103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"גנץ יחקור את הצוללות בגלל התרסקותו בסקרים"

השר אלי כהן תקף את שר הביטחון ורה"מ החליפי על שהחליט להקים ועדה בפרשת הצוללות: "גנץ עשה זאת ממניעים פוליטיים והחשש שלא יעבור את אחוז החסימה"


אתמול (ד') ובניגוד לדברים שאמר לפני מספר שבועות, החליט ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ להקים ועדת חקירה לעסקת הצוללות. האם משמעות הדבר שהממשלה תתפזר בקרוב? שר המודיעין אלי כהן (הליכוד) שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והגיב לנושא. בהמשך, התייחס לתקיפת צה"ל בסוריה, ולהפגנות של מספר תומכי נתניהו מול ביתה של משפחה שכולה שאירחה את פעילי מחאת 'הדגלים השחורים' בביתה.

השר אלי הביע את דעתו על ההחלטה להקים ועדת בדיקה בנושא רכש הצוללות, ואמר: "ברור שההחלטה של גנץ נובעת אך ורק ממקום אחד, פוליטי. ההתרסקות של גנץ בסקרים והחשש שלו לא לעבור את אחוז החסימה. הרי גנץ בריאיון לפני מספר שבועות אומר שאין מקום לעשות בדיקה כזו או אחרת ואמר את זה גיא חשוב שגם המאזינים ידעו שסוגיית הצוללות נסרקה במסרקות ברזל על ידי היועמ"ש", והוסיף: "היועמ"ש לא בדיוק ידוע בחיבתו לנתניהו. לטעמי אין בנושא הזה מקום להמשך בדיקה אבל כמובן לא חוששים משום בדיקה כזו או אחרת".

גיא פלג ציין בפני השר כי: "זה לא נכון עובדתית כי היועמ"ש דחה את עמדת פרקליט המדינה והתובעת הראשית ליאת בן ארי להאשים את נתניהו ב-3 אישומי שוחד והאשים רק באחד, ובהחלטה שלא לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות. זה המקום של ועדת חקירה". אך השר כהן השיב: "אני עומד מאחורי הדברים שאמרתי בצורה מדויקת, גנץ עושה את זה אך ורק מתוך שיקולים פוליטיים. אני לא צריך לברך על החלטה שמקורה אך ורק בתוך לחץ של גנץ מתוך הסקרים שבהם הוא עומד על מספר מנדטים חד ספרתי. עולה השאלה האם מישהו שעומד בסקרים על מספר חד ספרתי, שלא זוכה לאמון הציבור, יכול לכהן כראש ממשלה".

דובר צה"ל פרסם אתמול תיעוד של תקיפה ישראלית של מטרות איראניות וסוריות, זאת בעקבות תקיפת מטוסי חיל האוויר מספר יעדים בסמוך לדמשק בהם סוללות נ"מ, מחסני אמצעי לחימה של צבא סוריה וכוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים. סוכנות הידיעות הסורית 'סאנא' דיווחה כי שלושה חיילים סורים נהרגו באירוע ונזק גדול נגרם למתקני הצבא באזור. שר המודיעין התייחס לתקיפה, ואמר: "אנחנו רצינו להעביר שלא משנה שינויים אזוריים כאלה ואחרים וגם לא ברמת הבחירות, לנו יש קווים אדומים שאומרים – אנחנו לא נאפשר התבססות של אירן בסוריה וכל הפרת ריבונות תענה בחומרה ,והדבר המרכזי שצריך לבוא ולשאול את עצמו הנשיא הנכנס בארה"ב - מה בדיוק מחפשת איראן בסוריה, ציוד רפואי? בתי ספר? ברור שלא, הם יודעים בדיוק מה הם עושים".

בהמשך דבריו, הביע את דעתו על הדברים הקשים שנאמרו על ידי תומכי הליכוד, מול ביתה של משפחה שכולה, רק משום שאירחה את פעילי מחאת 'הדגלים השחורים' בביתה: "משפחות שכולות מבחינתי הן מחוץ לתחום, משפחות שכולות שילמו את המחיר היקר ביותר עבור מדינת ישראל. משפחות שכולות לא קשור לימין ולא לשמאל ולא נכון להכניס אותן לוויכוח פוליטי, לא את צה"ל ולא את המשפחות השכולות ובנושא הזה צריך לכבד אותם ואפילו אם חלוקים עליהם אני לא הייתה מפגין ומכבד את אותן משפחות"

ניסים משעל פנה לשר ואמר: "הרוח הרעה שנושבת במדינה בתקופת בנימין נתניהו, ההסתה, המתיחות החברתית, הדבר הזה הרי מצמרר. כל מי שלא מסכים עם דעותיו הוא אוטומטית שמאלן, גנץ ואשכנזי הרמטכ"לים שמאלנים וזה פוגע. מאיפה המפגינים שואבים את כוחם ואת הבוטות שלהם? מלמעלה". על כך השיב כהן: "הבוטות? אני רואה אותה גם בהפגנות השמאל. ראיתי גם אצל חלק מגורמי השמאל את השמחה לאיד על ההפסד של טראמפ שהיה ידיד אפשר לומר גודל הידידים של מדינת ישראל מאז הקמתה בבית הלבן". אך הוסיף: "אני תמיד בעד גישה ממלכתית, אפשר להגיד את הדברים הנוקבים ביותר בצורה ברורה".

 

 עריכה: עופרי גליכמן

19/11/2020
הישארו מעודכנים

אלי כהן
אלי כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90