103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"אם מנדלבליט לא יבטל את כתבי האישום ויתפטר תהיה רעידת אדמה"

גולן ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר: "זה איום?" • ח"כ זוהר: "זו הבטחה"


יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) הגיב לחשיפת הקלטת המטלטלת של השיחה בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה לשעבר שי ניצן. הוא תקף בחריפות את השניים וטען לתיאום מכוון ביניהם במטרה להדיח את רה"מ מתפקידו. בהמשך, הזהיר את מנדלבליט שאם לא יתפטר מתפקידו, הקלטות נוספות בעניינו ייחשפו בזמן הקרוב.

יו"ר הקואליציה התייחס לפרסומם של עמית סגל והפרשן המשפטי גיא פלג ('חדשות 12') אמש (ג') במהדורה המרכזית, ואמר: "אנחנו רק מחכים שעוד ועוד אמת תיחשף ותצא לאור, ככה יתברר שכל מה שאמרנו היה נכון, כל הטענות שלנו לתיאום מושחת בין שי ניצן לבין אביחי מנדלבליט. בעצם, נסחט על ידי שי ניצן להגיש את כתבי האישום בכול מחיר נגד רה"מ, אחרי ששי ניצן כתב כתב-אישום חדש בכל דמוקרטיה בעולם ובישראל שסיקור חיובי מהווה עבירת שוחד. ידענו שהדברים הם לא בהכרח בידיו של מנדלבליט והדבר פה התברר באופן שאף אחד לא יוכל לחלוק על זה".

לדבריו, מההקלטות שנשחפו עולה תמונה ברורה לפיה "הם תיאמו ביניהם את הכול והכול היה מוסכם, הם ידעו בדיוק לאן הם הולכים. גם שי ניצן ידע שאין כלום בכול התיקים אבל לפחות בתיק אחד הוא רצה להביא את התוצאה שהוא ייחל לה - להדחתו של רה"מ מהתפקיד. הכל כבר התברר ואני אומר לכם שזה רק טפח אחד שנחשף ,ואני מבטיח לכם שעוד יחשפו בקרוב דברים. תהיה פה רעידת אדמה, לא תהיה שום ברירה לאביחי מנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את כתבי האישום נגד נתניהו".

ח"כ זוהר טען כי מנדלבליט נסחט על ידי שי ניצן באמצעות התיק האישי כנגדו, שהרי אדם מעוניין בסגירת תיקו, "אתה יודע שהוא מסכן את תפקידך כיועמ"ש, אני אומר שמעבר לזה יש עוד אינפורמציה שקיימת אצל שי ניצן שיכלה לשלוח את מנדלבליט יכול להיות מאחורי סורג ובריח. אם היה מצב בו מנדלבליט לא היה מגיש את כתבי האישום, התיק שלו לא היה נסגר - הוא היה עף הביתה מיד. הוא היה מודח מתפקידו, הדבר הזה נשאר בידיו של שי ניצן ומעצם העובדה ששי ניצן לא קיבל החלטה בנושא הייתה אפשרות למנדלבליט לכהן בתפקיד".

על מה אתה מדבר?
"אני לא אדבר על המידע הזה כי הוא עוד לא נחשף. יש עוד שיחות שהוקלטו".

רק להבין, יש עוד שיחה שממנה עולה שיש עוד פחד של היועמ"ש?
"יצא לכם לשמוע את הקלטות הרפז? חלק קטן ממה שיש שם ויש עוד הרבה. זה יתגלה כל האירוע"

בקרוב?
"האירוע פה פשוט, לא היו יכולים להגיש את כתבי האישום המופרכים והאומללים האלה נגד נתניהו אלמלא שי ניצן לקח את זה כפרויקט חייו. כאיש שמאל קיצוני שהחליט שנתניהו חייב ללכת הביתה בכל מחיר. הוא רתם את כל המערכת, את הפרקליטות והמשטרה. ממניעים אידאולוגיים פוליטיים נטו. איש שמאל קיצוני, שונא ימין לאורך כל ימיו. לא רק שהוא זנח את הכיפה אלא גם את כל הערכים שהיא מסמלת. אף אחד בכלל לא יכול לחלוק על זה הוא שינה עורו לחלוטין".

"תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים"

שי ניצן טען כי הסיבה שלא הגיע להכרעה בתיקו של היועמ"ש היא בשל חשש מהימצאותו בניגוד עניינים, שכן מנדלבליט הוא הבוס שלו. על כך אמר זוהר: "אני ממש מתרגש, באמת תגובה שמשכנעת אותי מאוד שהם זכים וטהורים. אנשי צדק, אנשי אמת, פשוט מרגש. סליחה על הציניות הבוקר אבל חברים יש פה רעידת אדמה, תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים, ואם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה".

זה איום?
"לא, הבטחה. מה שעשה מנדלבליט ומה שעשה שי ניצן נחשף לציבור וכולם יודעים מה קרה. אני יודע אינפורמציה מאוד ברורה בעניין הזה והאינפורמציה שאני מכיר אומרת דבר אחד – רק טפח קטן נחשף, קטנצ'יק. לכן אני חושב שאם אנשים לא יפנימו אלה שכמובן יזמו את כל הקנוניה נגד רה"מ שמוטב להם לחזור בהם מהדרך הגרועה שהם בחרו בה הם יצטרכו לשלם על זה מחיר".

הוא הדגיש כי "אני לא מאיים ולא אומר דברים בגדר איום אלא קובע עובדות. כתבי האישום נגד נתניהו הוגשו בצורה מופרכת, נעשו שלא כדין באופן מושחת, מלוכלך, שחור משחור. ראינו את ההתנהלות לא רק שם, ההקלטה שנחשפה אתמול הראתה סופית שכתבי האישום הוגשו בכוח על ידי מנדלבליט משום שלא הייתה לו ברירה אחרת, כי הוא היה משלם מחיר. זה מה שאנחנו יודעים והאינפורמציה הזאת צריכה להספיק כדי לגמור את הסיפור הזה".

כמו כן, ההקלטות נחשפו ככל הנראה על ידי מי שעמד בראשות לשכת עו"ד אפי נוה ויש הטוענים כי הדבר נעשה במטרה להיטיב עם עניינו המשפטי. על כך אמר ראש הקואליציה: "אני לא יודע אם חשיפת הקלטת משפרת את מצבו או שמא פוגעת, כי מן הסתם אנשי הפרקליטות והמשטרה ובמיוחד היועמ"ש לא שמחים על חשיפת הקלטת הזאת. אנחנו נוודא שהוא יקבל את הצדק הראוי לכל אזרח במדינת ישראל ולא נאפשר פגיעה באף אחד כולל אפי נווה שאין סיכוי שאנחנו נאפשר שיהיה חוסר צדק".

צריך לפתוח בחקירה נגד פרקליט המדינה?
"ועוד איך, איזו שאלה? צריך לחקור את שי ניצן מידית. אם הוא סחט את מנדלבליט בין אם אגב אמר במפורש או ברמז צריך לבדוק את הסוגייה מידית, כנ"ל את הסוגייה של אביחי מנדלבליט מדוע החליט להגיש את כתבי האישום המופרכים הללו. מדוע הלך על עבירת שוחד של סיקור חיובי מה שלא קרה אף פעם בישראל ואף פעם בעולם? הדברים האלה צריכים להישאל".

____________

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "הדברים של חבר הכנסת מיקי זוהר נאמרו ללא ידיעתו של ראש הממשלה והם אינם על דעתו. ראש הממשלה לא שוחח בנידון עם חבר הכנסת זוהר. ראש הממשלה מסתייג מהדברים שאינם מקובלים עליו", לשון התגובה.

 

עריכה: עופרי גליכמן

14/10/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ זוהר והיועמ"ש מנדלבליט
ח"כ זוהר והיועמ"ש מנדלבליט  |  צילומים: אורן בן חקון (צילום Pool), פלאש90