103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"התחלתי להרגיש קור וכאבים בעצמות הרגליים"

ינון התגלה כחולה קורונה • בשידור מביתו סיפר כי טרם עשו לו חקירה אפידמיולוגית, "מה קורה במדינה הזאת?" • בן: "כששמעתי שאתה חולה - שקלתי לצום"


ינון מגל בסטטוס חיובי: בשורה לא פשוטה נפלה על ראשיהם של הצמד בן כספית וינון מגל, שעברו גם את ימי הקורונה המורכבים, ביחד, מתווכחים להנאתם. כחצי שנה אחרי שהגיחה הקורונה גם לארצנו הקטנטונת, נמצא ינון חיובי לנגיף ושוהה מרגע האבחון בבידוד ביתי. 

ברוח התואר החדש שהוסיף לעצמו מגל לרזומה, סיפר בפתח התוכנית על תחושותיו מרגע הגילוי כי חלה ועל התסמינים אותם הוא חווה למורת רוחם של מאזיניו הנאמנים: "ביום רביעי התחלתי להרגיש לא טוב וישר הודעתי לרופא שלי. התחלתי להרגיש קור ואת הכאבים האלה בעצמות ברגליים". על הטיפול בנגיף ממקור ראשון, סיפר: "הטיפול לדעתי הוא איטי מדי, עד עכשיו לא עשו לי חקירה אפידמיולוגית. אף אחד לא התקשר ושאל עם מי נפגשתי". 

ומה היה לבן לומר על חברו שחייו, או לפחות השבוע הקרוב, השתנה עבורו לבלי היכר? לא התשובה לה ככל הנראה ציפיתם: "מאוד קיוויתי שתהיה בסדר, ואני עדיין מקווה שתהיה בסדר. כששמעתי שאתה חולה בקורונה, שקלתי לצום לראשונה בחיי, אך בסוף ויתרתי על זה, אמרתי שאני רק אזיק".

ככה זה כשאוהבים. 

לימין בישראל מגיע יותר 

בהמשך התייחסו השניים לטור של העיתונאי קלמן ליבסקינד בעיתון 'מעריב', בו העביר ביקורת קשה על חבריו לגוש הימין העיתונאי שמעון ריקלין והפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו. בדבריו של ליבסקינד, כינה את השניים 'גידולי פרא תקשורתיים' והוסיף כי מדובר, לדבריו, ב"אנשים ללא הבנה עיתונאית".

בפתח הדיון ששינה צבעו מיד מדואג ומכיל לכאסח המקובל בין השניים, האשים בן את ינון כי קפץ למסקנות מהר מדי באשר לדבריו של ליבסקינד וביקש להעמיד את הדברים על דיוקם: "מותר להתווכח, מותר להסתער, אבל על שקר? קלמן הוא חבר שלכם, תסמסו לו, אתם באמת חושבים שכל אדם שיגיע למסקנה שלטובתה העם והמדינה נתניהו צריך לפנות את מקומו, מדובר בקונספירציה? בחייאת. מאוד התאכזבתי שלקחת שם צד. אתה הרי יודע שקלמן כתב בדם ליבו, ואני בטוח שאתה יודע שאף אחד ובטח לא היועץ המשפטי לממשלה הפעיל את קלמן ליבסקינד וחגי סגל". 

ינון הקשיב לדבריו של בן ברוב קשב, אך לא נשאר חייב: "אני גם חשבתי שאין מה לתקוף אותו, לגיטימי לגמרי שגם הוא וגם חגי סגל ועוד כל מיני אנשים שחושבים שביבי צריך ללכת בעסקה, זו זכותם, אני חושב שזו טעות. אם אדם חושב שהוא זכאי, שילך למשפט".

לאחר מכן, הטיח מגל כמה מילים קשות כלפי קלמן, ידידו משכבר הימים: "מה אתה עושה? אחרי שכל השמאלנים יוצאים נגד ריקלין, אתה בא ויורה לו בגב? כולם לא טובים? כולם לא ברמה שלך? כולם לא עיתונאים? אז הנה, אז בן כספית שמח, רביב דרוקר מוחא כפיים, וכל השמאל חוגג. אני לא מעריך את זה, וזה בלי קשר לזה שריקלין הוא החבר הכי טוב שלי אז אני קודם כל נעמד לצידו".  

וכשהטונים עלו, כמיטב המסורת, שב בן והבהיר בפני ינון את דעתו על הדברים, הפעם בעוצמה גבוהה יותר: "יש לך גם מחויבות עיתונאית, התבלבלת לגמרי. ריקלין וברדוגו, שכל קשר בינם לבין עיתונות הוא כמו הקשר ביני לבין מכבי תל אביב, יכולים לכתוב שקלמן ליבסקינד הוא חלק ממזימה של היועמ"ש, אבל הוא לא יכול לכתוב שהם שופרות? המסר של קלמן, איתו אני מזדהה - לימין בישראל מגיע יותר".

עריכה: מיכל קדוש 

29/09/2020
הישארו מעודכנים

ינון מגל
ינון מגל  |  צילום מסך: מתוך שידור הווידאו החי