103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"ביבי, מה שעשית לא היה מימוש מדיניות הימין"

ספרנו את הדקות עד לרגע הגדול, והנה הוא הגיע - הצהרתו הדרמטית של ינון מגל: "לא טיפלת במערכת המשפט, הפעמונים צלצלו מזמן ולא התעוררת"


חיכינו לזה כל כך הרבה זמן: לא להשבעתו של ג'ו ביידן, לא לתהפוכות הפוליטיות ואפילו לא למבצע החיסונים שחלש על ישראל - מה שקרה הבוקר (ה') - הצהרתו הדרמטית במיוחד של ינון מגל - טרף את הקלפים והדהים את כולנו. 

אז מה היה על לבו של ינון, שהוביל אותו לפצוח בהכרזה? אנחנו, בכל אופן, נותרנו פעורי פה והתקשינו להתאושש, קבלו אותו:

"מר נתניהו היקר, הגיע הזמן לומר את האמת - למרות הישגיך הרבים, מה שעשית פה ב־11 שנותיך כראש ממשלה, לא היה מופת של מימוש מדיניות הימין, ובלא מעט תחומים".

"ראשית, יש לנו בעיה של משילות - גם עם הבדואים בדרום גם עם הערבים בצפון - ועכשיו מתברר שגם עם החרדים במרכז. לא יכול להיות שאזרחים בפריפריה לא ירגישו בטוחים בביתם. על הכביש, במקום העבודה שלהם או כשהם יוצאים לטייל בטבע. האלימות בחברה הערבית היא חלק מהבעיה. נכון, גם הם אשמים במבנה החברתי שלהם, אבל משילות צריכה להיות - ולפני שאנחנו דורשים, ובצדק, ריבונות ביהודה ובשומרון, היא צריכה לבוא קודם כל למימוש בנגב ובגליל".

"שנית, לא טיפלת במערכת המשפט. זו לא חוכמה להיזכר שיש בעיה רק כשהיא מגיעה לפתחך. הפעמונים צלצלו כבר מזמן ואתה לא התעוררת, להיפך - התהדרת והתגאית כל הדרך שאתה מגן המערכת וזה לא היה בסדר. גם בנושא המסתננים יש בעיה, לא מגיע לתושבי דרום תל אביב שבלי קשר תומכים בך, לגור במחנה פליטים. אין להם עוצמה והם נשכחו - זו בעיה דחופה והיא צריכה טיפול מיידי".

"לא בנית מספיק ביהודה ובשומרון ולא עצרת את הפלסטינים מלהשתלט על שטחי C, ויש עוד, אדוני ראש הממשלה, אבל הימין בחר בך שוב ושוב כדי לממש את מדיניותו ואת השקפת עולמו ואת חזונו לחיים יהודים בארץ ישראל. אנשים יודעים שיש לך כוחות יוצאי דופן, ויכולת לעמוד מול מערכות ומול כוחות אדירים ולהתמודד איתם - כוחות שאין לאף אחד אחר. כפי שעשית מול נשיא ארה"ב ומול העולם כולו כשנאמת בקונגרס נגד הסכם הגרעין המסוכן עם איראן ויכולת לו, וכמו שהתיישבת למנכ"לי חברות התרופות על הטלפון כפי שאף מנהיג אחר בעולם לא העז, כדי לצלוח את התעלה ולנצח את המגפה ולהציל ממש כך את בני עמך.

"לכן אנחנו מצפים שאת הדרוש תיקון - אתה ורק אתה תעשה בקדנציה הבאה, בהצלחה".

התגובות: "ינון חבר לשמאל"

במהלך השידור הביא בן כספית שורה של "תגובות" (פרי עטו), והנה הן:

"תגובת" הליכוד: "עצוב מאוד שבזמן שמר בנימין נתניהו ורעייתו, לאו דווקא בסדר הזה, נלחם בסוכן המשטרתי בן כספית, בקורונה ובאיראן, בסדר הזה, תוך שהוא גובר על מעצמות העל ורביב דרוקר ומביא ארבעה הסכמי שלום, דווקא ינון מגל בוחר להפנות לו עורף, לשתף פעולה עם הקרן החדשה, קרן וקסנר וקרן טרנר, ולפתוח באש תופת בתוך הנגמ"ש המלכותי, תוך ניצול ציני של הכישורים שהקנה לו שירותו המקרי בסיירת מטכ"ל, היחידה שנתניהו הקים עם החיילים הבריטים עוד בשנת 47, תוך שהוא חובר לאוייבי ישראל, ישראל הראשונה ומרצ".

"תגובת" יש עתיד: "התפכחותו המאוחרת של ינון מגל ממקסם השווא המכונה בנימין נתניהו מוכיחה שוב את מה שתמיד אמרנו, שאפשר לשבור את תיקרת הזכוכית ולגרום לביביסטים להאמין שהמשיח אינו יאיר נתניהו, אלא יאיר לפיד. אנחנו שמחים להכריז שהמגורים בלב תל אביב, בתי הקפה של יהודה המכבי, הברים בפלורנטין והשידורים מככר הבימה עשו את שלהם, ינון אתה אח על מלא".

"תגובת" ח"כ מנסור עבאס ותנועת רע"מ: "עצוב מאוד שבזמן שהתנועה האיסלמית מגיעה לפיוס הסטורי עם בנימין נתניהו, בזמן שח"כ מנסור עבאס מחבק מחבלים סביב השעון, בזמן שהמפלגה שהיא תנועת אחות של האחים המוסלמים והחמאס מנהלת מו"מ אינטנסיבי עם הליכוד, שהיא מפלגת אחות של משפחת נתניהו, עוסק ינון מגל בנסיונות חוזרים ונשנים לסכסך, לטרפד ולבלום את שיתוף הפעולה ההסטורי הזה בינינו, תוך שהוא פותח באש תופת בתוך המסגד. אללה אכבר".

21/01/2021
הישארו מעודכנים

ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm