103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"הסגר השלישי היה צפוי, ומעיד על כישלון"

ח"כ יועז הנדל ביקר את התנהלות הממשלה באשר לנגיף קורונה: "מאכזב שמגיעים לסגר שלישי ולבחירות רביעיות, בחירות מקלקלות ולא מתקנות"


מספר ימים לאחר שהטיל השר זאב אלקין פצצה על אזרחי ישראל בראשם נתניהו, והודיע כי הוא עוזב את הליכוד וחובר לגדעון סער, פורסם כי סער מנסה להעביר דווקא בכירים בשלטון המקומי אל הקבוצה המתגבשת שלו, ולא פוליטיקאים ממשכן הכנסת. האם בקרוב נשמע על שמות חדשים שיצטרפו לקבוצתו של סער? חבר הכנסת יועז הנדל (תקווה חדשה) שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב לדברים.

ח"כ יועז הנדל הביע את דעתו באשר למשבר בו נתונה מדינת ישראל, הן מבחינת המאבק בקורונה שנכשל פעם אחר פעם, והן מבחינה כלכלית וחברתית: "יש אכזבה מכך שמגיעים לסגר שלישי ולבחירות רביעיות. מהרגע הראשון זיהיתי 3 דברים בעייתיים -כמות הבדיקות, אכיפה דיפרנציאלית שאנחנו השארנו אזורים אדומים ללא אכיפה כי יש אזורים ומגזרים שלא נוגעים בהם, והדבר השלישי – תשתיות התקשורת שהיו תקועות עשור לאחור", אמר.

הוא הדגיש: "אם לא מייצרים בדיקות המוניות, אכיפה דיפרנציאלית ודו"חות למי שמפר את כללי הריחוק החברתי, מגיעים לסגר נוסף. הסגר השלישי הוא בעיניי חלק מהאכזבה הכוללת, שתלויה בפוליטיקה, בחוסר היציבות, במשבר הכלכלי ובסוף שראינו וידענו והכול היה צפוי, והרשות לכאורה לא הייתה נתונה. ב-7 חודשים היה יותר מדי פוליטיקה ופחות מדי עיסוק ענייני בתחום הזה. זה שאתה צריך להתמודד עם תחלואה גבוהה באמצעי דרסטי זה מעיד על כישלון בתהליך".

על תקופתו כשר התקשורת בממשלת האחדות, אמר: "למדתי כמה דברים בתקופה הזאת, למדתי שבקבינט המדיני ביטחוני יש דיונים רציניים ללא קבלת החלטות, הבמה הכי טובה שיש בישראל, כל אחד אומר מה שהוא רוצה שיצא לתקשורת והדיון לא לעומק. גם הנושא של חזרה של אזרחים מחו"ל ותיירים והצורך לבדוק אותם בשדה ולייצר כפי שקורה במדינות אחרות, עלה ולא מומש. זו האמת".

באשר לרשימת המפלגה המתגבשת, ח"כ הנדל הבהיר: "אנחנו נביא כמה שיותר אנשי מעשה עם ניסיון בחוץ ובפנים, מהמערכת ומחוצה לה. המטרה היא לייצר את הנבחרת הכי טובה כדי להזכיר לכולנו והיה פעם בישראל כזה דבר ימין ממלכתי - ימין מרכז שמתעסק בטובת מדינת ישראל ולא בעניינים אישיים. אנחנו מגיעים לבחירות רביעיות תוך שנתיים וכולם מבינים שהכול בגלל עיסוק של אדם אחד. אני לא יכול לתת לזה הזדמנות נוספת", ומנגד טען כי: "מערכות בחירות הן מקלקלות ולא מתקנות".

על האפשרות שגדי איזנקוט יחבור למפלגה, אמר: "הוא דמות מוערכת וראויה, אני מאוד מקווה שהוא ייכנס למערכת הפוליטית. אני אישית הזדהיתי עם הרבה מאוד מהלכים שהוא עשה ונאלץ להתמודד איתם במישור הישראלי-חברתי בשנים האחרונות. אני מאלה שמעריצים ותמיד העריצו את יכולת ההקרבה של רמטכ"לים, נכון שחלקם לא משהו בפוליטיקה, אבל מי שאני אגיד? אני שנתיים שם. עברם מפואר גם אם לפעמים אני לא חושב כמוהם, אני אשמח שאיזנקוט יצטרף למערכת הפוליטית ולתקווה חדשה".

לטעמו, "גדעון סער כגורם פוליטי עם ניסיון עשיר היחיד שיכול להציג חלופה לנתניהו, הוא יודע לייצר קמפיין שגם שם דגשים על תוכן אמיתי שמקדם את מדינת ישראל וגם עם היכולות הפוליטיות והמנהיגותיות להחליף את השלטון ואני מקווה שכך יהיה".

     

עריכה: עופרי גליכמן

27/12/2020
הישארו מעודכנים

יועז הנדל
יועז הנדל  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90