103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

"ישראל כרתה ברית עם חמאס"

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין ז"ל, הביעה תדהמתה מהעברת החיסונים לחמאס, ותקפה את מתאם השבויים והנעדרים: "ירון בלום משקר שנים, שיתבע אותי"


בני משפחת גולדין פנו לבג"ץ במטרה לפעול נגד העברת חיסונים מפני נגיף קורונה לרצועת עזה. משפחת גולדין, שגופת בנם החייל, סגן הדר גולדין ז"ל, מוחזקת בידי חמאס יותר מ־6 שנים, דורשת למנוע העברת חיסונים עד להשבת גופת בנם לישראל. לאה, אמו של החייל, שוחחה היום (ה') עם סיון כהן ב־103fm וחשפה בפניה את התחושות הקשות שהיא חווה בעקבות האירועים. בריאיון קשה וחריף מאוד טענה כי מדינת ישראל "כרתה ברית" עם ארגון הטרור חמאס. היא ציינה כי היא ובני המשפחה האחרים פגועים עד עמקי נשמתם, בשם כל חיילי צה"ל.

בפתח הריאיון שאלה כהן את גולדין האם היא כועסת על ההחלטה לאשר העברה של מאות חיסונים לחמאס בעזה. היא הסבירה שהיא לא כועסת, ואמרה שלדעתה כעס הוא רגש שמחליש. מה שכן, היא ובני משפחה פגועים מהעניין עד עמקי נשמתם, אבל לא רק בשם עצמם, אלא בשם כל חיילי צה"ל. לדבריה, בנימין נתניהו הבטיח כבר בשנת 2018 שלא תהיה הסדר ללא החיילים. "אנחנו בשנה האחרונה של הקורונה שזו ההזדמנות שלנו, כי באמת, כל המחוות ההומניטריות לעזה הן תירוץ קלוש, הרי אנו לא חייבים להם כלום בלי החיילים שלנו", ביקשה גולדין להזכיר.

"מתנהלת פסאדה של שקרים והסתרת מידע מכל התושבים, ומאיתנו", אמרה אמו של החייל הדר גולדין ז"ל, והסבירה על התהליך שעברו מאז שהגישו את הבג"ץ סביב עניין החיסונים. "מאז התחיל פסטיבל שאת חווה אותו. הכל במסגרת תשובות שקריות שהמדינה עונה לנו, למשפחת גולדין. אתמול בלילה, בתירוץ קלוש של דחיית התשובות שלהם של מה שנכנס, מודיעים לנו שנכנסו לשם מאות חיסונים. מצליחים לצנזר את התקשורת ולעוור את העיניים שלנו. בסוף אומרים לנו שזו מדיניות, את מבינה? לכרות ברית עם האויב המוצהר של מדינת ישראל, ולא להחזיר את החיילים. איך אני צריכה להסביר את זה בכלל", שאלה בתסכול.

עוד הוסיפה גולדין: "כל החיים שלנו מתנהלים בטוויטר ובפייסבוק ובמסכי עשן כשבעצם המציאות היא שהמדינה שלנו, שהחובה הבסיסית שלה היא להחזיר את החיילים, כרתה ברית עם האויב. כרתה ברית עם חמאס ומעבירה לו מזוודות כסף, ועכשיו מזוודות של חיסונים. כמדיניות, באופן מוצהר, הם מפקירים את חיילי צה"ל".

"כולם משקרים לנו"

כשנשאלה גולדין האם ישנו גורם מוסמך שנמצא איתם בקשר גם היום או שעם הזמן הקשר התאייד היא סיפרה על היכרותה עם ירון בלום, מתאם ההסברה מצד רה"מ, ואמרה: "הוא משקר לנו כל הזמן. כולם משקרים לנו. הם מבטיחים לנו כבר שנה מאז שהחלה הקורונה שלא יכנסו לשם מנשמים ולא יהיה שום סיוע רפואי כי אין עלינו חובה לסייע לאויב. תביני, להחזיר את החיילים לא עולה כסף, אבל חיסונים עולים הרבה כסף ומה עם האופרציה סביבם? ירון בלום לא אומר אמת ואני מוכנה לעמוד על זה לדין. שיתבע אותי על הוצאת דיבה. לי אין אנרגיה שאני צריכה להשקיע בשביל להחזיר את הבן מעזה אז אין לי כוח להתווכח עם ירון בלום. הבן אדם הזה במשך 3.5 שנים מקבל 50 אלף שקל מהמדינה. יש לו הבטחת הכנסה, ואין לו שום סיבה להחזיר את הדר. מעולם מתאם שבויים ונעדרים לא קיבל שכר, זה היה תפקיד התנדבותי. זה מטורף מה שקורה פה, וכולם שותקים! שותקים כאילו זה בסדר שחיילי צה"ל נמצאים אצל האויב, כאילו זה בסדר שמרעיפים על האויב חיסונים".

לדבריה, ה"תירוץ" שהלך והבשיל הוא שהחיסונים מגיעים לעזה מרוסיה. "אז לפני שנה ביבי ידע להביא את המטוס ולהביא את נעמה יששכר, ומה עכשיו? תגידי לי איפה אנחנו חיים? יש חיילי צה"ל שנשלחו על ידי המדינה ונשבו בידי האויב ופה כוחותינו מונעים במצח נחושה את השבתם", אמרה בדמעות.

בהמשך השיחה נזכרה גולדין במפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמרה: "כשאני התפרצתי לפני כמה שנים, ושאלתי את ביבי למה הוא הפך אותנו לאיוב העם לא הבנתי מה אמרתי, אבל היום אני מבינה. זאת אומרת שאנחנו, שהמטרה שלנו היא להשיב את החיילים, היא הפכה להיות נגד המדינה. זה מה שהמדינה עושה כמדיניות - היא עוזרת לאויב שלנו. מה תחשוב אמא ששולחת את הילד שלה להגן על המדינה בגבול עזה כשהיא רואה שהאויב המוצהר של המדינה מקבל חיסונים ללא הגבלה? זה טירוף. אנחנו חייבים לחשב מסלול מחדש".

תגובות

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה לריאיון: "ראש הממשלה, ממשלת ישראל ומתאם השבויים והנעדרים פועלים לילות כימים להשבת הבנים. מטבע הדברים לא ניתן לפרט אודותם. ראש הממשלה נותן גיבוי מלא למתאם השו"נ ירון בלום".

בלום עצמו הגיב אף הוא לגולדין, ומסר ל־103fm: "כואב לי על דבריה. אני יודע שהם נאמרו ממקום של צער וכאב עמוק. אין לי אלא להמשיך ולחבק את המשפחות ולהמשיך כל יום לחתור להשבת הבנים. זו המשימה שלי".

 

 

עריכה: עדן בן ארי

21/01/2021
הישארו מעודכנים

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין ז"ל
לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין ז"ל  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90