103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"יהיה לחץ על הרבנים להתפטר מהממשלה"

כך לדבריו של עו"ד גדליהו בן שמעון סגן ראש העיר ב"ב, שהתריע מסגר אפשרי, "הציבור לא יהיה מובל כעדר ולא יקבל את הסגר - יהיה זעם מתפרץ ברחובות"


נגיף קורונה ממשיך להתפשט במהירות בישראל ונתוני התחלואה ממשיכים לטפס. לצד תוכנית הרמזור של הפרויקטור רוני גמזו שנכנסה לפעילות, קבינט הקורונה יתכנס ביום חמישי על מנת לדון באפשרות להטיל סגר כללי כבר בימים הקרובים. כמו כן, החל ממחר יוטל סגר על 10-8 ערים אדומות ביניהן בני ברק. ראש עיריית בני ברק הכריז כי אין לו מנדט בציבור להקשיב להנחיות הקורונה במידה ויוחלט להטיל סגר על העיר. עו"ד גדליהו בן שמעון סגן ראש העיר בני ברק, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב על הנושא, ותקף בחריפות את הממשלה.

סגן ראש עיריית בני ברק עו"ד גדליהו בן שמעון התייחס לנתוני התחלואה המטרידים בעירו, כמו גם לאפשרות שממחר יוטל על העיר סגר, והודה: "אני מאמין שהציבור הפעם לא ישתף פעולה, אני אזרח שומר חוק כך שאני עצמי אעשה כל מה שהממשלה תחליט. אנחנו חלק מהגזירה ומהטרגדיה הזו שנקראת סגר, בסופו של דבר חוק הוא חוק. חוק צריך להיות שווה לכולם". מנגד, הוא טען כי "במקרה הזה הסגר הוא סגר סלקטיבי, הוא סגר ניסיוני. יכלאו אותנו בתוך העיר".

הוא ציין כי בגל הראשון של הקורונה, הוטל סגר על בני ברק ולטענתו זה "לא הועיל בכהוא זה, ואמרתי את זה הלוך וחזור, מגפת הקורונה לא מבחינה במחסום משטרתי. רמת התחלואה ירדה בכל מדינת ישראל כי טיפלו, לא בגלל סגר. הייתה פאניקה בציבור, מה שאין היום; בפסח אנשים פחדו ללחוץ על כפתורים במעליות, היום חצי שנה לאחר מכן - הפגנות של בלפור, הפסטיבלים או התפרצויות הזעם, חופי הים". לכן לטעמו אם אכן יוטל סגר על העיר מחר (ב'): "אני מאמין שבאופן טבעי הציבור לא יקבל את זה, יהיה זעם מתפרץ, יהיה זעם שקשה לשלוט בו. הציבור לא מובל כעדר, הוא לא יקבל את זה שהוא ישב בבית ויגבילו אותו ללכת 200-100 מטר וברמת גן ובתל אביב אנשים יבלו".

"אין משילות, אין ממשלה"

סגן ראש עיריית בני ברק סבור כי "יהיה לחץ גדול על הרבנים להתפטר מהממשלה הזאת. זו הממשלה הרעה ביותר. האצבע המאשימה פה היא על ביבי, ביבי מתעלם, יושב בשקט ונותן לאנשים אחרים לעשות את העבודה השחורה. כמו שעשה עם בר סימן טוב, עכשיו עושה עם גמזו. אין מנהיגות, אין משילות, אין ממשלה. הממשלה הזאת כושלת בכל הנושא. חצי שנה מפסח לסוכות, דיברו שלא יהיה סגר, ובסוף מה קרה? אותה תוצאה של סגר עם עליה חדה מאוד בחולים ובנפטרים. אני מקווה שמישהו יתעשת ויפתור את המצב הזה בעזרת השם".

לדעתו, "הממשלה הזו צריכה להתנצל בפני בר סימן טוב, חיפשו אנשים שלא יעשו סגר. בסוף חצי שנה סחבו אותנו - הגיע רוני גמזו, הוא היה החסיד הכי גדול נגד סגר, וצריך דווקא לציבור החרדי? אם עושים סגר, עושים סגר כללי ונתווכח אם זה טוב או לא, אבל לעשות סגר סלקטיבי? שאני אשב בבית שלי, בתוך מדגרת קורונה ואנשים מטר ממני ילכו לים ויצטופפו?" הוא הדגיש: "אני לא קורא לשום תושב מה לעשות. . ידעו שסגר זה הניתוח האחרון שצריך לעשות, אז עושים את זה על החלקים הכי פחות רלוונטיים שזה הציבור החרדי. "אני צריך לסבול שבועיים סגר והשכן שלי שבוע?"

בהמשך, התייחס להפגנות המחאה המתקיימות בבלפור, וטען כי ההבדל בינם לבין בני ברק הוא – "אנחנו ציבור ממושמע. אנחנו נשמעים לגדולי התורה והולכים לעשות בדיקות - הם לא הולכים לעשות. אנחנו העירייה היחידה שמוציאה פעם אחר פעם קמפיינים וגם אמש 'לכו להיבדק'". הוא התייחס גם לקריאות הרבנים לציבור שלא להידבק, והסביר שמדובר בבחורי ישיבות, שנמצאים בקמפוסים המוגדרים כמלוניות, "קמפוסים סגורים ומבודדים, שאין טעם ללכת להיבדק. אבל הציבור שלנו הוא ציבור ממושמע, הוא הולך להיבדק".

 

עריכה: עופרי גליכמן

06/09/2020
הישארו מעודכנים

הפגנות מחאה - צילום ארכיון
הפגנות מחאה - צילום ארכיון  |  צילום: אהרון קורן\ פלאש90