103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"שום דבר לא מזיז את דפוס הפעולה של שרה נתניהו"

רביב דרוקר ('חדשות 13') התייחס לפרסומים לפיהם הזוג נתניהו הגיע לבית הלבן עם מזוודות מלאות בכביסה


רביב דרוקר ('חדשות 13') שוחח עם רוני בר-און ואריה אלדד ב-103fm על הדיווח ב'וושינגטון פוסט', לפיו, משפחת נתניהו נהגה להביא איתה כביסה מלוכלכת לארצות הברית. העיתונאי גם התייחס לסוגיית הסגר בעקבות משבר קורונה.

"כשקמת היום בבוקר, וקראת את מה שכתבו ב'וושינגטון פוסט', לא חשת איזה דז'ה וו שגונבים לך סיפור בן 14?", שאל בר-און את דרוקר בקשר לדיווח לפיו משפחת נתניהו היו מגיעים לארצות הברית עם מזוודות כביסה, והשיב: "אני פרסמתי את זה במרץ 2011 כחלק מתחקיר 'ביבי טורס', והדז'ה וו שלי היה לכך שיומיים אחרי פרסום התחקיר, אופיר אקוניס, אז דוברו של נתניהו, ראש הממשלה, עלה לשידור באחד מערוצי הרדיו והקריא בפומפוזיות את כתב תביעת הדיבה שהם הגישו, כולל הסעיף הזה כנגד העובדה שאנחנו טענו שהם באופן שגרתי לוקחים מזוודות של בגדים מלוכלכים".

עוד אמר דרוקר: "תבינו, גברת נתניהו, מותחים עליה ביקורת, תובעים אותה תביעות, חוקרים אותה חקירות פליליות, בעלה עלול לאבד על זה את השלטון, אולי את חירותו, ודבר לא משתנה בדפוס הפעילות. תחשבו על זה, אני לא יודע אם אתם רוצים להתפעל מזה, להזדעזע מזה, להישאר אדישים לזה, זה דבר בלתי נתפס. גם הדפוס של המתנות, הארוחות, העסקת היועצים, הכול נשאר אותו הדבר, עולם כמנהגו נוהג. אצלנו, הפוליטיקאים אוהבים להתהדר כמה הם חזקים, הם לא זזים, שום דבר לא מזיז אותם, היא באמת שום דבר לא מזיז אותה, זה פשוט לא ייאמן הדבר הזה".

דרוקר המשיך, וטען: "לזכות בנימין נתניהו ייאמר שהוא טיפוס לומד. אתה רואה המון דברים שהוא משנה, את התחזוקה הפוליטית, את הדרך בה הוא מתחזק את יועציו, אבל אצלה, כלום, שום דבר לא מזיז את דרך הפעולה".

לגבי השיחות על הסכם השלום עם סודאן, אמר דרוקר: "אנחנו שומעים כמוכם שסודאן ממש בשער, היו שיחות כנראה לא כל כך מוצלחות, אז כנראה טיפהל'ה נתקע, אבל זה לא נראה לי איזה משהו נורא דרמטי, זה נראה לי בשער".

למה הוחלט על סגר מלא?

דרוקר גם התייחס לדיון בקבינט קורונה על הסגר המלא, וסיפר כי הסיבה לכך שנתניהו שינה את עמדתו, ובחר בסגר מלא היא ההפגנות בבלפור. "אתמול קלעו אותו לפינה שהוא נאלץ בעצם לחשוף בפני כולם שהכול בגלל ההפגנות, ואני אסביר למה". לדבריו, "היה פה מצב שנתניהו היה בעד פחות להשבית את המשק, ואז המשפטנים אמרו לו, 'תראה, אם אתה עושה סגר כמו במרץ-אפריל ש-30% מהמשק היה פתוח, אז יש חוק, גם אז הותרו הפגנות, גם לפי החוק מותרות הפגנות, אז אפשר להפעיל את המתווה שגיבשנו בלילה, שמתיר פחות או יותר 2,000 אנשים ליד בלפור, ובזה נגמר הסיפור".

אתה אומר שמנדלבליט לא אמר את האמת כשהוא הודיע היום בהודעה רשמית מטעמו שלא היה שום קשר בין הסגר המוחלט וההפגנות?
"תקרא טוב טוב את ההודעה, משפטנים הם גאונים בזה, הוא אמר, 'אני לא הצבתי את זה כתנאי', נכון הוא לא הציב את זה כתנאי. אתה יודע גם כשבן אדם בא לנחקר בחדר חקירות ואומר לו, 'תראה, אם אתה תדבק בגרסה שלך, לא תהיה לי ברירה אלא לעצור אותך. זה לא שאני מאיים עליך, אני רק אומר לך את זה', אותו הדבר אמר מנדלבליט לנתניהו. הוא אמר לו, 'תראה, אם אתה אומר לי שזה אותו סגר, אז אלה אותן הפגנות, לא צריך לשנות. אם אתה שזה סגר אחר, דרמטי יותר, דרסטי, שלא היה כדוגמתו אי פעם, אז אפשר גם ללכת למשהו יותר חריף בעניין ההפגנות, אני רק משקף לך את המצב, אני לא שם לך תנאים'. ואז נתניהו שינה את גרסתו והלך נגד גורמי המקצוע ונגד כולם, ואני אומר לכם השאיר קצת טראומות'".

לקראת סיום השיחה, ניצל דרוקר את הבמה וביקש סליחה לכבוד יום הכיפורים, מראש האופוזיציה יאיר לפיד. "פעם הכפשתי אותו על כך שלא עמד לימין העיתונות באחד המאבקים. זה היה בנקודה מאוד ספציפית", ציין דרוקר, והוסיף: "אבל צריך לומר לזכותו, ובאמת אנחנו אומרים עליו הרבה דברים קשים השנה הזאת, שלימין העיתונות הוא עמד כמעט בכל אחד ממאבקיה".

עריכה: אמיתי דואק

24/09/2020
הישארו מעודכנים

רביב דרוקר
רביב דרוקר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90