103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

בנט על הצהרת כ"ץ: "בלתי אחראית ולא רצינית"

לא יהיה סגר נוסף? יו"ר ימינה נפתלי בנט טען: "אף אחד לא יכול להגיד שלא יהיה עוד סגר, זה יכול לקרות" • "יש עליי לחץ עצום להגיד 'רק נתניהו'"


בעוד 34 יום יעמוד האזרח הישראלי מול הקלפי ויממש את זכותו הדמוקרטית להצביע בבחירות לראשות הממשלה. ככל שאנחנו מתקרבים למועד המיוחל המפה הפוליטית הולכת ומתחממת. השיח מתחלק בין מחנה 'רק לא ביבי' לבין מחנה 'רק ביבי', והשחקנים החדשים-ישנים שנכנסו למפה מסבירים מדוע הם מועמדים ראויים לשבת על כסא ראש הממשלה.

אחד מהם הוא שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט, יושב ראש מפלגת ימינה, ששוחח הבוקר (ד') עם ענת דוידוב וגולן יוכפז וניסה להסביר כיצד הוא ירכיב ממשלה בראשותו. בנט, הציג נתונים וטען כי הוא יכול להתחייב לייצור של 400 אלף מקומות עבודה חדשים, ואף לפרק את המונופול על הקרקעות בכדי שמחירי הדירות ירדו. 

"כרגע, כל העיסוק שלי הוא לקבל כוח בכדי שברגע שתקום הממשלה נוכל לעבוד", אמר בנט והסביר שלמרות שמופעל עליו הרבה מאוד לחץ לתמוך בגוש הימין הוא חושב שצריך להחליף את נתניהו, "אבל את זה הציבור יחליט. בינתיים, אנחנו צריכים יותר מנדטים". עוד הוסיף: "ראיית העל שלי, והמטרה הגדולה היא לבנות ממשלה משימתית. ממשלה שתוך ימים מהכניסה לתפקיד, תתחיל לפעול ולנקות ערים שלמות. ברגע שיהיה לנו כוח מדינת ישראל תהפוך להיות ירוקה, אנשים ישובו לעבודה, ועסקים קטנים ישגשגו", טען בנט. בהמשך התייחס להצהרתו של שר האוצר ישראל כ"ץ, לפיה לא יהיה עוד סגר: "אף אחד לא יכול להגיד שלא יהיה עוד סגר, זה בהחלט יכול לקרות. זאת אמירה בלתי אחראית ולא רצינית".

כשנשאל האם הוא היה פותח את הלימודים הסביר שהיה דואג לנקות אזור אזור ולפתוח. "אפשר היום לעשות 2 מיליון בדיקות ביום, אבל לא עושים את זה בישראל. אפשר לנקות את הנדבקים ולתת להם לנסוע למלוניות טובות, 'מלוניות בנט', לא המלוניות המצ'וקמקות שיש היום. בכלל, כשהקמתי את המלוניות אני ירדתי לפרטים ובחרתי במלונות חמישה כוכבים לא סתם. ידעתי שזה קריטי שהחוויה תהיה טובה, אחרת אנשים ירמו. בסוף, יש פה הרבה פרטים וכמו בהייטק – אתה צריך יצירתיות". 

לשאלה האם הוא נגד פתיחת נמל התעופה בן גוריון אמר בנט שהוא דווקא בעדו, אבל עם בדיקות. "תראו, אני מסתכל על הקורונה בהקשר הזה כמו על טרור. לפני 50 שנה היו מלא פיגועים באוויר וחטפו לנו מטוסים. ישראל לא סגרה את הגבולות. מה היא עשתה? בדיקות. לפני שאתה עולה על מטוס יש את התשאול הראשוני, התשאול השני, יש את הרנטגן ואיכשהו הצליחו כבר 50 שנה שלא יהיו חטיפות של מטוסים וכן היו טיסות". 

"אני לא הולך לתת כרגע ציונים, אבל ברגע שאתה מייבא את כל המוטציות מרחבי העולם לתוך ישראל במשך עשרה חודשים זה מוביל לזה שכרגע יש עשרות צעירים, ילדים, ואפילו תינוקות שמאושפזים וחולים בקורונה. אני לא הולך לעשות ויכוח אפידמיולוגי, אבל השאלה היא איך באמת יוצאים מזה, ויותר מזה איך יום אחרי אנחנו מוצאים עבודה לכולם. היום, לא עושים כלום. אין הכשרות, אין הסבות מקצוע, אין בניית עסקים, רק מעיקים עוד ועוד על בעלי העסקים עם עוד מיסים", הסביר. 

"הנגב הפך להיות פרוע"

"אגב, שמעתי אותך מדבר על הביטחון האישי בנגב ועל תופעת הפרוטקשיין. זה קלף חדש כי הבנת שקשה להישען רק על הקורונה ונתניהו בסך הכל עושה עבודה טובה בקורונה", שאל יוכפז את בנט שאמר שהוא לא מחפש את מה שכולם אומרים, אלא מסתכל על המציאות. בנט פרש את משנתו בנושא, וטען כי הנגב הפך להיות פרוע, אבל לא רק הוא, גם הגליל והעיר לוד. "

אין חוק וסדר, ישנה בנייה בלתי חוקית, וזה פשוט לא ייאמן", הסביר בנט, "אני לא מאשים את כל הבדואים, אבל יש כנופיות פשע בדואיות שבאות לבעלי עסקים ואומרות לו שאם הם לא ישלמו 4,000 שקל בחודש ישרפו להם את החנות. אגב, השיא היה כששודדים נכנסו לתוך בית פרטי בלילה בשביל לשדוד, וראו שם ילדה בת 10 בתוך הבית שלה במקום הכי מוגן, ופשוט אנסו אותה. לא שמעתי מילה מהממשלה, אף מילה. אין שר ביטחון פנים, אני שר ביטחון, אין ראש ממשלה. הם מתעסקים בדברים אחרים", זעם בנט. 

עריכה: עדן בן ארי 

17/02/2021
הישארו מעודכנים

נפתלי בנט
נפתלי בנט  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90