103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"יש לאפי נוה את הכור בדימונה על הפרקליטות"

עו"ד כנרת בראשי הסבירה מהן לדעתה הסיבות שבפרשת אפי נוה סעיף השוחד ככל הנראה יתבטל: "הכתב אישום הזה לא היה צריך לבוא לעולם אין ספק"


על פי הפרסומים האחרונים חלה תפנית בפרשת 'מין תמורת מינוי'. כעת, משפורסמו הקלטות מטלפונו של מי שכיהן כיו"ר לשכת עו"ד אפי נוה והאיום מואשם בשוחד מיני, הפרקליטות שוקלת להפחית את האישום. על הנושא שוחחו אראל סג"ל ואבי יששכרוף עם עו"ד כנרת בראשי שפתחה במתקפה חסרת תקדים על הפרקליטות.

עו"ד כנרת בראשי טענה בתוקף כי: "מה שהפרקליטות עשתה עם אפי נווה זה שוחד, נתחיל מהעובדה הבסיסית שכתב האישום לא היה צריך להיות מוגש נגד אפי נוה. חן מענית אומר 'אוי ואבוי יש התערבות במיוני שופטים'. זה היה, נמצא עכשיו ויהיה בעתיד. השוחד הכי גדול זה מצד השופטים, לא מצד לשכת עו"ד, אפי נווה מייצג את הלשכה, זה שיש לו קשר עם מועמדת לשפיטה, הקשרים של השופטים של אהרון ברק לא רק עם אשתו אלא עם כל הגוורדיה שהוא מינה, כל החברות שלו וכל מי שהיה שם; רק בייניש, ולחשוב על הקשר בין בייניש לברק, תבינו דאם אתם רוצים להגיד שוחד – בבקשה, קחו שוחד".

היא תהתה: "האם אנחנו מערכת המוסר? זה שאהרון ברק מנהל מערכת יחסים חברית קרובה מאוד עם בייניש והוא יכול להשפיע על המינוי שלה, זה שוחד? רק עצם העובדה שנכנס אלמנט מיני זה הופך את זה לשוחד? לא הבנתי. השוחד הכי גדול הוא שלקחו אדם שהוא יו"ר לשכה מאוד חזק שאמר לשי ניצן בעיניים -'אני לא אמליץ עליך'. הוא ידע שאפי נוה יבחר לקדנציה נוספת כי זה היה ברור לכולם, ברגע זה הוא חיסל לעצמו את הקריירה. שי ניצן דאג לנקום בו, דאג להוציא ניידת שתאסוף את אפי נווה מהבית לצרכי חקירה והעמיד לו תקשורת ברחוב ולא ערער על ההחלטה של השופט לשחרר אותו. הכול הייתה הצגה".

לטענתה, "כתב אישום לא היה צריך לבוא לעולם בכלל". היא התייחסה לפרסום ההקלטות מהטלפון של נוה, וטענה כי למעשה הוא אמר לפרקליטות: "'אם תעזו להמשיך עם מה שאתם עושים אני אוכיח מי אתם'. באותו רגע הם מחליטים לרדת מכתב האישום. לא מחליטים תוך יום וחצי , לוקח זמן לעבד את כל הטיעונים, לוקח טיפה יותר משבוע. זה בעצם - 'אנחנו כנראה לא נלך על כתב אישום על שוחד כדי שאתה לא תפרסם את ההקלטות'".

"אין כאן תיאוריות, יש כאן עובדות"

בהמשך, אמרה עו"ד בראשי כי: "כשאפי נווה חשף את השיחה לעמית סגל וגיא פלג, המינורית הזאת, שהיועמ"ש אומר שתופסים אותו בגרון, כשהוא אומר את הדברים הקשים האלה ואתם לא מבינים את המשמעות של הדבר הזה שיועץ נסחט על ידי פרקליט מדינה. זה לא מטריד שיש מערכת יחסים כזו בין הפרקליט המדינה ליועמ"ש? זה מדאיג אותי. ועוד יותר מדאיג, שאפי נווה אומר שזו רק הסנונית הראשונה ואף אחד לא שומע את זה. יש לאפי נוה את הכור בדימונה על הפרקליטות. היא חוזרת בה מאישום מרכזי, מאישום שחיסל לאפי נווה את הקריירה. יש עובדה אחת מוגמרת. אין כאן תיאוריות, יש כאן עובדות".

סג"ל הביע את דעתו על הפרשה: "כשמחליטים ללכת על הסיפור הזה הם מבינים טוב מאוד מה זה יעשה לגברת השופטת ולילדיה ולמשפחתה, מישהו פה נהג לא בקלות ראש, זה האנשים אלה שמדברים על שלטון החוק, הרסתם חיים של בן אדם, עזבו את אפי. לא מעניין אותי, לא אכפת לי ממנו. אני מדבר על השופטת, אנחנו במדינה שכל דבר החפצה ואמרו עליי משהו בטוויטר 'אני אלך להתלונן'. הלכתם ואמרתם ששופטת היא [..], זה מה שעשיתם. עכשיו אתם חוזרים בכם? אחרי שהרסתם לה את החיים, נכנסתם לה לחיים, פתחתם טלפונים? תתביישו! זה אומר דבר אחד – רציתם לסכל את אפי נווה והצלחתם. זהו".

הוא הוסיף להתרעם, ואמר: "העיתונות הישראלית הלכה לביהמ"ש והתעקשה שיפרסמו את השם שלה, אני ניסיתי בהתחלה בכוונה לא להגיד את השם כי הבנתי שיכול להיות שבסוף שמכל ההר הזה יצא עכבר, כי לאנשים יש יחסים אינטימיים ואנחנו לא שומרי מוסר או נביאים, אנחנו בסך הכול עיתונאים ואנחנו הורסים חיים לפעמים".

 

 עריכה: עופרי גליכמן

28/10/2020
הישארו מעודכנים

עו"ד כנרת בראשי
עו"ד כנרת בראשי  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90