103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ג'ודי שלום ניר מוזס

"כחול לבן תשב בממשלה הבאה"

יו"ר כחול לבן בני גנץ, על סקר 'מעריב' המנבא כי מפלגתו לא תעבור את אחוז החסימה: "אנו במגמת התחזקות" • הוסיף: "אף אחד לא נעמד מול רה"מ כמוני"


על פי ממוצע סקרי השבוע שפורסם הבוקר (ו') בתוכניתו של ניסים משעל ב־103fm, נראה כי מפלגת כחול לבן, שהייתה צמודה לליכוד במערכת הבחירות הקודמת, ניצבת בתחתית הרשימה עם ארבעה מנדטים בלבד. ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח עם ג'ודי שלום ניר מוזס ב־103fm והגיב לדברים.

מפלגת כחול לבן נאבקת לעבור את אחוז החסימה, אך יו"ר המפלגה בני גנץ לא מאבד תקווה: "המגמה שלנו היא מגמת התחזקות, אנו נהיה בממשלה הבאה. אנחנו נמצא בכנסת הבאה, נשפיע ונקבע שתהיה פה ממשלה אחרת, ישרה. יהיה לנו הרבה יותר כוח מכמות האצבעות שלנו, מבחינת השוויון בין הגושים. לכן, יש חשיבות גדולה לכך שאנחנו נמצא שם ונמשיך את העשייה שלנו, ונוודא שביבי לא עושה את כל מה שהוא רוצה".

הוא התייחס לירידה הדרמטית במספר המנדטים מהבחירות הקודמות, ואמר: "יש למצביעים כעס אישי, כי אני הייתי צריך להיות זה שמחליף את ביבי. היו לכולנו תקוות וחלומות, אך לא הייתה לנו יכולת להקים ממשלה. אורלי לוי עברה, צביקה ויועז לא רצו ללכת עם המפלגות מצד שמאל". הוא אף ציין כי באותה העת הקורונה התפרצה במדינה, וכי אז גמלה בליבו ההחלטה "אני חייב להיכנס פנימה. קפצתי על הרימון בשביל כולם. האם אני מתחרט על הכניסה? לא. האם אני מצטער על זה שביבי לא מצליח להתרומם לגודל השעה וממשיך לעסוק בעניינים האישים שלו? אני מאוד מצטער".

יו"ר כחול לבן ציין כי "אחרי בחירות 2 אני קיבלתי הצעה, שאחרי חצי שנה תהיה רוטציה, לא אחרי שנה וחצי. לא הלכתי עם ביבי כי לא הייתה קורונה. אני מייצג את כל אלה שמתנגדים לביבי, אחרים מדברים, אני פשוט עושה. יש הבדל אדיר בין לשלוט על סדר יום בממשלה שאני עושה, ובין לדבר מהאופוזיציה שעושים אחרים". עוד הוסיף וטען: "אף אחד ב-15 שנים האחרונות לא נעמד מול נתניהו כמוני. לקחתי חצי מהממשלה לידיים שלי, אף אחד לא הביא הישג כזה".

"אסור להאמין לביבי"

ראש הממשלה החליפי תקף את ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו: "ברגע שהתקציב הפסיק לעבור, הבנתי שביבי משרת עניין אחר. אם בסופו של דבר המדינה בלי תקציב מסוף שנת 2018, ביבי מקריב את הכלכלה של ישראל על אינטרס משפטי ופוליטי שלו, בזמן חירום של מדינת ישראל - זה שבר גדול מאוד מבחינתי. אסור להאמין לביבי".

באשר לניסיונותיו לקושש קולות ממצביעי העבודה, הסביר: "מרב מיכאלי ומרצ זה 'סיים-סיים', אני לא רואה הבדלים בין המפגלות. אני חושב שרבים מאוד ממצביעי העבודה מוצאים את ערכיה במפלגה שלי ואני קורא להם לתמוך בי".

גנץ הגיב על פרישתו של שותפו לשעבר לדרך אבי ניסנקורן מהחיים הפוליטיים, לאחר שפרש מכחול לבן וחבר לרון חולדאי, ואמר: "אני לקחתי את ניסנקורן אליי, נתתי לו מקום בכיר בממשלה ובמפלגה, קיבלתי את דעותיו בכול מיני תחומים, ובסוף הוא בחר ללכת. ניסנקורן בחר ללכת כי היה לו קשה מדי וזו בעיה שלו. אני לא עוסק בענייני העבר, מאחל הצלחה לכולם וממשיך את המשימה שלי. אותי לא יסיטו מהדרך בה אני רוצה ללכת".

מה יקרה יום אחרי הבחירות?
"אני מאמין שאנחנו נמשיך לגדול, כחול לבן תהיה המפלגה המשפיעה במדינת ישראל, ותוודא שקמה פה ממשלה של אנשים ישרים".

"הכול צריך להיות כפוף לחוק"

בהמשך, התייחס למצב התחלואה בקורונה בישראל, ולפתיחת המשק בשבוע הבא: "טוב שנתניהו פעל יחד עם משרד הבריאות להביא את החיסונים למדינת ישראל, אני מברך אותו על העניין הזה וזה פותח לנו אופציה של פתיחת עסקים בתו ירוק, כאשר אתה אומר לאדם: 'התחסנת – נכנסת', והכול באפליקציה פשוטה".

על סגירת נתב"ג בפני אזרחים ישראלים השוהים בחו"ל, אמר: "אנחנו הגבלנו את הכניסה לישראל בניסיון למנוע את המוטציות, יש ועדת חריגים שמטפלת בזה. המצב קשה, אני מקווה שבהקדם נוכל לשנות את המצב הזה דרך בדיקות מעמיקות. אני מצטער שזו הסיטואציה. כל יום מגיעים לפה מאות אנשים ונמשיך את הסיפור הזה. אני מקווה שתוך שבוע-שבועיים כל הסיפור מאחורינו". באשר לטענת הליכוד כי היועמ"ש הוא שעיכב את סגירת נתב"ג ובכך גרם לייבוא מוטציות, הסביר: "הכול צריך להיות כפוף לחוק, טוב עושה מנדלבליט, וזה מה שנמשיך לעשות".

לסיום, ראש הממשלה החליפי התייחס לתקרית עם הצעירה הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה. יש הטוענים כי אין זה באחריותה של ישראל להחזיר לארץ אדם שעבר מרצונו, אך גנץ הבהיר: "אנחנו לא נשאיר אזרחים ישראלים לא מטופלים, ככל שהדבר נתון לשיקולנו וליכולתנו. באופן אינטואיטיבי ואישי אתה אומר - 'למה צריך להתעסק עם הדברים האלה?' אבל בכ"ז יש לנו אופי ישראלי יהודי כזה שלא משאיר אף אחד מאחור וטוב שכך. התשלום היה בעיקר במרחב ההומניטרי ולא דברים שמדינת ישראל לא יודעת לעמוד בהם".

   

עריכה: עופרי גליכמן

19/02/2021
הישארו מעודכנים

בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90