103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

פלג: "הספין של ראש הממשלה הצליח"

ניסים משעל וגיא פלג ניתחו את החלטת הממשלה להדק את הסגר • "יש כאן מניפולציה שמוביל נאשם", אמר פלג • "למרות זאת - עיזבו את בלפור", ביקש משעל


בפתח התוכנית התייחסו ניסים משעל וגיא פלג לסוגיית ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בבלפור בתקופת הסגר, לדיון קבינט קורונה ולדיווח ב'וושינגטון פוסט', לפיו משפחת נתניהו נהגה להביא כביסה מלוכלכת לארצות הברית כדי לעשות שם ניקוי.

תחילה התייחס משעל למשבר קורונה, ואמר: "הגענו לרגע האמת כחברה. לדעתי, למרות הכול, אנחנו צריכים למלא אחר ההוראות, ההנחיות, למלא אחר הסגר המלא, גם אם הוא קשה ובלתי נסבל, כי בסופו של דבר, מדובר בחיים ולא מדובר בלהתחשב בעמדה פוליטית כזאת או אחרת של שר כזה או אחר משיקול כזה או אחר".

פלג חשב קצת אחרת. "הייתה ישיבת ממשלה מאוד מאוד יצרית ומאוד מאוד ארוכה, ואתה שואל את עצמך, על מה הם דיברו כל כך הרבה שעות? ויותר מזה, שאלתי את עצמי, איך הספין של ראש הממשלה מצליח? והוא מצליח ומצליח ומצליח", אמר פלג, והוסיף: "היה ברור, נדמה לי מלכתחילה, כל אדם שקצת מתעניין, שקצת מקשיב קשב למומחים למגפות, היה ברור שאין דין בית כנסת סגור, לדין הפגנה בשטח פתוח", עם זאת ציין: "ברור שצריכים לאפשר גם תפילות וגם הפגנות, ובלבד שיישמרו על ההנחיות של הריחוק ושייתקיימו בשטח פתוח. ואתה שואל את עצמך, למה היה צריך את כל ה-17 שעות. מההתחלה אומרים לנו את הפשוט שבפשוט שבפשוט: 'רבותיי, הכי מסוכן צפיפות במקום סגור ולא מאוורר'".

משעל השיב כי הוא ציפה מההנהגה של המפגינים להגיד, 'אנחנו מבטלים את ההפגנות עד אחרי הסגר'. "הם היו יוצאים גדולים ומשרתים את מה שהם רוצים", אמר.

מנגד, פלג טען: "מה עומד בבסיס ההתלבטות שלהם? מצד אחד, צריכים לגלות פה אחריות לאומית כפי שאמרת ולבוא לומר, 'אתם יודעים מה, אם אנחנו הבעיה, אנחנו לא נפגין'. אבל מן הצד האחר, אתה מבין שיש כאן מניפולציה שמוביל נאשם שלא רוצה את ההפגנות נגדו, מול בתיו, אתה מבין את זה, אתה מבין שזה העניין".

לדברי משעל, "אם זה היה תלוי בי והיו שומעים בקולי, הייתי אומר להם - 'חבר'ה, תעזבו את בלפור, תעמדו בחוץ, כל אחד ליד ביתו על הגשרים, על הצמתים, אבל תרדו מהעניין הסימבולי הזה שאנחנו למרות הסגר, נבוא'. הם עושים מניפולציה על חופש הביטוי ועל זכות ההפגנה".

על כך פלג השיב: "הקורונה כאן, ולפי שעה היא כאן כדי להישאר, באיזה מובן? אנחנו לא מדברים על 'אל תפגינו שבוע, שבועיים, שלושה', אנחנו מבינים שההגבלות בצורה כזאת או אחרת תהיינה כאן בעוד חודשים על חודשים, וזה מה שהופך את השאלה להרבה הרבה יותר משמעותית".

"נתניהו נהג להביא כביסה מלוכלכת לניקוי בארצות הברית"

בהמשך השיחה, התייחסו השניים לדיווח ב'וושינגטון פוסט' לפיו משפחת נתניהו הייתה מביאה איתה בטיסה כביסה מלוכלכת לארצות הברית כדי לעשות שם ניקוי. "זו בושה, זו בושה לנו כמדינה", אמר משעל. פלג הוסיף: "אני אעביר לך את חומר הראיות בתיק 1000 ואתה תתבייש הרבה מאוד פעמים. תתבייש שראש הממשלה שלנו מבקש חליפות ממיליונרים, כאילו מדובר באיזה קבצן שאין לו מה ללבוש, אתה תקרא הרבה דברים מאוד מאוד מביכים, תקרא טלפון של ראש ממשלת ישראל שמתקשר לעוזרת של מילצ'ן, ואומר לה: 'תני לאשתי מה שהיא רוצה'".

משעל השיב: "אבל אני אדייק איתך עכשיו יותר. זו פעם ראשונה שגורמים בכירים בבית הלבן מאשרים כזה דבר, עד עכשיו זה היה בערפל. הייתה תמיד הכחשה קבועה של משרד ראש הממשלה, 'לא היה ולא נברא וזו עוד סדרה של מחזור' וכו'. בא הבית הלבן, גורמים בכירים בבית הלבן והם מדליפים את הידיעה ל'וושינגטון פוסט', זה לא גיא פלג שאומר, 'אני קראתי את זה במסמכים, בעדויות'".

פלג: "טוב, אני אנסה לא להיעלב, אבל על כל פנים ניסים, אני אגיד לך מה - אחד העדים, אני לא זוכר, נדמה לי ניר חפץ, שאלו אותו על הנוהג הזה, והוא אמר: 'אשת ראש הממשלה אוהבת את הריח שיש למכבסות שם בארצות הברית'. אז מכיוון שאתה ואני לא זכינו לרחרח את המצעים אחרי הכביסה המיוחדת שם בוושינגטון, אז מי אנחנו שנשב ונמתח כאן ביקורת?".

עריכה: אמיתי דואק

24/09/2020
הישארו מעודכנים

ניסים משעל וגיא פלג
ניסים משעל וגיא פלג  |  צילום: 103fm