103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

גבירותיי ורבותיי, קבלו את מיקי זוהר החדש

חבר הכנסת כפי שמעולם לא שמעתם: "יש שנאה מתגברת כלפיי, ומבחינתי זה כבר עבר את הגבול; יש בי צדדים אחרים שאני רוצה שהציבור יכיר"


התחלה חדשה: יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, המוכר בהתבטאויותיו השנויות במחלוקת שעולות לכותרות כבדרך קבע, הודיע אתמול (ב') באופן מפתיע במיוחד כי החליט לשנות כיוון. זוהר הודיע קבל עם ועדה כי מעתה יהיה ממלכתי יותר בראיונותיו לכלי התקשורת השונים, זאת כי, לדבריו: "הליכוד עלול לשלם מחיר". האם זנח מיקי זוהר לעד את הקו הלוחמני בו דבק זמן רב?

זוהר שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב על הצהרתו הלא צפויה: "אני חושב שבעת הזו, לפי התחושות שאני מקבל מהציבור, הדבר האחרון שמעניין אותו הוא הוויכוחים הפוליטיים בין הימין לשמאל והמאבקים הפנימיים שלנו עם כחול לבן, מעניין אותו שנטפל במשבר הקורונה. מעבר לכך, אנחנו אחרי כמה מערכות בחירות מאוד יצריות. יש הרבה מאוד אנשים שמכירים רק צד אחד שלי משום שבתקשורת מנסים תמיד להבליט את הצד הלוחמני והאגרסיבי יותר, זה שעושה את הכותרות. פחות מכירים את הצד האמיתי שלי, וכל מי שמכיר אותי באופן אישי יודע שיש בי הרבה מאוד צדדים מאחדים ומחברים שיודעים לייצר שיח אחר. לכן אני חושב שזה הדבר שאני רוצה שהציבור יכיר בי, לא רק את הצדדים הלוחמניים, המאבקים והיצריות ששם כבר עשיתי מעל ומעבר. כולנו עם אחד ועם שותפות גורל". 

האם בהלך הרוח החדש שהציג יו"ר הקואליציה, יפסיק לבקר את מערכת המשפט? על פי דבריו של זוהר, לא זו התשובה: "אמשיך לומר את מה שאני חושב בדיוק עם אותם עקרונות וערכים, בין אם בנושאים מדיניים, משפטיים או חברתיים, רק שהאופן שבו אציג את הדברים יהיה שונה. נמשיך לעמוד על העמדות שלנו, כולם יכולים להישאר בעמדות שלהם ולהמשיך להיאבק על הדברים שהם מאמינים בהם, אך אני חושב שאת השיח אנחנו רוצים לשנות. אם נשנה את השיח והרבה מאוד חברים מהליכוד, מהשמאל ומהאופוזיציה, אני חושב שהעם יחזור ויאמין בנו, נבחרי הציבור והפוליטיקאים".

השנאה כלפיי כבר עברה את הגבול

על תגובתו על פרסום הקלטות מנדלבליט שעוררה הדים אמר: "אני שומע כל מיני דיווחים שנתניהו מנסה להוביל את הקו הזה, שהוא קרא לי וביקש ממני להפוך להיות ילד טוב. זה אחד מהדיווחים ההזויים והשקריים ששמעתי משום שזה לא היה ולא נברא. ראש הממשלה היה בקו הממלכתי שלו תמיד, הוא לא ביקש ממני שום דבר. עשיתי את הצעד כיוזמה אישית שלי, יש שנאה מאוד מתגברת כלפיי, עד למצב שמבחינתי כבר עבר את הגבול. אני מבקש מכולם קצת לפרגן, לא צריך לשייך כל דבר שאני עושה  להנחיות של ראש  הממשלה או לבקשותיו. ההחלטה שלי לא קשורה בכלל לאמירה שלי נגד מנדלבליט שאני חד משמעית עומד מאחוריה מפני שלא איימתי עליו ולא רמזתי אפילו על איום".

עוד הוסיף זוהר כי: "מעבר לכך אנחנו כולם יודעים שקיימות קלטות כמו פרשת הרפז שטרם נחשפו לציבור אבל חלק מהעיתונאים כבר התחילו לדבר עליהן. ברור שאין בידי שום דבר שיכול לפגוע במנדלבליט, וגם אם הייתי פוגש חומר כזה מיד הייתי מעביר אותו למשטרה ולא הייתי מחכה אפילו דקה. לנסות ולייחס לי את הריאיון בו אמרתי את הדברים כאיום נגד מנדלבליט זו בדיחה באמת לא מצחיקה. אדם שמתבטא כפי שהוא מתבטא נגדי, עם כל זה שאני יודע שאין לי טיפת איבה כלפיו ואני פשוט פוליטיקאי שצריך לפעמים להביע את הדברים שלו בצורה קצת קיצונית אולי כדי שהם יגיעו לכותרות, לא מבין שהמטרה שלי היא לא שלילי. הוא מתחיל לשנוא אותי ברמה האישית וזה מטריד אותי כנבחר ציבור". 

בסוף דבריו, התייחס חבר הכנסת זוהר לגל ההפגנות ברחבי הארץ: "לגבי המפגינים עמדתי ידועה. אני חושב שההפגנות לא נכונות ולא טובות משום שהן לא נותנות לנו את האפשרות לשכנע את הציבור לשמור על ההנחיות. כשרואים אותם מפגינים, אומרים לנו אחרים שהם לא שומרים על ההנחיות כשאלפים מתגודדים. אני הולך לעבוד קשה למען כל אזרחי ישראל ולעשות את המקסימום לעזור למדינה שלנו להגיע לחוף מבטחים במשבר הקורונה. אני יודע שיהיו כמה שירימו גבה או שאפילו יזלזלו בכוונות שלי, אבל ימים יגידו". 

באשר לשאלת מיליון הדולר - האם הבחירות הקרובות מתמיד, ענה זוהר והדגיש: "להערכתי ב־23 לדצמבר תתפזר הכנסת משום שאני לא רואה דרך בה נגיע להסכמות עם כחול לבן על העברת תקציב חד שנתי. הם מתבצרים בעמדתם להעביר תקציב דו שנתי, ואנחנו לא שם. זה התאריך שלדעתי צפויות להיות בו בחירות במדינת ישראל". 

עריכה: מיכל קדוש 

20/10/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90