103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"שלושה חודשים הייתי קשור בשרשראות ברגליים"

נתי חדד, האסיר שהשתחרר אחרי 3 שנות מאסר, שאת רובן עבר בתאילנד, סיפר: "במשך כל התקופה שהייתי בכלא בתאילנד ישנתי על הרצפה"


נתי חדד שוחרר לאחר שלוש שנים מאחורי סורג ובריח, מרביתן בתנאים קשים בכלא התאילנדי שבקו־סמוי, ועוד מספר חודשי מאסר בישראל. חדד הורשע בניהול מרפאה והחזקת כדורים ללא רישיון, ובהחזקת אקדח. לפני כשבוע החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשו של חדד בשל התנהגות טובה, והוא שוחרר חצי שנה לפני המועד שנקבע - מאי 2021. חדד שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על התנאים הקשים בכלא בתאילנד וטען כי הוא חף מפשע.

מי שהורשע בניהול מרפאה ובביצוע פעולות רפואיות בקו־סמוי ללא רישיון, כמו גם בהחזקת נשק נתי חדד שוחרר מהכלא. הוא סיפר בהתרגשות על הלילה הראשון כאדם חופשי: "לא ישנתי. לא היה רגיל לי לישון על מיטה כי במשך כל התקופה בכלא בתאילנד ישנתי על הרצפה בתנאים מאוד קשים, אז לישון על מיטה היה לי מוזר". הוא ציין כי לעומת זאת, כלא חרמון הוא 'גן עדן': "אבל זה גן עדן לעומת מה שהייתי, זה עדיין כלא. הכלא בחרמון אם זה מבחינת אוכל ונתאים, טיפולים, הכול הכול".

הוא סיפר על הרגעים הקשים בכלא בתאילנד, בעת שריצה את עונשו: "אתה מגיע לכלא לא אנושי, אתה מסתכל בתוך החדר ושם לב שהחדר בגודל של 3 על 4, 55 אסירים בחדר, זה נשמע לא הגיוני. אני ישנתי בשירותים בשבוע הראשון. יש תמונות שהתאילנדים לחוצים מאוד שפרסמנו אותם". הוא סיפר: "הציגו אותי כראש ארגון הפשיעה הגדול ביותר בישראל בנמצא בקו־סמוי, ראו אותי כמאפיה. שמו אותי בכלא עם האסירים המסוכנים ביותר, קשרו אותי בשרשראות של 6 קילו שלושה חודשים, חוויתי שם דברים איומים". באשר לשאלה הם קיבל יחס שונה בשל היותו ישראלי, השיב: "לא אכפת מי אתה. כשאתה מגיע לכלא אתה צריך לשרוד".

חדד סיפר כי אתמול לאורך היום "הגיעו אלפים, זה היה הזוי לראות את האהדה הציבורית הייתה לי בחוץ. לא ידעתי שזה עד כדי כך. ידעתי שעזרתי לאלפי ישראלים בתאילנד אבל אנשים מאילת הגיעו בטיסה אליי, לא האמנתי שאנשים הגיעו מכול הארץ, מירושלים, מבאר שבע, אנשים שעזרתי להם. אני אפילו לא זוכר, 'פינית אותי לבית חולים'. הגיעו הרבה מאוד לכלא, אח"כ הגיעו לבית, אנשים הגיעו וירדו, היה אריק סיני ופיני חדד, עשינו את זה בקפסולות ושגיב כהן בא לשיר איתנו. אנשים מאוד טובים שמכירים אותי ואת העשייה שלי. היה מדהים, פשוט מדהים".

הוא טען כי כאשר הועבר מהכלא בתאילנד לישראל "תאילנד כנראה לא רצו שאצא החוצה, אז בהתחלה אמרו שאני עולה בנובמבר לוועדת השחרורים, זה מה שאמר פרקליט המדינה. אחרי חודש אמרו 'לא יש טעות, מה שישבת בתאילנד לא נחשב לך בישראל' ורצו שאשב את כל המאסר. אמרנו 'סליחה מה זאת אומרת ישבתי 3 שנים זה לא נחשב?' פנינו לבג"ץ, תודה רבה לעורכות הדין שלי". גם כיום חדד בטוח בחפותו: "אני לא ביצעתי עבירות, ביצעתי דברים טובים למען הציבור. במשך 8 שנים עזרתי, נתתי והייתי חלוץ לעזור".

דוברו, אודי מזרחי, טען כי: "הציגו אותו כראש ארגון פשע לתאילנד. התחלנו להפיץ שיש לנו הקלטות ויש לנו מידע שהדברים לא נכונים. משטרת ישראל הוציאה 15 מילון שקל להביא את זגורי לישראל, הם לא בחלו בשום דבר כדי להביא אותו לארץ. הם אח"כ הביאו אותו בצו גירוש מסין לישראל, אבל בדרך נציג משטרת ישראל ביצע עבירות דיפלומטיות בתוך תאילנד וכרגע יש חקירת מח"ש ירושלים בנושא הזה. אנחנו אומרים להם בפרצוף 3 שנים 'אנחנו יודעים שפישלתם'. נתי כבר ישב, כבר אכל אותה". הוא אף הוסיף כי את הראיות לחפותו של חדד הם קיבלו ממקור מפתיע – "ממשטרת ישראל".

   

עריכה: עופרי גליכמן

30/11/2020
הישארו מעודכנים

נתי חדד
נתי חדד  |  צילום: דוד כהן/פלאש90