103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

ח"כ זוהר: "הממשלה לא בריאה וצריך לפרק אותה"

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מייחל למערכת בחירות נוספת בזמן הקרוב: "נתנו לכחול לבן קרדיט יותר מדי זמן, ואנחנו משלמים על זה מחיר"


כולנו ודאי נסכים על כך, שהשבוע האחרון שעברה מדינת ישראל לא היה רגוע או משעמם, בלשון המעטה. שיעור התחלואה בנגיף הקורונה המשיך כמעט בכל יום לגבהים מדאיגים, הממשלה העומדת על כרעי תרנגולת סיפקה עוד כותרות שדיווחו על שלל עימותים פוליטיים, והציבור, איך לומר, מתחיל לאבד תקווה. 

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר שוחח עם סיון כהן ב־103fm ופתח את דבריו בביקורת חריפה על חברי מפלגת כחול לבן, שלטענתו רק בולמת את ראש הממשלה נתניהו במאבק בנגיף: "אנחנו לא בתקופה פשוטה, והולכים לקראת החלטות אופטימליות  בטיפול במשבר הקורונה בלי לקחת בחשבון את הפופוליזם המיותר הנשמע מהאופוזיציה ומתוך הממשלה. רה"מ צריך לעשות החלטות שהן טובות לציבור מבלי לחשוש מה יגידו אנשי כחול לבן, האופוזיציה או המפגינים. יותר מדי זמן נתנו קרדיט לאופוזיציה ולכחול לבן, וכרגע אנו רואים מצב בו אנו משלמים על זה מחיר". 

בהמשך דבריו, זוהר אף האשים את כחול לבן בחלק מהאשמה על הטיפול השנוי במחלוקת בנגיף, ולא חסך את ביקורתו מהציבור: "כחול לבן הם חלק מהאשמים, וגם הציבור שהיה צריך לשמור על ההנחיות טוב יותר. כחול לבן טרפדו הרבה החלטות של רה"מ. בגל הראשון רה"מ ניהל את המשבר בצורה מושלמת ובסיבוב השני נכנסה לממשלה כחול לבן. חבריה פועלים כדי להכשיל את ראש הממשלה. נתניהו יודע לנהל את המשבר הזה בצורה טובה אם לא מפריעים לו. איני רוצה להאמין שבסוף נצטרך להגיע לסגר של שנה אבל אני חושב שההחלטות חייבות להיות מקצועיות ולהתנתק מרעשי הרקע כולל מהאמירות של האופוזיציה ושל כחול לבן". 

על ההפגנות הרבות ברחבי הארץ, שהוגבלו בתקופת הסגר, אמר: "בהפגנות יש פרמטרים מאוד בעייתיים. ההדבקה כן מתרחשת שם למרות שמנסים להכחיש את זה ואף אחד לא יודע לאמוד את המספרים המדויקים, אבל כנראה שיש שם הדבקה מאוד גדולה שמפיצה את המחלה לכל הציבור. הדבר הלא פחות גרוע, הוא שההפגנות מונעות מאיתנו את היכולת להסביר לציבור למה הוא חייב לשמור על ההנחיות". 

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הסביר בשיחתו עם סיון כהן כיצד כדאי לתחושתו לפעול מול יריבתם הפוליטית כחול לבן: "זו הממשלה שיש, והיא מנסה בסופו של יום להגביל את נתניהו. הייתי אומר לראש הממשלה להיאבק בהם ולהפסיק לעשות להם חשבון, לייצר מהלכים שיטיבו עם הציבורים בכל הכוח והעוצמה".

אני קורא ללכת לבחירות

האם הממשלה שקמה בחסות הקורונה סופה להתפרק בקרוב? זוהר השיב: "זה הקו שצריך לנקוט בו, להמשיך בדרך שרה"מ מאמין בה כדי לפתור את הבעיה משום שהם כרגע מפריעים לו להוציא את המדינה לחופש. אני מבין שגם מושמעת ביקורת כלפי נתניהו, אך הממשלה הזאת שקמה לא בריאה וצריך לפרק אותה, ומוטב שזה יקרה כמה שיותר מהר. אני קורא ללכת לבחירות". 

בסוף השיחה, התייחס חבר הכנסת זוהר לעימותו עם חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח (יש עתיד-תל"ם) אתמול (ד') במליאת הכנסת, שעלה לטונים גבוהים במיוחד והוביל לחלופת מהלומות בין השניים: "כל מילה שנאמרה הייתה מדויקת וטוב שנאמרה. הגישה זאת של חברת הכנסת מריח לעלות לדוכן ולומר שאנו רמאים, גנבים, שקרנים, מושחתים, חברים בארגון פשיעה, שרה"מ הוא דיקטטור ורודן שאלו דברים שאמרו חבריה וגם היא חלק מהדברים, לי זה נמאס. החלטתי להגיד את  מה שאני מרגיש ואני עומד מאחורי דבריי. אולי מה שקרה יגרום לאנשי יש עתיד להפסיק להשתלח ולייצר קיטוב ושנאה בינינו לבינם. גם לבקר צריך לדעת והם כבר מזמן חצו את כל הגבולות האפשריים".

עריכה: מיכל קדוש 

01/10/2020
הישארו מעודכנים

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר
יו"ר הקואליציה מיקי זוהר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90