103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

פרשת חוקרי נתניהו: "רעידת אדמה"

חבר הכנסת שלמה קרעי התייחס לחשיפת עמית סגל ב'חדשות 12' לפיה במשטרה ובפרקליטות טייחו לכאורה חשדות לפלילים של חוקרים בתיקי נתניהו


חבר הכנסת שלמה קרעי (הליכוד) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על החשיפה של עמית סגל ב'חדשות 12', לפיה במשטרה ובפרקליטות טייחו לכאורה חשדות לפלילים של חוקרים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"אני חושב שזאת רעידת אדמה שלא הייתה כדוגמתה", הצהיר בפתח דבריו "כל הזמן אומרים לנו שהשתגענו ואנחנו מאשימים סתם מאשימים את הפרקליטות שמנהלת כמו משטר אנטי דמוקרטי את מדינת ישראל, והנה מתגלה מה שמאחורי הקלעים. אני בטוח שזה רק קצה קצהו של הקרחון. הם מעיזים לכתוב את זה, לא להגיד את זה בלחש. אומרים לך במפורש שלא רוצים להוציא את האמת לאור כי יש לנו כאן מתנגד משטר שצריך לשלוח אותו לסיביר, אז לא נלך עם הצדק".

האם התחקיר משנה את התמונה בתיק 2000? "רואים שעכשיו שיש כאן יד שמסובבת את הכל ומסתירה דברים. לא רוצים לגלות את הצדק. אי אפשר להתעלם מהעובדה שרואים את פרקליט המדינה, שי ניצן, כותב 'אנחנו לא רוצים להוציא את הצדק לאור כי יש לנו כאן מטרה לאומית, להחליף שלטון'".

גולן יוכפז: הוא לא כתב שיש להם מטרה. המייל שהוא הוציא בכלל לא מדבר על נתניהו. הוא מדבר על האירוע באום אל-חיראן, לא על תיק 2000.

"זה קשור לראש הממשלה לא רק לתיק 2000. הוא אומר שהוא לא רוצה להוציא את האמת לאור. אני לא מבין איך אתם לא מזדעזעים. פרקליט המדינה, שצריך להיות דוגמא אישית ומופת לכל אזרחי במדינת ישראל, אומר לך ש'אני מסתיר את צדק, אני לא רוצה לגלות את זה כדי שלא תהיה ביקורת".

גולן יוכפז: אותו חוקר בסופו של דבר הודח מהתפקיד שלו. הוא לא היה חלק מהחקירה.

"מתי הוא הודח? הוא המשיך להיות חלק מהחקירה עוד שנה וחצי. רק אחרי שאישתו באה וזה עמד להתפרסם בתקשורת העבירו אותו. אתה מבין מה קורה כאן? הבינו שם בפרקליטות שיש ניגוד עניינים שהוא לא יכול להיות, אבל החליטו לסגור תוך יממה את התיק ולהשאיר אותו עוד שנה וחצי בתוך התיק. אתם מבינים גם ציבורית, שיכול להיות שאנחנו שנה וחצי בתוך מערכת בחירות ובתוך טירוף מוחלט, בגלל שאנשים שם בפרקליטות החליטו שהם רוצים להדיח את נתניהו על לא עוול בכפו. להדיח עדים, לאיים על עדים, להסתיר את הדברים האמיתיים מהציבור".

גולן יוכפז: הפרשנות שאתה נותן שהם טייחו את העניין רק כדי לפגוע בראש הממשלה?

"כמו שזה נראה, בוודאי. זה כתוב שחור על גבי לבן. איך הוא כתב את זה? 'הנסיבות מובנות'. מה זה נסיבות מובנות? כולם מבינים מה הסיבות המובנות. יש להם מטרה - להפיל את ראש הממשלה".

על כך שנתניהו מינה את פרקליט המדינה אמר: "זה לא שזה הצנחה מבחוץ של אדם נאמן וראוי שבאמת יודעים עליו שהוא יכול לנקות את המערכת. זו מערכת שבתוכה חבר מביא חבר ומתוכה ממנים אנשים, ולא כל דבר אתה יודע".

גולן יוכפז: כלומר ראש הממשלה טעה במינוי שי ניצן ומנדלבליט

"אין שום ספק. גם מנדלבליט וגם שי ניצן".

גולן יוכפז: אז בוא נדבר על עוד מינוי שלו, מתניהו אנגלמן. הוא צריך לחקור את העניין הזה?

"הוא צריך לחקור עוד לפני שזה הגיע אליו. אני פניתי כבר פעמיים למבקר המדינה כדי לבדוק את תהליך המינוי של היועמ"ש, הסיפור של ניגודי העניינים והסיפור של התיק שלו. הוא לא מתכוון לבדוק. לצערי המבקר בעיניי מתעלם כאן, אני לא רוצה לקרוא לזה מעילה בתפקיד. הוא היחיד שיכול לבדוק את הפרשות האלה. היועמ"ש הוא פרקליט המדינה - הוא גם המבקר על עצמו. יש קבוצה קטנה שאף אחד לא יכול לדבר עליה".

גולן יוכפז: יעקב אבו אלקיעאן, זה שמוזכר בסוף התחקיר, אותו אזרח בדואי במהלך הפינוי באום אל חיראן, הוא עדיין מחבל להערכתך?

"אני אף פעם לא אמרתי שהוא מחבל. אנחנו נשענו על הדברים של מפכ"ל המשטרה ומסתבר שהדבר הזה חמור מאוד. לפי מה שנראה עכשיו מדובר באזרח הגון שלא היה לו שום קשר לדבר פלילי. הגשתי בקשה אתמול להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא של אבו אלקיעאן ובנושאים האחרים שמתגלים במערכת הפרקליטות".

עריכה: רון שהין

 

 

08/09/2020
הישארו מעודכנים

שלמה קרעי
שלמה קרעי  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90