103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

בן על נאום רה"מ: "הוא בכיין, יבבן, מגעיל אותי"

בן וינון בדיון טעון על נאום נתניהו ביום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל • ינון: "זה לא היום לדבר על האיומים וההסתה? זו לא הנקודה שמדברים עליה?"


בפתח התוכנית התייחסו ינון מגל ובן כספית לנאום בכנסת של ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס יום הזיכרון לראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

מגל התייחס לביקורות שקיבל נתניהו על אותו נאום, בגלל שאמר כי גם עליו יש איומים. "מה יש לכם? מה קרה לכם? זה לא היום לדבר על האיומים ועל ההסתה? זה לא בדיוק המקום לדבר על זה? זו לא הנקודה שמדברים עליה? מה אתם רוצים? על מה נדבר? על הימין שמסית? אבל גם בשמאל מסיתים", אמר מגל.

מנגד כספית השיב: "במקרה הזה, הוא מגעיל אותי, הבכיין היבבן הזה", מגל טען כי מדובר בפתולוגיה של כספית. כספית כמובן לא הסכים עם הטענה, ואמר: "אני יודע לפרגן לו כשצריך, אם אתה רוצה דוגמאות, אני מוכן לחזור עליהן: ההסכמים עם שלוש המדינות, הם מצוינים והם הישגים היסטוריים. ובגז הייתי בעד, למרות שהיום הדעה שלי קצת יותר גבולית, והאמת שצריך להגיד שהוא מיישם את כל תיאוריות השמאל. הוא רבין".

בעקבות כך מגל תיאר מה היה קורה, כהגדרתו, אם ראשי מפלגת המערך היו קמים לתחייה, ואמר: "אתם צריכים להתפלל שלא תהיה תחיית המתים, אתה יודע למה? כי אם תהיה תחיית המתים וכל ראשי המערך יקומו לתחייה, מבן גוריון דרך גולדה, ודרך אשכול ומי שאתה רוצה, הם לא יצביעו לליכוד, הם יצביעו לגופשטיין ממה שעשיתם מהשמאל. מההתנתקות שלכם מהיהדות, מהערכים של המדינה הזאת".

כספית השיב: "קודם כל לגופשטיין הם לא יצביעו, כי הוא ייפסל ולא ייתנו לו לרוץ. ב', ראשי השמאל לא יצביעו לשמאל, מהסיבה הפשוטה שאין שמאל. אבל אם בגין יקום לתחייה וייראה מה האיש הזה עשה לליכוד הזקוף, ההגון, ההדר, הליברלי".

מגל: "מה הוא עשה לליכוד?".

כספית: "מה שאתה רואה, אני פשוט ממשיך את הציוץ שלך, אתה דיברת על זה שגולדה תקום לתחייה, אני אומר, 'אז בגין יקום לתחייה'. ואחרי שפרגנתי לו. ברצח רבין, קודם כל הוא צריך להתנצל, והוא עוד לא עשה את זה 25 שנה".

מגל: "להתנצל על מה? על זה שהוא אמר, 'הוא לא בוגד, הוא אולי טועה, אבל הוא לא בוגד'".

כספית: "אתה רוצה שאני אקריא לך את הטור שלי? הבאתי ציטוטים לא ישירים מפיו של אותו יועץ, יאיר עמיחי-המבורגר. האיש הוא עם כיפה סרוגה, ובתקופה ההיא הוא גם גר בגוש עציון, והוא הזהיר בכתב ובעל פה את נתניהו ואת כל שאר אנשי הצוללת, שהם מוציאים, אני מצטט, 'את השד מהבקבוק ומעוררים יצרים אפלים', והוא היה יורד לקומה 12, איפה שצעירי הליכוד היו מכינים את כל הקמפיינים האלה ואת השלטים, ואומר להם, 'תפסיקו'. וביום שישי הבאתי ציטוטים חדשים, שהוא הסתובב שנים, והריח של רבין היה עליו, ככה הוא אומר. אז כן, נתניהו עמד בראש מסע ההסתה. נתניהו לא רצה שירצחו את רבין, והיה הרוס כשרצחו את רבין".

בהמשך הוויכוח התלהט, כשמגל הטיח בכספית: "אתה לא עומד בראש מסע ההסתה נגד נתניהו כיום? אם, עכשיו, תחשוב לצורך העניין, חלילה וחס, מישהו ירצח את נתניהו, אתה תצטרך לבקש סליחה מביבי על ההסתה שאתה עושה נגדו?".

כספית השיב: "קודם כל, אם הוא יירצח, כבר לא יהיה ממי לבקש סליחה. אבל ינון, אתה עשית עכשיו מעשה די בזוי. אני עיתונאי, בכל פעם, גם כשמוזכר איזשהו שורש של המילה ב.ג.ד, אני מסתייג מזה מאוד. אני עיתונאי שנרדף כבר שנים על ידי משפחת המלוכה על פרנסתו, ואם תרצה בפרטי, אני אתן לך פרטים".

מגל: "מי נפגע יותר מביבי לדעתך במהלך הקריירה, אתה או אני?".

כספית: "אני לא מכיר את הפגיעות שלך".

מגל: "גם מרשות השידור העיפו אותי בגלל אנשים של ביבי, וגם מ'וואלה' בסוף הייתי צריך לברוח בגלל ביבי. עכשיו תגיד לי אתה, כמה פעמים אתה איבדת את פרנסתך ואתה מטה לחמך בגלל ביבי?".

כספית: "אני לא נמצא איתך בתחרות".

מגל: "ואני כמו האיש שביבי מפיל אותו, וצועק, 'רק ביבי'".

כספית: "ביבי שולט פה כבר 11 שנה, ואני לא נמצא איתך בתחרות. אני מנסה להתייחס להשוואה הלא תיאמן של עיתונאי שכותב ביקורת להסתה המטורפת שהייתה נגד רבין. יש פוסט מדהים של בחור שגר דלת מול דלת עם רבין, שמתייחס היום לצעקות, על מה עבר עליהם שם ברחוב הרב אשי ברמת אביב ומה עבר על רבין ולאה, כי הוא היה חבר אישי שלהם. והצרחות בערב הרצח, 'נרצח את שניכם ונתלה אותך כמו שתלו את המאהבת של צ'אושסקו או של מוסוליני'".

מגל: "ולביבי לא אמרו 'נתלה אותך כמו צ'אושסקו?'".

כספית: "אם מישהו אמר את זה על ביבי, 'נתלה אותך כמו צ'אושסקו', אני מקווה שעצרו אותו. אגב, ממה שאני רואה בלילה, משטרת ישראל ממשיכה להתנהל בצורה מוזרה, שלא לומר נפשעת, עם הסמויים שנותנים מכות רצח למפגינים ועם המשך הדחיסות של מפגינים. בקיצור תשמע, לייבב שמאיימים עליי".

מגל: "מה הנקודה, על מה אנחנו רבים כרגע?"

כספית: "ביום הזיכרון לרבין, במקום שידבר קצת על רבין, ויגיד, 'גם אני לא הייתי צריך לעשות כמה דברים שעשיתי', הוא מדבר כרגיל על עצמו".

מגל: "ראיתי ציוץ של בניהו, 'לו רק היה אומר סליחה וזה', באמת הייתם עוזבים אותו - הרי ישר הייתם אומרים, הנה הוא הוכיח שהוא אשם, הנה ההוכחה, הוא המסית, הוא אחראי לרצח. אתם אומרים עליו דברים פי 10 יותר נוראים ממה שאמרו על רבין. הוא אמר להם, 'הוא לא בוגד', למה הוא צריך לבקש סליחה?".

כספית: "לא נכון. לא אומרים עליו דברים פי אלף יותר גרועים ממה שאמרו על רבין, אלא להיפך. שנית, הוא אמר, 'לא בוגד', אבל המשיך להוביל את כל ההפגנות שבהן צרחו, 'הוא בוגד' ו'מוות לרבין'. למה אתה יודע שהוא שמע? הוא אומר, 'לא שמעתי', אם מיכאל איתן עוזב וריבלין עוזב את אותה מרפסת ועוד הרבה מרפסות..."

מגל: "אבל תגיד לי, זה לא מה שקורה עכשיו בהסתה נגד ביבי?".

כספית: "לא".

מגל: "נו באמת, הרי הפגנות שלמות ראינו צועקים, 'בוגד', 'נוכל', 'בגללך' עם 3 כדורים עכשיו מפיצים בווטסאפים, וכל הטרלול וכל השגעת".

כספית: "קודם כל, לא נכון, אני הייתי גם בהפגנות ההן וגם בהפגנות האלה. יש דברים בהפגנות האלה שאני מסתייג מהם. לא תמצא אף פוליטיקאי כמו שנתניהו הוביל, ההפגנות האלה לא מובלות בכלל, אין שם פוליטיקאים. לפיד ניסה קצת לקחת, בוגי היה בכמה, זה לא פוליטיקאים בכלל. עכשיו, אני מודיע לך פה חגיגית, אם הבן אדם יישיר מבטו, לא יקרוץ ולא ישקר, ויגיד, 'כן, אני מצטער על כמה דברים שנטלתי בהם חלק אז', אז אני ארד ממנו בקטע כזה".

עריכה: אמיתי דואק

01/11/2020
הישארו מעודכנים

ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm