103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"הרגשתי שנתניהו מתנתק, זה לא מעניין אותו"

דני אלחרר בעל חנות בגדים קרא לציבור להפסיק לרכוש מהרשת, ופנה לחבריו הליכודניקים לשנות את הצבעתם: "אתם לא רואים שהוא לא סופר אתכם?"


דני אלחרר, בעל חנות הבגדים 'אופנת ניו יורק' בתל אביב זעק על המצב הכלכלי הקשה אליו נקלע בגלל משבר קורונה, וריגש את כולם כשהגיע עד לדמעות בריאיון ב'חדשות 12'. בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm סיפר על התגובות שהוא מקבל מאז הריאיון.

"ריגשתי הרבה אנשים, האמת שאני מקבל אין סוף תגובות סביב הדבר הזה. זה יצא ספונטני וזה רץ ללבבות", אמר. 

הפתעת את עצמך שדיברת ככה, שנשמעת ככה?
"כן, קודם כל הפתעתי את אשתי שהזלתי דמעה, זה לא קורה לי יותר מדי מול מצלמה. המאבק הזה הוא יותר ארוך מהקורונה, הוא 4-3 שנים, והדרכים שלנו חסומות. אנחנו לא מצליחים להגיע לשר האוצר לקבל תשובות על המע"מ באינטרנט שאנחנו משלמים והם לא, הורידו לנו מכס הגנה. זה פחות אני, אני פשוט שומע את הסיפורים כי אני זה שמוכר להם את הסחורה".

מה עם הכוח הפוליטי שלכם? אני מכיר את הסוחרים שם ביפו-תל אביב, הם אנשי ימין, הם ליכודניקים, איפה הכוח שלכם?
"חבל שאתה לא בקבוצה שלנו, של ההפגנות, אלה בדיוק השיחות שעולות שם. אין לנו כוח פוליטי, אם הייתי מתפקד..."

למה אתם לא עושים את זה? אני מכיר את הציבור שם, זה ציבור ליכודניקי אמיתי שהוביל בין היתר למהפך של 1977, איפה אתם מול כ"ץ? איפה אתם מול נתניהו?
"אתמול עליתי לשיחה עם אופיר אקוניס, השר, והייתה איזו פעילת ליכוד בשם סוזי. היא צעקה ברקע, 'אתם לא נורמליים, אתם מתנתקים מהאנשים שלכם, זה מוקד כוח, איך יכול להיות שארבע הפגנות אף אחד לא הגיע והרגיע?' אתה צודק, אלה באמת אנשים שלו".

מה הוא ענה לה?
"הבנתי אחרי השיחה שזה ריגש את אנשי ראש הממשלה. הבנתי שהיו כמה שהזילו דמעה. לא התכוונתי, אבל זה יצא לטובה. הבנתי שיש סיכוי שביבי בעצמו יחזור אלינו וישמע את הטענות שלנו. הבעיה היא שכל יום שעובר, לא חוזר".

זה מרגיע אתכם?
"לא, את האנשים לא. הם רוצים לעשות עוד הפגנה, פשוט כבר מותשים מהכול, לא יודעים לאן ללכת".

"אין שמאל-ימין, תסתכל מי עוזר"

בהמשך התייחס גם לסרטון שהוציא ראש הממשלה בנימין נתניהו ובו אמר לסוחרים, 'תחכו עוד קצת, אני אתכם'. "זה מבזה אותו, לא אותנו", אמר אלחרר, והוסיף: "אני אוהב את ביבי, הוא איש חכם, הוא איש כלכלה, הוא הפריח פה את הכלכלה. ב-4-3 השנים האחרונות, הוא מנותק".

הרי אתם סופר אינטליגנטיים, אתם סוחרים, אי אפשר לעבוד עליכם בעיניים, והנה כבר 8 חודשים מורחים אתכם.
"בוא, זה לא 8 חודשים. בסגר הראשון אף אחד לא ידע מול מה הולכים וקיבלנו גם פיצוי, בוא נהיה אמיתיים. אחרי הסגר הראשון הייתה עבודה לא רעה. הסגר הזה, זה באמת קטסטרופה, כי אתה רואה 150 סופרים ו'מקס סטוקים' שמוכרים את הסחורה שלנו. אתה קולט שיש לובי ענק לקניונים ולרשתות הגדולות ולכל הטייקונים של מדינת ישראל שיושבים על ראש הממשלה חזק".

לדברי אלחרר, לעצמאים קשה לצאת למחאות, והשלטון מנצל את זה. "היינו צריכים להתפקד לליכוד או שהיינו צריכים לצאת בכוח יותר גדול", אמר.

אתה לא ליכודניק?
"אני בא ממשפחה שכולה ליכודניקים, אני במקור מהצפון, אני לא יכול להגיד מילה רעה על ביבי אצלי בבית. אבל אני, בגלל המאבק הקודם, הרגשתי שהוא מתנתק. הגענו לכחלון 3 פעמים, הגענו לאלי כהן שר הכלכלה, והוא שם לנו ברקסים, זה לא מעניין אותו".

למי הצבעת בבחירות הקודמות?
"אני לא כזה פוליטי, אבל יש אדם, קוראים לו עודד פורר מישראל ביתנו, הוא איש מקסים, הוא הגיע כשהיינו קטנים, הוא היה מקום 6 או 7. הוא הגיע, הוא שמע, הוא היה בשדולה של העסקים הקטנים, הוא דחף".

אז הצבעת לליברמן?
"אני הצבעתי לעודד פורר, רק עודד פורר, איפה שהוא לא יהיה, אני אצביע כי האיש הזה הוא באמת מיוחד, אני חייל שלו. אתה מאמין לי שאני רציתי בבחירות האחרונות לשים שלטים של ליברמן? אמרו לי, 'תקשיב טוב, אם אתה שם פה שלט של ליברמן, שוברים לך את היד', פה זה רק ליכוד ברחוב".

זה לא ישתנה? ככה זה יישאר? רק ליכוד ב'יפו-תל אביב'?
"את נכנסת בדלת פתוחה. השיחות שלי זה לעבור אחד-אחד ולהגיד 'אתם לא רואים שהוא לא סופר אתכם, שהוא מסתכל על הגדולים. מה יהיה? לאן תלכו?', אומרים לי, 'במקרה הכי גרוע, אנחנו לא נלך להצביע'. הם לא יכולים לשים משהו אחר, זה משהו מובנה, גם אימא שלי ככה. אחי, פעיל ליכוד, אני אומר לו, 'מה, אתה לא רואה? אחיך נלחם, אני כבר הגעתי לדמעות. עזוב אותי באישי, החבר'ה שלי שבורים', הוא אומר לי, 'אני לא יכול לא להצביע ביבי, מה אני אגיד לך? הוא טוב, הוא ביטחון', מה קשור ביטחון? אני אומר לו, 'מה ההבדל בין מרצ לבנט? אין הבדל. הוא שם כסף בשטחים, הוא אחלה ואני בעד זה, אבל אין הבדל. אין שמאל-ימין, תסתכל מי עוזר, מי קשוב ומי לא, זה הדבר היחיד'. ואני מקווה שהוא יהיה קשוב".

לקראת הסיום, קרא אלחרר לעם ישראל להגיע לחנויות הקטנות כשהן ייפתחו: "עוד יומיים-שלושה, מקסימום יום ראשון, פותחים את החנויות שלנו, אני יודע שיש ים מבצעים באינטרנט, תחכו ותקנו, העסקים הקטנים משוועים לכסף שלכם".

עריכה: אמיתי דואק

 

01/11/2020
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image