103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"אם יתנו לבנט תפקיד הוא ישב תחת נתניהו"

השר לשעבר זאב אלקין תקף את יו"ר מפלגת ימינה על מה שנראה כחיבור לרה"מ: "אם אתה חושב שצריך להחליף את נתניהו, אי אפשר להגיד 'אני אשב איתו'"


בעוד 40 יום אנחנו נעמוד מול הקלפיות שוב, ונממש את זכותנו הדמוקרטית לבחור את האיש שירכיב את הממשלה הבאה שלנו. ככל שעוברים הימים אנחנו מתמודדים עם תהפוכות רבות בפוליטיקה הישראלית, והסקרים האחרונים מראים על שינויים במפה. מפלגות וותיקות נמצאות מתחת לאחוז החסימה, ואילו מפלגות חדשות כמו תקווה חדשה בראשות גדעון סער, מצליחות להישאר במקומות הפותחים. הבוקר (ה') ביקשו ניסים משעל וגיא פלג לשוחח עם השר לשעבר זאב אלקין (תקווה חדשה) כשהשאלה הבולטת ביותר הייתה כיצד יצליח סער וחבורתו להחליף את שלטונו של נתניהו עם 13 מנדטים בלבד.

בפתח הריאיון ביקש אלקין להזכיר לצמד השדרנים שלא היה סקר בו מפלגת תקווה חדשה הייתה במקום השני או השלישי. "בואו נתייחס לעובדות: אנחנו מפלגה שהוקמה רק לפני חודשיים, ואתם רואים איפה אנחנו נמצאים. מתחילת מערכת הבחירות לא היה סקר אחד בו לא היינו המפלגה השנייה או השלישית בגדולה. מפלגות חדשות שהקימו במקביל אלינו אתה כבר לא זוכר את השם שלהן. חלקן, גם אלו שהבטיחו גדולות ונצורות, כבר ירדו מהמרוץ הזה", אמר אלקין והסביר: "שימו לב שאנחנו המפלגה החדשה היחידה שנמצאת בליגה של הגדולים, ושיש ציבור מאוד גדול שתומך בה. מי שנמצא כמה מנדטים מתחתינו הוא נפתלי בנט. אני לא מבין איך מסבירים לנו כבר שבוע שהוא יהיה ראש ממשלה כשיש לו מספר קטן בהרבה של מנדטים".

בהמשך התייחס למעמדו של בנט, ואמר: "אני לא מבין איך אפשר מצד אחד לתקוף חזיתית, וזה מה שנפתלי בנט עושה, את מה שקורה בממשלת נתניהו במילים מאוד קשות, ואז דקה אחרי זה להגיד משהו אחר. חלק מהבעיה היא שהכל הופך אצלנו לפוליטיקה. ניהול מדינת ישראל לא יכול להיות תלוי אך ורק בפוליטיקה. לכן, אם אתה חושב שנתניהו, עם כל הזכויות שלו, צריך להיות מוחלף, אתה לא יכול להגיד דקה אחרי זה שאתה מוכן לשבת תחתיו. זה לא הוגן ולא נכון".

"אנחנו משלמים מחיר מטורף"

בתוך השיח הפוליטי ביקש אלקין להתייחס גם למדדי התחלואה נוכח התפשטות נגיף קורונה. כשנשאל מה דעתו על המוטציה הבריטית בישראל אמר שהיא נפלה עלינו כי לא עשו מה שצריך לעשות בנתב"ג. "אתה לא יכול להגיד 'חיסונים זה אני' בפרונט, ומצד שני ברגע שיש פה כישלון קולוסלי בחודש האחרון, בגלל פוליטיקה, בגלל שנתניהו פחד לריב עם מירי רגב אז לא סגרו בזמן את נתב"ג, בגלל שפחדו משותפים קואליציוניים אז לא עשו אכיפה כמו שצריך בחלקים מהציבור, ואז אנו משלמים על זה מחיר מטורף. תסתכל איך מתנהלות ישיבות הממשלה, תסתכל על הדלפות ההקלטות שהיו שבוע שעבר, הרבה שנים אני נמצא בישיבות ממשלה, אני לא זוכר כאלה ישיבות. מה שקורה במדינה הוא לא תקין במבחן התוצאות, הן מדברות בעד עצמן".

 

תגובת מפלגת ימינה לדבריו של השר לשעבר זאב אלקין: "הסיבה שמפלגת סער יורדת מנדט וחצי בשבוע היא כי הציבור מאס במפלגות אווירה ללא אג׳נדה והוא שואל את עצמו להיכן נעלם גדעון סער כאשר בנט הציל חיים ופרנסה של אזרחי ישראל".

עריכה: עדן בן ארי 

11/02/2021
הישארו מעודכנים

השר לשעבר זאב אלקין
השר לשעבר זאב אלקין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90