103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

סמוטריץ' vs רגב

ח"כ תקף את שרת התחבורה הנוכחית, לאחר שהתבטאה נגדו: "חצי שנה שתקתי, אני שומע מאנשים במשרד על כאב גדול על השיח ועל ההתנהלות במשרד התחבורה"


עימות חריף בין שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה'), ושרת התחבורה הנוכחית ח"כ מירי רגב ('הליכוד'); זאת לאחר דבריה בתוכנית 'פגוש את העיתונות', בראיון בו תקפה את השר לשעבר: 'הוא גזען והומופוב, הוא עשה כל מה שאמרו לו הפקידים, ולכן הוא היה אנטי פריפרייה, כל הדברים שהוא עשה הם לא טובים, ולא מקדמים את התחבורה'. ח"כ סמוטריץ' שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm ותקף בחזרה.

שרת התחבורה מירי רגב טענה כי פעולותיו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' בתפקידו כשר התחבורה היו שגויות וכי הוא הנוחה על ידי הפקידים במשרד. ח"כ טען כי: "אני לא יודע איך אני ממשיך מכאן, קלוגהפט אמר למירי רגב לומר שאני גזען והומופוב, יש בזה משהו עצוב". הוא הסביר כי: "יש נושאים שהתרגלנו שנורא קשה לנהל עליהם דיון רציני, נורא אמוציונליים ונוגעים לשורשים חשופים. אני בתקופה האחרונה מעביר ביקורת עניינית על השרה רגב, מנמק את עמדותיי המקצועיות ומקשה קושיות על כל מיני החלטות תמוהות שאני לא מבין. איך הגענו למצב שעל זה אי אפשר לנהל דיון ענייני מקצועי, תעני לטענות או לא אבל ללכת לכותרות ולהכפשות?"

כמו כן, סמוטריץ' טען כי: "הם שוכחים שאנחנו חשפנו את כל התרגילים שקלוגהפט עושה", ולכן קרא לנהל דיון רציני ומקצועי. בן כספית תהה האם לדעתו שרת התחבורה מופעלת על ידי משה קלוגהפט, על כך הוא השיב: "זה לא ברור לך שכולם עובדים עם תיבת מסרים? אתמול ההחלטה של גנץ עם הצוללות כולם מוצאים משחק מילים שהוא צולל בסקרים אז הולך על הצוללות. מאוד ברור שהכול מתוכנת, כמו מכונה של קמפיין ואסטרטגיה. יש בזה משהו באמת כואב, כי בואו לא נזלזל באינטליגנציה של הציבור הישראלי". הוא ציין כי הוא הקפיד לשמור על שתיקה ממשוכת מאז נכנסה רגב לתפקידה, "למרות שהיו לא מעט החלטות שלה שלא הצלחתי להבין, ולמרות שאני שומע מאנשים בתוך המשרד כאב מאוד גדול, על השיח, ההתנהלות, תהליכי קבלת ההחלטות".

עוד סיפר כי: "רגב תקפה אותי בכנסת לפני כמה זמן שהייתי 'שפוט של הפקידים', זה מצחיק. נראה לי שאני מגדולי חסידי המשילות, אבל משילות זה לזלזל ולבוז, לא לקבל נתונים ולא לשמוע, לא להתבסס על עבודות מטה ולקבל כל מיני החלטות פופוליסטיות בשליפה מהמותן, כמו האמירה המגוחכת שלה שהיא הולכת לבטל את המטרו ואחרי 3 ימים הבינה את השטות שעשתה וחזרה ואמרה מה פתאום 'נקדם את המטרו'? יש תהליכים נורא מורכבים וזו הבעיה של משרד התחבורה, קשה לבוא לשנה וחצי מראש ולקבל החלטות ענייניות, כי רוב התהליכים במשרד התחבורה הם ארוכי טווח. כשאתה רוצה מיד לקבל הישגים פוליטיים, אתה יוצא בהצהרות פופוליסטיות".

"הליכוד תמיד היה שמאל אליי"

בהמשך, התייחס חבר הכנסת לטלטלה במערכת הפוליטית ולאפשרות של יציאה לבחירות, ואמר: "הליכוד תמיד היה שמאל אליי ואולי גם למרכז. את ההזדמנות כמעט מול שער ריק להבקיע את הריבונות הוא פספס. במערכת המשפט הוא לא טיפל אז אם הליכוד יגיד סמוטריץ' ימני אני אגיד נכון". על המשך השותפות הפוליטית עם נפתלי בנט, אמר: "שנינו חושבים כרגע שזה הדבר הנכון מהטעם הפשוט שזה עובד, 20 מנדטים וצפונה. החיבור בין נפתלי וביני הוא חיבור של 2 מפלגות, הוא שומר על עצמאותו ואני על עצמאותי. נפתלי לא עומד בראש מפלגה דתית, הוא מצהיר את זה. הוא רוצה להיות מפלגת שלטון ולכן הופך אותה למפלגה כללית. אני אשמר את המוסד של מפלגה ציונית דתית בכנסת, החיבור בינינו כרגע נראה שהוא טוב והציבור ברובו רוצה אותו, הם רוצים את הביחד הזה".

לסיום, הביע סמוטריץ' את דעתו על פגישתו של רה"מ נתניהו עם יורש העצר הסעודי בן סלמאן, ואמר: "את מה שיש לנתניהו אי אפשר לקחת לו, את תרומתו הגדולה לענייני של יחסי החוץ של מדינת ישראל, בתמיכה גדולה של טראמפ ואני מאוד מקווה שיהיו כמה וכמה צעדים. השלום עם סעודיה במידה ויתקדם חשוב וטוב, לא פחות חשוב להסדיר את ההתיישבות ביו"ש, צריך לנצל את החודשיים האלה, כל עוד יש ממשל שיכול לתת רוח גבית לזה. זאת אולי הביקורת בצד השני על נתניהו, שבענייני החוץ הוא מצוין בענייני הפנים קצת פחות".

    

עריכה: עופרי גליכמן

23/11/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90