103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ינון: "אתם עושים לשרה רצח אופי"; בן: "היא לא נרדפת - היא רודפת"

אביעד גליקמן ('חדשות 13') על העדכונים בפרשת רעיית רה"מ ועובדות המעון • ינון ובן התעמתו על הסוגייה • בן: "הגברת הזו מתעללת בעשרות כל הזמן"


הכצעקתה? שמה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו עולה שוב לכותרות, זאת לאחר שאתמול (ב') נחשפו עדויות חדשות בפרשות המיוחסות לה. על פי העדויות, שמסרו במשטרה עובדות המעון, עלתה תמונה מדאיגה במיוחד של העסקה פוגענית, לכאורה, מצידה של אשת ראש הממשלה. הכתב לענייני משפט ב'חדשות 13' אביעד גליקמן שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm והביא פרטים נוספים על הפרשה הסבוכה.

אביעד גליקמן התייחס לחשיפת העדויות בפרשות רעיית רה"מ, והסביר: "נפתחה חקירת משטרה נגד 2 עובדות במעון רה"מ שעבדו בקומה השנייה היכן ששרה נתניהו אחראית עליהן. בחקירת משטרה טענו שאותן 2 העידו עדות שקר ונתנו תצהיר שקרי במשפט של עובדת נוספת שתבעה את אשת רה"מ שירה רבן לטובת שרה נתניהו בגלל לחצים שהופעלו עליהן. נפתחה חקירת משטרה, התיק נסגר מחוסר ראיות צריך להדגיש, אבל אתמול אנחנו מפרסמים את העדויות במשטרה של העובדות וגם של בכיר בחברת מוריה ואפי אזולאי אב הבית במעון ואחד האנשים הקרובים לשרה נתניהו ושם עולה שאכן כצעקתה, הופעלו לחצים".

הוא ציין כי אחת מהעובדות תיארה את ההתנהגות של אשת רה"מ כלפי העובדות. "היא אומרת משפט שלדעתי מסכם את הכול – רציתי לשרוד. זה משפט מזעזע בעיניי, קחו את זה שמדובר בעובדת מסכנה שמה שהיא רוצה זה להתפרנס והיא נקלעת למקום הזה. נותנים לעובדות בקיסריה לעבוד בשבת, לא נותנים, דורשים. חוק שעות עבודה ומנוחה קובע שצריך לתת זמן סביר, חצי שעה-שעה לפני כניסת שבת לשחרר את העובדות. זה לא מרתיח ומקומם שעובדות במעון, כבר לא מעון רשמי אלא הפרטי עובדות בשבת?"

בהמשך השיחה, התעמתו בן כספית וינון מגל על הדברים. בן הדגיש: זו לא שאלה של עמידה בהנחיות, זו שאלה של אדם לא שפוי שהשתלט על המדינה. הוא מתעלל באחרים, מאות אחרים לאורך השנים". ינון השיב: "השתלט על המדינה? אם הוא לא שפוי למה אנחנו מדברים על זה? הרי לצורך העניין, האדם עם בעיה, הוא חולה, אתה אומר שהיא לא שפויה - אז למה אתה מתעלל בה? תגיד שזה שטויות והבלים ותחשוב בינתיים איך אתה עונה".

בן תקף בחזרה, ואמר: "הבייס מריע לך על השטות שאמרת עכשיו. הכנסת אותי לפינה כמו שאוסנת מארק הכניסה אותי. היא קובעת, היא מתעללת באנשים חסרי ישע ואני השליח, אני ישבתי מול המסכנות אלה עשרות פעמים וראיתי את הסבל. הן ממשיכות לבכות שהן לא יכולות לאכול וזה לא אכפת לך כי אתה איש עלוב ואתה מאשים אותי. 'אנחנו מוציאים אותה משוגעת'". גליקמן הצטרף לדיון הסוער, והסביר: "לא היינו מתעסקים בסוגיה אם לא הייתה לה השפעה על המדינה, אבל יש לה. ינון, תקרא את העדויות בתיק 1000 ו-4000 ותראה למי יש את הכוח ומי שולט".

ינון הוסיף לטעון כי: "מי שמנהל את המדינה זה מר בנימין נתניהו רה"מ, את האש תפנה אליו, לא לשרה. כשהלכתי לשיר 'שבחי ירושלים' שרתי עם נתניהו ולא עם שרה". בן השיב: "אנחנו לא בענייני מקהלה". ינון התרעם: "לאף אישה בעולם לא עשו כזה רצח אופי כמו שעשו לשרה נתניהו, לא לגברת לאה רבין שהייתה עומדת בסופר וצועקת 'אני אשתו של רבין למה אני צריכה לעמוד בתור'. שחיילים היו צריכים לחפש את העגילים או השרשרת שלה, ולא לבן גוריון הקלפטומנית. לא אשתו של אשכול שבגללה כבשו את הגולן ולא אשתו של אולמרט שבגללה הוא נהיה שמאלני, אבל את שרה אתם רוצחים במסרקות ברזל".

 

עריכה: עופרי גליכמן

10/11/2020
הישארו מעודכנים

בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm (תמונת רקע: מרק ישראל סלם/פלאש90)