103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ח"כ אבידר לינון מגל: "כשרקדת, איבדת אותי"

שיחה סוערת עם הח"כ מישראל ביתנו • עקץ את ינון על נאומו בערבית בעבר בכנסת: "אפילו המשותפת צחקה" • וגם הקקטוס חזר לסדר היום


חבר הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) שמצטרף להפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שוחח על כך עם ינון מגל ובן כספית ב-103fm, וסיפר על הסיבות שבגינן הוא עושה זאת. בהמשך התפתח עימות בין חבר הכנסת לינון, במהלכו אבידר מתח ביקורת על הנאום בערבית שינון נשא בעת שכיהן כח"כ.

שלושה ימים עברו מאז אישרה הכנסת את הסכם השלום/נורמליזציה עם האמירויות, בתום יום דיונים ארוך ולאחר הוצאתו של ח"כ אלי אבידר מן המליאה זמן צר לפני ההצבעה. חבר הכנסת הסביר כי "יום שלם שהוקדש להסכם השלום עם האמירויות ואני מתפקידיי הקודמים מושקע בדבר הזה, וחשבתי שראוי שיום כזה נעביר בשקט. רה"מ נאם, בהתחלה לא הלכתי כדי שלא יגיד מילה ואפריע לו. סיימנו את היום הזה, מתקרבים לסוף, מתקרבים למהדורת החדשות ופתאום יריב לוין עושה מה שהוא יודע תמיד לעשות, כי זה לא כנסת זה במה, שמתי שהממשלה ורצה היא מקבלת מה שהיא רוצה בלי שום הגיון, מעלה את רה"מ לדבר והוא אמור לדבר על ההסכם עם האמירויות והוא פותח בנאום על הצלחת הסגר, ועל זה שמאירופה באים ללמוד אותנו".

הוא התרעם: "זה פשוט לא הגיוני, עברנו סגר של שבועיים-שלושה, 300 אלף מבוטלים חדשים, לאנשים אין לאכול ואני מקבל כל הזמן פניות מאנשים, פניות אומללות שאני לא יודע אפילו מה להגיד להם חוץ מ'ליבי איתכם, תתאזרו בסבלנות, אל תאבדו תקווה' והוא עולה ומספר לנו שהסגר מוצלח? אמרתי לו תעצור, יש 300 אלף מבוטלים חדשים, תתבייש. גם בדיון שהיה אמור להיות על האמירויות הוא לקח את זה לפלטפורמה פוליטית ולא היה ממלכתי ואין ממלכתיות בדיון הזה".

הריקוד של ינון וריקלין: "מחזה מבעית"

ח"כ אבידר משתתף בהפגנות המחאה המתקיימות בבלפור מדי שבוע, והסביר מדוע הוא לוקח בהן חלק. "אני בא להילחם על העתיד של הילדים שלי וזה לא מעניין אותי מחיאות הכפיים. אני לא בא כדי לקבל מחיאות כפיים ואני מתעלם מכל ההצעות שאני מקבל – 'תתחבר עם ההוא או תתחבק עם ההיא', את מי זה מעניין בכלל? אני יוצא להפגנות האלה בשביל שלושת הילדים שלי, נקודה. אני רוצה שתהיה להם דמוקרטיה גם כשיהיו מבוגרים ומגיע להם ריבונו של עולם".

ינון מגל: אתה עושה שכונה.
"אני עושה שכונה?"

ינון מגל: כן.
"אגיד לך איפה ראיתי שכונה תקשורתית, אתה וריקלין רקדתם את אותו ריקוד הזוי בפתיחת המשפט".

ינון מגל: מה הפריע לך בריקוד?
"מה הפריע לי בריקוד? שעיתונאי בישראל הולך לרקוד בהתרסה בכניסה לבית משפט, זה היה מחזה מבעית".

ינון מגל: אתה משתולל כל הזמן.
"אתה שר ואתה קקטוס והכול בסדר, אבל כשאתה רקדת בבית המשפט כעיתונאי אתה איבדת אותי. אמרתי רבאק, אתה יכול לתמוך בתזה ולשכנע ,אתה רוקד את הריקוד ההזוי הזה? לצד אוטובוסים של אנשים ששילמו להם?"

עוד הוסיף והטיח ח"כ אבידר במגיש: "כשיש לי מצב רוח רע, אני שם את הנאום שלך בערבית כי מי שכתב לך אותו לא יודע ערבית. עשית שכונה בערבית, ביישת אותנו. אתה נתת נאום של כמה דקות שאמרתי ריבונו של עולם אתה לא יודע לדבר ערבית, מה אתה עושה גימיק? המשותפת ישבו וצחקו עלייך". ינון המופתע השיב: "צביקה יחזקאלי כתב לי אותו. הוא לא יודע ערבית? היו לזה 700 אלף צפיות, אבל מי סופר". על כך השיב אבדר: "הוא בטח יודע, אתה לא יודע, אמרת 11 שגיאות בערבית. אני יכול לתת לך אפשרות למיליון וחצי, השאלה כמה מגוחך אתה רוצה להיות".

"ז'בוטינסקי אמר – 'אל תעריצו אותי. אתם צריכים להעריץ את סדר היום, האדם לא חשוב'. ומה אתה עושה? כאשר הוא הולך ומביא הסכם עם טראמפ אתה אומר 'המנהיג הכי טוב בעולם', כאשר מבטל אותו הנה הוא 'הכי טוב', כאשר מביא הסכם עם האמירויות אתה אומר 'המנהיג הגדול'. אין לך מושג למה הוא הסכים", אמר ח"כ. ינון מגל השיב: "ואתה בדיוק הפוך, הוא תמיד כישלון".

לסיום, ח"כ אבידר אמר שהוא גאה: "שאופוזיציה קטנה ואני כח"כ מאוד לא משמעותי בסיעה קטנה בספסלים האחוריים מצליח להעלות כבר חודשים רבים מספר נושאים לסדר היום הציבורי, שאם לא הייתי מעלה אף אחד לא היה יודע. אחד מהם שמיליון איש במדינת ישראל נכנסו לבידוד על לא עוול בכפם בגלל טכנולוגיה לא מדויקת של השב"כ. אף אחד אחר לא רצה לצעוק כי זה לא מכובד ולא נעים, לאחר מכן על חוק הסמכויות של נתניהו אני צרחתי ובאמת צרחתי אין מה לעשות, בא רה"מ, לוקח סמכויות של שר הבריאות שהוא השר שיחליט על סגרים".


עריכה: עופרי גליכמן

19/10/2020
הישארו מעודכנים

אלי אבידר
אלי אבידר  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90