103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

כן המפקד

הפרשן הצבאי של 'חדשות 12' רוני דניאל התייחס להתרסקות של אנשי הצבא הבכירים שניסו להיכנס לפוליטיקה • על קבוצתו האדומה: "יבואו ימים טובים יותר"


רוני דניאל ('חדשות 12') שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב-103fm על חוסר ההצלחה בשנים האחרונות של אנשי צבא בפוליטיקה, וגם על המתיחות הביטחונית מול הפלסטינים.

לאחר פרישתו של גבי אשכנזי, מצבו הפוליטי הלא טוב של בני גנץ, והחלטתו של גדי איזנקוט לא להיכנס לפוליטיקה כרגע, דניאל עדיין לא חושב שתם עידן בפוליטיקה, "זה רק מלמד עד כמה האנשים האלה לא מבינים את הדי אן איי של הפוליטיקה המפלגתית והציבורית. הם עסקו כל חייהם במשהו אחר, הם היו בצבא. לשמחתי, הצבא היום ממש לא פוליטי, אני לא מדבר על פוליטיקה פנימית - יש כמובן, אבל הם לא שייכים למרחב הזה, לדי אן איי".

אבל מה קרה? אריק שרון, יצחק רבין, אהוד ברק, הגנרלים שלטו כאן שנים בפוליטיקה הישראלית. מה קרה עכשיו שהגנרלים נפלטים החוצה?
"כי הגנרלים של פעם היו גם קצת מעורבים בתוך הפוליטיקה, עוד בהיותם לובשי מדים. זו הייתה תופעה מאוד לא בריאה. והקצינים של היום, הם לא, הם היו מאוד בצבא. אז אני חושב שלא נכון להם לקפוץ ישר למקום שני או ראשון או להרים איזה מיזם פוליטי. נכון היה להם אולי לבוא כמספר 3 או 4".

"שום דבר לא ממש מאיים על מדינת ישראל"

בהמשך התייחס לדיווחים לפיהם יש תסיסה בשטחי יהודה ושומרון ובעזה. "זו הערכה שאני שומע אותה הרבה מאוד זמן. יש לא מעט מרכיבים שמובילים לכיוון הזה - על יד זה, יש גם לא מעט מרסנים", אמר דניאל, והוסיף: "בסופו של דבר גם ברחבי הגדה אנשים רוצים לקום בבוקר וללכת לעבוד ולהתפרנס, ולהביא אוכל הביתה".

לדבריו, המצב הכלכלי בגדה, בהשוואה, הוא לא רע בכלל. בעזה, זה לא כך - אם יש שם בסביבות 30% מאומתים לקורונה, אז גם סנוואר מבין מה הולך ליפול שם עליהם. זה מצב מאוד רע מה שקורה בעזה". עם זאת, הוא לא מתרגש יתר על המידה מאיומים כאלה ואחרים. "אני ממש מרגיש שלא האיראנים ולא חזבאללה ושום דבר לא ממש מאיימים על מדינת ישראל".

כתב את זה גדי איזנקוט הבוקר (ה') ב'ידיעות אחרונות' שאין איום קיומי על מדינת ישראל מכל הגזרות האלה, והאיום הקיומי שלנו הוא האיום החברתי שיש בתוכנו.
"אני מסכים ב-100%. תסתכלו על פני החברה שלנו. מקדשים את השקר ואת ההונאה ואת הטריקים ואת השטיקים, ומי שמנסה לעמוד מולם, נתפס כאיזה נעבעך שלא מסוגל. המכה הכי גדולה זו פרצופה של החברה הישראלית היום".

הפועל, לעולם לא תלכי לבד?

לקראת סיום השיחה, התייחס רוני דניאל, אוהד מושבע של הפועל תל אביב, למצב הקשה של הקבוצה, כאשר גיא פלג, אוהד של מכבי חיפה, עקץ אותו.

פלג טען: "כשלקחתי את הבנים שלי לראות את מכבי חיפה והיו הפסדים קשים, אמרתי להם: 'אנחנו נשארים עד דקה 90. אנחנו לא הולכים רגע אחד לפני, ומשאירים את השחקנים לבד על המגרש'. אז הבעלים של הפועל תל אביב, ועוד בדרבי, מתקפל הביתה. לא נעלבת רוני?".

על כך השיב דניאל: "נעלבתי, חשבתי שזה לא ראוי. אבל בואו, עד הדרבי הכול היה בסדר בהנהלה הזאת? מה עכשיו קפצתם בקטע של הדרבי שהם יצאו? ולפני זה הכול עבד טוב?".

משעל הוסיף עקיצה משלו, ואמר: "רוני אתה צריך לקנות קסקט לדעתי, כי בעונה הבאה אתם תרדו ליגה, ותצטרך להתחיל לטייל ברחבי המדינה".

דניאל לא התרגש, וענה: "אתם לא מבינים את הדי אן איי של אוהדי הפועל. אל תאיימו עלינו עם ירידת ליגה, כי כבר היינו שם. אוהדי הפועל בנויים מזן אחר. הנהלה יכולה להרים ידיים ולצאת באמצע, אוהדי הפועל לא. נמשיך לתמוך בקבוצה הזאת, ועוד יבואו ימים טובים יותר".

עריכה: אמיתי דואק

31/12/2020
הישארו מעודכנים