103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"כ-600 אלף מצביעי הליכוד יעשו כל מה שנתניהו יגיד"

חבר הכנסת והשר לשעבר אברהם כ"ץ-עוז הביע דעתו על ראש הממשלה נתניהו ומצביעיו: "נתניהו עשה כל מה שהוא יכול כדי לגרש מהליכוד את הז'בוטינסקאים"


השר לשעבר אברהם כ"ץ-עוז הביע בשבוע האחרון ביקורת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגד חלק גדול ממצביעי הליכוד, כאשר כינה אותם בכינויים שנויים במחלוקת, במאמר שכתב.

בפתח השיחה, סג"ל שאל אותו: "אתה כתבת מאמר כמפא"יניק ותיק, ובו אתה טוען שמצביעי הליכוד הם אינדיאנים והם עלולים לעשות את מה שעשו מצביעי טראמפ בארצות הברית?".

כ"ץ-עוז הבהיר: "לא, לא אמרתי את זה. את עניין האינדיאנים העליתי כאשר טיפלתי בשאלה מדוע עזב אריק שרון את הליכוד, והתשובה שקיבלתי מאריק שרון ומבנו עמרי הייתה 'בגלל האינדיאנים'. שאלתי, 'למה אתה מתכוון?', אז הוא אמר, 'זה המבנה הפנימי של הליכוד'. אני לא איש ליכוד, ואני הבינותי שהאינדיאנים זה אותו חלק של הליכוד שלא היה חירות, אצ"ל, לח"י, ז'בוטינסקי ורוויזיוניסטים".

סג"ל המשיך וקרא: "אתה כותב, 'ביבי למד ויודע את המלאכה הדרושה לשקר ולהשפיע על המון נבער מדעת ומחשיבה עצמית. ביבי ידע כיצד להדיח את מנהיגי החירות הוותיקים, את אנשי האצ"ל, את הרוויזיוניסטים, בעלי הערכים הציוניים, נאמני ז'בוטינסקי, והוא נשאר עם האינדיאנים הפלבאים'. אם אני מבין אותך - יש את האנשים המשכילים והטובים וההגונים והממלכתיים, ויש את האינדיאנים?".

על כך אמר כ"ץ-עוז: "אני לא קובע את זה, אבל אני כן קובע שלפי מיטב הערכתי, ביבי עשה כל מה שהוא יכול היה לעשות כדי לגרש מהליכוד את כל אותם אלה שהיו התשתית של חירות, אצ"ל, לח"י, כל הז'בוטינסקאים והרוויזיונסטים", והוסיף: "לפי הערכתי, מתוך מיליון ו-200 אלף מצביעי ליכוד, אני קבעתי לעצמי, זאת דעתי, יש כ-600 אלף שהם אנשי ביבי ויעשו כל מה שהוא יגיד, ואין קשר בינם לבין איזושהי מערכת ערכים או מערכת מפלגתית".

סג"ל תהה: "גם את ההמון הנבער מדעת ומחשיבה עצמית הבאת מאריק שרון?".

כ"ץ-עוז אמר: "לא, אני חושב שהמון נבער יש גם בחירות וגם במפא"י וגם בהרבה מפלגות".

בהמשך סג"ל עימת את כ"ץ-עוז עם עוד התבטאויות מהמאמר. "אתה כותב, 'לא חשוב מה יחליט בית המשפט, אם ביבי יקרא להם, כמו שטראמפ קרא לציבור שלו, גם כאן הם יעלו על הכנסת ועל בית המשפט העליון', סיפר סג"ל.

כ"ץ-עוז השיב: "נכון, אני חושב שיש סכנה כזאת. לפי הערכתי, יש סכנה בדמוקרטיה הישראלית שאותו ציבור - שהוא לפי דעתי נאמן לביבי בלי כל קשר לכל מפלגה - שאם ביבי יגיד להם, 'תעלו ותעשו את אותו מעשה שנעשה בקפיטול', הם יעשו את זה, זאת דעתי. לכן, אני מנסה לחזק את הדעה שצריך לעשות את הבדיקה הפנימית של הביטחון לפני המשפט של ביבי, כי אני לא יודע מה הוא יחליט כאשר אני רואה שכל פעילותו הפוליטית מתייחסת לנושא המשפט שלו, ואני מפחד".

לקראת סיום השיחה, הדגיש כ"ץ-עוז, כי גם במחנה השני יש קיצוניים. "אני חושב שבצד השמאלי של המפה יש מטורפים לא פחות מאשר בצד הימני. אני הזהרתי ואמרתי, אני חושש מאוד שיירצחו גם ראש ממשלה נוכחי, והאסון הזה יכול להיות אסון של עם ישראל. קיצוניים יש בשני הצדדים", אמר.

בהמשך, פרשן 'חדשות 13' אבישי בן חיים שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים והביע את דעתו על העמדות שהשמיע כ"ץ-עוז.

18/01/2021
הישארו מעודכנים

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90