103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"נלך לבחירות כי רה"מ לא רוצה לעמוד בהסכם"

השר חילי טרופר על תמיכתו בפיזור הכנסת שעלול להוביל לבחירות: "יש פה מנהיג שמגלגל שוב את המדינה לבחירות בתקופה הקשה ביותר מבחינה כלכלית"


בהצהרה שנשא אתמול (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא הודיע כי, לדבריו, ביום רביעי האופוזיציה תנסה לגרור את ישראל לבחירות". בהמשך דבריו, אף הדגיש כי הליכוד תצביע נגד בחירות ובעד אחדות, בעוד כחול לבן הגיבו בתקיפות לדברים: 'הציבור סיים לקנות את השקרים של נתניהו. אם לא היה משפט היה תקציב'. שר התרבות והספורט חילי טרופר (כחול לבן) שוחח עם בן כספית ב־103fm והגיב לדברים.

השר חילי טרופר הביע את דעתו באשר להצבעה לפיזור הכנסת שתתקיים מחר (ד'), ואמר: "נראה לאן זה יתגלגל. אתה אף פעם לא יודע, איך בחירות שעכשיו מתחילות ייגמרו בהמשך. אני לא מתרגש, בסוף פוליטיקה היא מרכיב מסוים, אבל הכאבים והמשבר הוא הרבה יותר עמוק מהצבעה כזו או אחרת, ולכן כל כך עצוב שיש לנו בכלל פניות להתרגש מהפוליטיקה, בטח במשבר כזה גדול".

כמו כן, הוא התייחס לטענות לפיהן 'עבדו' על כחול לבן בהסכם הקואליציוני, וכי הם נמצאים במבוי סתום. "אני בוחר לא להסתכל על זה כאיזה עניין אישי שלי או של כחול לבן, המציאות פה היא הרבה יותר קשה. 'עבד עליכם - לא עבד עליכם', מה זה חשוב? יש פה מדינה באמצע, יש פה מיליוני אזרחים בתוך משבר כלכלי ובריאותי, ואף אחד מאיתנו לא זוכר כזה דבר, ובתוך הדבר הזה תראה במה אנחנו מתעסקים. אני לא מסתנוור מהשקרים ומהשטיקים שלו. אני רוצה לדאוג לאזרחים, אני חושב שכדאי שכולנו נראה לרגע את ההסתכלות מעבר למאבק הפוליטי הזה ונחשוב מה המדינה הזאת צריכה", אמר.

"נצא לבחירות כי נתניהו לא רוצה לעמוד בהסכם"

בהמשך, שר התרבות והספורט טען כי: "אם כל המנהיגים עכשיו היו שואלים את עצמם, 'בתוך המשבר הגדול הזה, מה המדינה הזאת צריכה?', אני חושב שכולם גם מימין וגם משמאל היו מגיעים לתשובה פשוטה - ממשלה יציבה, מתפקדת, ותקציב. כולם, חוץ מנתניהו. אנחנו נהיה 3 שנים בלי תקציב מדינה בתוך התקופה הכי קשה שאפשר לתאר מבחינה כלכלית". לדעתו, "נתניהו לא רוצה לעמוד בהסכם של הרוטציה ולכן כל הסיפור הזה, כולל לקחת את המדינה ומיליון המובטלים לבחירות בלי לתת להם אופק כלכלי. המדינה במבוי סתום וכדי לחלץ אותה צריך מנהיגות שרואה את טובת המדינה לפני שיקולים אישיים ופוליטיים. לצערי זה לא קורה".

רבים תוהים מדוע כחול לבן לא פועלים על מנת להפיל את הממשלה, זאת לאור ההתבטאויות של יו"ר המפלגה בני גנץ כנגד נתניהו; כמו גם הפרות ההסכם החוזרות ונשנות מטעם הליכוד, וההבנה כי הסכם הרוטציה לא יתממש. השר הסביר: "אנחנו אנשים אחראים. לכן אנחנו לא פזיזים. יש פה מנהיג שבשביל הטובה האישית שלו ובשל חוסר היכולת שלו לעמוד בהסכם שהוא חתם, שאמר בלי טריקים ובלי שטיקים, מגלגל את המדינה שוב ושוב לבחירות. כל הפעמים הקודמות הוא לקח אותנו, 3 פעמים הוא לקח אותנו לבחירות ועכשיו זו תהיה פעם רביעית". הוא הדגיש: "לא נצא לבחירות בגלל ועדת חקירה לצוללות ולא על מינויים, אנחנו נצא לבחירות כי נתניהו לא רוצה לעמוד בהסכם שהוא חתם עליו לפני חצי שנה, כל היתר הם רעשי רקע".

בהמשך, טען שר התרבות והספורט כי: "אני לא רואה כרגע אפשרות לפשרה בעיקר כי נתניהו לא באמת רוצה לחזור להסכם. ההנחה שלנו שגם אם עכשיו נכנס לתהליך התקציב, נתניהו כי הוא לא רוצה להעביר את הרוטציה, לא נגיע לקריאה שלישית". כמו כן, התייחס למצבה של כחול לבן בסקרים ולאפשרות שלא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות, ואמר: "מוקדם להספיד, כחול לבן עכשיו בתוך המציאות הפוליטית הקשה הזאת נמצאת על 11-10 מנדטים".

   

עריכה: עופרי גליכמן

01/12/2020
הישארו מעודכנים

חילי טרופר
חילי טרופר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90