103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"רה"מ לא יציב ומסוכן לעתידה של ישראל"

ח"כ יאיר גולן תקף בחריפות את רה"מ נוכח ניהולו את משבר הקורונה: "הוא נוהג ברשלנות" • הוסיף: "מוכן לקבל את החרדים בזרועות פתוחות"


המערכת הפוליטית כמרקחה: למרות שלא חשבנו שזה אפשרי והאמנו ש'הכל חוזר חלילה', נדמה כי הזירה הפוליטית עשויה להשתנות דרמטית במערכת הבחירות הבאה. מצד אחד, נכונותו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לעבור לזירה הארצית ועזיבתו הצפויה של עפר שלח מיש עתיד, עשויים שניהם לשנות באופן מהותי את הצד השמאלי של המפה. מצד שני, ימינה בראשות בנט מתחזקת, החרדים מאיימים בפרישה מהקואליציה ונתניהו מאבד את אמון הציבור אט־אט. אלוף (מיל') חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ), לשעבר סגן הרמטכ"ל, התייחס למצב הפוליטי בשיאו של המשבר הכלכלי והבריאותי הקשה ביותר בתולדות המדינה.

אתמול החליט ראש הממשלה נתניהו לא להטיל סגר מקומי על ערים אדומות, זאת לאחר לחצים כבדים ואף איומים בפרישה מהקואליציה שקיבל מצד המפלגות החרדיות. ח"כ יאיר גולן טען שההחלטה וההתנהלות היא "בושה וחרפה". הוא מתח ביקורת חריפה על נתניהו: "אין מה להתפלא. זה ראש ממשלה לא יציב, שנכנע ללחצים וזה ראש ממשלה שכיום מערכת הלחצים עליו כבדה מאי פעם בעבר. לכן, אסור לו להיות ראש הממשלה. זה רה"מ שהורס את מדינת ישראל, מחסל את הלכידות החברתית, הורס את הכלכלה והבריאות ,מקבל החלטות שהן הרות אסון למערכת המשפט - אני מציע שהוא לא יהיה יותר רה"מ".

לדעתו, "רה"מ הזה מסוכן לעתידה של מדינת ישראל, הוא גרר אותנו ל-2 מערכות בחירות מיותרות לחלוטין שעלו מיליארדים, הוא מנהל את המשבר הנוכחי באופן רשלני כי הוא רוצה שהכול יירשם על שמו, ההצלחות בעיקר ולא הכישלונות וגם בזה נכשל; לכן לדעתי כישלון ועוד כישלון ועוד כישלון - הוא צריך ללכת הביתה". ח"כ גולן הוסיף: "התפקיד שלי הוא להפיל את רה"מ. אני חושב שזה רה"מ הגרוע ביותר בתולדות מדינת ישראל. אנחנו נמשיך לעשות מאמץ, אני אף פעם לא התייאשתי ממסעות ארוכים. נמשיך את המסע הזה עד שנחליף אותו".

כמו כן, הוא הביע את דעתו על המפלגות החרדיות שבחרו לאיים על רה"מ ולבסוף שכנעו אותו להקל במגבלות על הערים האדומות. "החרדים צריכים להפסיק לחשוב סקטוריאלית בלבד ולהבין שהם ציבור גדול שצריך לשאת באחריות לאומית, צריכה להיות להם מדיניות בנושאי ביטחון, חינוך, רווחה, כלכלה. צריכים לצאת מתוך הגטו אל העולם הרחב ולהתחיל להבין שבכל עניין ועניין חייבת להיות להם עמדה. כשהם יבינו את זה, הם יגלו שהברית האמיתית שלהם היא לא בימין אלא בשמאל. אני מוכן לקבל אותם בזרועות פתוחות", אמר.

גולן יוכפז: והם אותך?
"זה כבר משהו אחר".

"כל פעם עולה כוכב אחר"

בהמשך, התייחס חבר הכנסת למפה הפוליטית החדשה המתהווה, ולדיווחים על האפשרות שגדי אייזנקוט, עמוס ידלין, רון חולדאי יקימו מפלגה ויתמודדו במערכת הבחירות הבאה. "אני לא מכיר את הסידור הזה, מה שאני חושב ואמרתי את זה אין ספור פעמים - בין המשותפת ליש עתיד צריכה להיות מפלגת שמאל ציונית אחת גדולה, זהו. לא שתיים ולא ארבע. דמוקרטיה זה דמוקרטיה זה דמוקרטיה. זה שכל פעם עולה כוכב אחר, ואני לא מונה עצמי בין הכוכבים האלה, ודורש את המלכות לעצמו, אני חושב שזו טעות והרס השיטה הדמוקרטית. אנחנו צריכים לחזור גם בשמאל לעשות דמוקרטיה מסודרת, בפריימריז מסודרים. צריך לקבוע מועד ובמועד הזה עושים פריימריז בשיטה כזו או אחרת וקובעים לפי רצון העם".

הוא אף התייחס לעימות בין החברים הטובים ביש עתיד, ח"כ עפר שלח וראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד, ועל הפרסומים כי הציע לו להצטרף למפלגתו: "אני פוגש את עפר באופן קבוע בכנסת, אין בזה דבר חדש. אנחנו מדברים מדי פעם אני כמובן לא אדווח על דבר מהשיחות האלה. לא הצעתי לו להצטרף למרצ, הוא לא צריך הצעות כאלה. הסברתי מה לדעתי צריך להיות, אני אמרתי את זה גם לחבריי במרצ ולכל מי שרוצה לשמוע. הגיע הזמן שהשמאל הישראלי הציוני יתאחד כולו למפלגה אחת".

לסיום, גולן יוכפז ציין בפני חבר הכנסת כי התפרסם אתמול (א') סרטון ב'ערוץ 20' בו לכאורה מפגינים עיכבו אמבולנס עם יולדת במשך כמה דקות, והוא גם נכח באזור. על כך השיב ח"כ גולן: "אני יכול להגיד שאני לא ראיתי את האמבולנס ולא יודע על מה מדובר. זה קשקוש גמור, וזה יצא מערוץ שאינו ערוץ תקשורת אלא ערוץ תעמולה. הייתי במשך 3 שעות עם חבורת הצועדים. אני לא אומר שזה לא היה, אני אומר שלא ראיתי את העניין הזה. שרבוב שמי לעניין הזה הוא קשקוש גמור ונדמה לי שהאמבולנס לא עוכב שם מספיק זמן כדי שייגרם סיכון אמיתי ליולדת. אני מקווה שליילוד שלום וליולדת גם".

 

עריכה: עופרי גליכמן

07/09/2020
הישארו מעודכנים

יאיר גולן
יאיר גולן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90