103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

הליכוד פנה לפלסטינים כדי שיתמכו בהם בבחירות?

שר האוצר ישראל כ"ץ: "לא ראש הממשלה ולא אף אחד בליכוד מעורב בכזה דבר • על יו"ר כחול לבן: "גנץ משמש שכפ"ץ של יאיר לפיד"


על פי דיווחים שונים ניהל סגן השר פטין מולא מהליכוד מגעים עם גורמים ברשות הפלסטינית במטרה לשנות את דפוסי ההצבעה של ערביי ישראל. על פי הדיווחים, הליכוד פנו אל הרשות במטרה לסייע לחיזוקו של נתניהו בבחירות הקרובות באמצעות הצבעה לליכוד או הימנעות מהצבעה לרשימה המשותפת. הדבר עורר סערה גדולה, גם בתוך הליכוד כאשר צעירי הליכוד צייצו פוסט זועם, ומחקו אותו לאחר מספר שעות. בנושא זה שוחחו גולן יוכפז וענת דוידוב עם שר האוצר ישראל כ"ץ (הליכוד) שהגיב לידיעות.

שר האוצר ישראל כ"ץ (הליכוד) הגיב לידיעות לפיהן סגן השר פטין מולא פנה מטעם הליכוד לרשות הפלסטינית, על מנת להשיג תמיכה בליכוד לקראת הבחירות. הוא טען בתוקף כי "הליכוד לא פנה לרשות הפלסטינית כדי לעזור להיבחר. כל מעורבות של הרשות הפלסטינית לקראת בחירות בישראל עד היום, כוונה נגד שלטון הליכוד ונתניהו, יש גוף מיוחד שעוסק בנושא. לא ראש הממשלה ולא הליכוד מעורבים בשום דבר מהסוג הזה, אם בכלל היה".

עוד הוסיף וטען כי הייתה הכחשה חד משמעית של הליכוד בנושא. "ברור שזה לא על דעת רה"מ והליכוד. ראיתי שיש גוף פוליטי ברשות שהכחיש, ודאי שזה לא דבר אמיתי. המדיניות שלנו ברורה, יש לליכוד עמדות ומעשים, הרשות בשנים האחרונות הייתה מאוד מבודדת על ידינו ועל ידי הממשל האמריקני בגלל תמיכתה במחבלים, בגלל שהתנגדה להכרה בירושלים כבירת ישראל, וזו המדיניות שאנחנו מובילים".

לדבריו, "הקו שהליכוד מוביל, בניגוד ללפיד וחבריו, הוא ברור קו של העצמת מדינת ישראל ושמירת הערכים ההיסטוריים. מי שהוביל את הקו של הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל זה רה"מ, ואבו מאזן על רקע זה שבר את הכלים עם ארה"ב וישראל. אם אתם חושבים שאבו מאזן יתמוך בקו כזה, בואו נצרף אותו לחובבי ציון. לפיד, שהוא המועמד האלטרנטיבי, הודיע לראשונה שהרשימה המשותפת היא פרטנרית מבחינתו לשלטון, לכן תראו בהמשך עוד מאמצים של הרשות ואחרים לקדם תמיכה בלפיד, כמו שעשו בכל בחירות כלפי מפלגות השמאל".

ההסכם הקואליציוני: "מונע פיטורים"

בהמשך, התייחס השר למכתב הבכירים במערכת הביטחון שקראו לגנץ לפרוש מריצתו לכנסת ה-24, במטרה למנוע אובדן קולות לגוש השמאל. כשנשאל האם יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ צריך לפרוש, קבע: "הוא נוקט צד אנטי ממלכתי ומשמש שכפ"ץ של יאיר לפיד. הוא מונע את הבאת התוכנית הכלכלית לממשלה, הוא מונע באופן קטגורי את הדיון בממשלה מתוקף זכות וטו דמיונית שנשארה לו עם 4 מנדטים בסקרים".

כ"ץ התייחס לנושא התוכנית הכלכלית שהוא מקדם: "מצפה שהיועץ המשפטי לממשלה יאשר את התוכנית הכלכלית בהקדם". אז מי מעכב את קידום התוכנית הזאת? הוא הבהיר את גישתו לנושא: "התוכנית רצינית, באה לסייע לעסקים, למבוטלים, למשפחות, לילדים לקראת פתיחת המשק כפי שקורה עכשיו. בני גנץ חוסם את הדיון, הוא משחרר את לפיד מעמידה בהתחייבות שלו בכנסת, שכול דבר שקשור בקורונה הוא יתמוך בו. זה דבר שהוא לא נכון מבחינה מהותית וגם שגוי וחסר תבונה פוליטית".

באשר ל'מזימת אפריל' שלדברי גנץ תגרום לפיטורים של אנשי כחול לבן מהממשלה, במידה ולא יעברו את אחוז החסימה, הבהיר: "אין קשר לצערי. נחתם הסכם אומלל, אומלל, רוטציה ופריטטיות שמביאים לשיתוק הממשלה וזכות וטו למי שאין לו ציבור אפילו, דבר שיום אחד יחקרו איך קרה דבר כזה. זה מונע פיטורים, זה מצוי בחוק. אין סיפור כזה, תוצאות הבחירות הבאות אני מקווה שיתנו רוב לממשלת ימין בראשות נתניהו בלי רוטציה והסכם פריטטי, אם הוא לא יעבור את אחוז החסימה הוא לא יהיה בחיים הפוליטיים".

    

עריכה: עופרי גליכמן

23/02/2021
הישארו מעודכנים

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ  |  צילום: פלאש90