103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"הגיעה העת שמישהו מבפנים יגיד שהמלך עירום"

ח"כ רם בן ברק על התפטרותו של גדעון סער מהליכוד לטובת ריצה בראש תנועה משלו • וגם: על סערת ראש המל"ל ומינוי ראש השב"כ החדש


חבר הכנסת רם בן ברק (יש עתיד-תל"ם) שוחח עם אריה אלדד ורוני בר-און ב-103fm, והגיב לתהפוכות הפוליטיות, לרבות יציאתו של חבר הכנסת גדעון סער לדרך פוליטית חדשה.

תחילה התייחס בן ברק לתוצאות סקר 103fm, לפיהן גדעון סער לוקח מנדטים מיש עתיד-תל"ם. "גדעון סער אתמול (ג') הודיע, ואני מניח שזה ישתנה לפה ולשם. אבל אני חושב שבכללי מדובר במהלך חיובי. אני חושב שהגיע הזמן שמישהו מהבית יגיד שהמלך הוא עירום ולא ישר", טען בן ברק.

לדברי בן ברק, הוא לא רואה את חבר הכנסת ממפלגתו עפר שלח, שנמצא במתיחות עם יו"ר יש עתיד-תל"ם יאיר לפיד, עושה מהלך דומה למה שעשה סער. "זה לא אותו דבר. לדעתי, שלח עשה טעות, לדעתו לא. הוא אדם מוכשר. הוא החליט על דעת עצמו לשנות את הסדרים במפלגה, מילא בלי היו"ר, גם בלי הח"כים, בלי התייעצות, בלי דיבור, ואני חושב שהוא עשה טעות", אמר.

מנגד, בר און טען כי "דווקא איש בעל ניסיון כמוך צריך לתת קרדיט לשלח שהוא רואה את הדברים שיכולים להתפתח למקום שהתפתחו בליכוד. גדעון סער חיכה 20 שנה, ושלח אחרי 5-4 שנים, החליט שזה הולך באותו כיוון. דיקטטורה פנימית צריך להרוג כשהיא קטנה".

על כך השיב בן ברק: "אז אני חושב שהוא עשה טעות בזה שהוא עשה את זה לבד. היו לו מספיק אפשרויות להעלות את זה בסיעה. העלו בסיעה את העניין של הפריימריז, קיבלנו כבר החלטה שאנחנו מתחילים תהליך שייגמר ב-2021/2020. אצה לו הדרך לפני הבחירות האלה. אם הוא היה מתייעץ איתנו, היינו אומרים לו שהבחירות האלה, זה מוקדם מדי".

בהמשך התייחס בן ברק גם לידיעה שפורסמה אתמול (ג') ב'כאן 11', ולפיה בכירים בשב"כ הודיעו כי אם ראש המל"ל מאיר בן שבת, המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ימונה לראש השב"כ, הם יעזבו את הארגון. "אני לא יודע עד כמה הידיעה הזאת נכונה", אמר בן ברק, שכיהן בעברו בתפקיד המשנה לראש המוסד, והוסיף: "לבן שבת יש קריירה די מפוארת בשירות הביטחון עד שהוא הגיע למל"ל", הסביר, עם זאת הדגיש: "זה לא יהיה נכון שמי שמקורב כל כך לראש הממשלה, גם ימונה לתפקיד ראש השב"כ. אני לא בטוח שהידיעה הזאת נכונה, אם זה נכון, אז זה באמת חריג".

"אם פקפקנו ביכולתו של נתניהו, אז אנחנו חוזרים בנו מהפקפוק"

לקראת סיום, התייחס בן ברק לחיסונים המוקדמים שהגיעו היום (ד') לישראל, ולהתבטאות של יו"ר מפלגתו יאיר לפיד, שטען לפני כמה שבועות כי החיסונים לא יגיעו עד ינואר. "יאיר לפיד הסתמך על משרד הבריאות ועל שר הבריאות בעניין הזה, מסתבר שהוא טעה. אני בכלל לא הייתי לוקח יותר מדי קרדיט ומסיבות עיתונאים על עסק מסחרי. אף אחד לא נותן לנו מתנות, אנחנו קונים את החיסונים האלה".

בר און לא הסכים איתו, ואמר: "אל תמעיט, הוא (נתניהו) עשה מהלך. גרמניה הגדולה עוד לא קיבלה, ואנחנו כבר קיבלנו. זה לא דבר של מה בכך".

בן ברק השיב: "אני לא יודע מי עשה את זה ואיך עשו את זה. בהחלט אם מגיע למישהו מילה טובה, אז אני אומר עליו מילה טובה. אני מאוד שמח שהחיסונים הגיעו מוקדם מכפי שאנחנו צפינו את זה. זה בהחלט דבר חיובי שיעזור לנו לצאת מהמשבר מהר. אני מברך על זה, ואם פקפקנו ביכולתו של נתניהו, אז אנחנו חוזרים בנו מהפקפוק".

לגבי השאלה אם יתחסן, אמר בן ברק כי "ברגע שיגיע חיסון, על פי התור, אני אתחסן".

עריכה: אמיתי דואק

09/12/2020
הישארו מעודכנים

רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90