בפני בני גנץ, ועם ישראל, כי לא יהיו יותר 'טריקים ושטיקים' וכי הוא מתחייב לקיים את ההסכם הקואליציוני – "אנחנו מכירים את נתניהו, הוא משקר. על מה יש פה לדבר? חד משמעית - הוא לא ממלא הסכמים. מילה אחת מאותו הסכם הוא אינו ממלא. כל יום הם רבים על משהו אחר, אין יום שהם לא נופלים לבור. אני יכול להבטיח שאם הממשלה הזו הייתה יציבה, - אנחנו היינו נכנסים מתחת לאלונקה. בינתיים, הם אמרו שהם נכנסו תחת האלונקה ולא עשו דבר וחצי דבר".

גנץ לא יהיה רה"מ?
"אמרתי את זה כבר לפני חודש וחצי, הכי קרוב שהוא יכול להגיע לבלפור זה אם הוא יצטרף לכל ההפגנות".

"לפיד יהיה המועמד לראשות הממשלה"

בהמשך דבריו, התייחס חבר הכנסת לאפשרות שישראל תצא למערכת בחירות רביעית, כמו גם לאפשרות שיחברו בשנית לכחול לבן, ואמר: "בפוליטיקה לימדו אותי 'אף פעם אל תגיד לא', הכול אפשרי. אני מזמין אותם מחר בבוקר להצטרף אלינו, לפיד יהיה המועמד לראשות הממשלה, אפשר לרוץ הלאה. כחול לבן, גנץ, ריסק את היוזמה הפוליטית המצליחה ביותר בעשור האחרון. אם יהיה אפשר לשקם אותה – מה טוב. ברגע שיש מטרה ואתה רוצה לכבוש את ראשות הממשלה ולהחליף את השלטון, אז כן. בפוליטיקה אף פעם לא אומרים לא".

כחול לבן לעומת זאת טוענים כי יאיר לפיד הוא שאחראי לפירוק כחול לבן, שכן הוא ערך פגישות מקדימות בנושא. ח"כ לוי הסביר כי "שבוע לפני כן הייתה פגישה בבלפור לפני הפירוק, היו פגישות של אשכנזי עם אריה דרעי מאחורי גבינו. היה לנו הסכם ברור, בינינו ובין כחול לבן, חד משמעית גנץ פירק וריסק את כחול לבן. באמת, המיזם שהביא תקווה לאנשים מהצד השני, וזה מאוד מאוד חבל מבחינתנו".

כמו כן, הוא התייחס לסקרים לפיהם הליכוד בראשות נתניהו עדיין מוביל ושומר על כוחו של גוש הימין עם 64-61 מנדטים. לדבריו, "הסקרים הם סקרים, אתה לא יודע מה ילד יום, מה יהיו ההתפתחויות הפוליטיות. אני חושב שלעת הזאת הבחירות מבחינת מדינת ישראל הן איננן טובות, אינן סבירות. אין תקציב, העניין הזה שאין תקציב זו פגיעה אנושה בכול המסגרות במדינת ישראל. 2 ילדים משחקים בגן הילדים, תעשו תקציב חברים! אתם יודעים כמה מסגרות רווחה וחינוך אתם מרסקים? אתם מבינים שבחוץ, בגלל שאין תקציב למדינת ישראל שנה וחצי, ולעת הזאת אין תקציב, דירוג האשראי של מדינת ישראל ירד ואנחנו נשלם מיליארדים נוספים כריבית? הם יהיו חסרים".

יש עתיד מוכנה לבחירות?
"יש עתיד מוכנה, המסגרות מוכנות, השטח שלנו מוכן. אנחנו הבאנו את השטח לבחירות הקודמות, האנשים שלנו מוכנים".

בזמן השיחה שלנו בני גנץ על שולחן הניתוחים.
"אני מאחל לו רפואה שלמה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

12/08/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ מיקי לוי
ח"כ מיקי לוי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90