103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"נתניהו פוחד פחד מוות מבני משפחתו"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף את התנהלותו של רה"מ: "משפחתו שותפה לקבלת ההחלטות, לסודות המדינה ולמינויים הבכירים, גם במערכת הביטחון"


קצת יותר משלושה שבועות נותרו עד לבחירות הרביעיות, ונדמה שהמתרחש בגזרת הקורונה משכיח מעט את המהומות לקראת יום הבוחר. ידיעה שפורסמה בסוף השבוע ב'חדשות 12', חשפה כי ועדת החריגים הקובעת מי מבין הישראלים שנתקעו בחו"ל בתחילת הסגר רשאי להיכנס לישראל, נוגעת, על פי הפרסומים, באפליה המתעדפת את חברי המגזר החרדי. יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־-103fm והביע את דעתו על הדברים.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס לפרסומים באשר להתנהלותה של ועדת החריגים, וטען: "מה שהוקם בנתב"ג זו ועדת מאכערים שמסדרת למקורבים יציאות וכניסות. סביב ש"ס ויהדות התורה יש תעשייה שלמה של מאכערים שמסדרת כניסות ויציאות מהארץ. זו ועדה כמעט פנים־חרדית עם אינטרסים של שרת התחבורה. יש פה ניהול כושל ואחד הסממנים שלו הוא היעדר הנתונים והשקיפות. זה כמו ההחלטה ש־30 שנה הפרוטוקולים של דיוני קורונה חסויים, למה?"

למרות הכישלון בניהול המאבק למיגור קורונה, וחרף המשפט של ראש הממשלה נתניהו שהחל, הליכוד עדיין מוביל בפער גדול בסקרי המנדטים. ח"כ ליברמן טען כי הליכוד אינו נמנה עם מפלגות הימין, למרות התפיסה המקובלת: "מה הקשר של נתניהו לימין? הוא מתחנף לרשות הפלסטינית, מנסה לגייס קולות של ערביי ישראל באמצעות אבו מאזן, יוצא ציר עם תנועה אסלאמית בר' מנסור עבאס, נתניהו הצביע בעד ההתנתקות, ישב וחתם הסכמים עם ערפאת, העביר לו שטחי יו"ש, העביר לו את חברון".

כמו כן, מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו, והדגיש: "דיירי רחוב בלפור התרגלו שהם יכולים להשתלח בכולם. האיש פוחד פחד מוות מבני משפחתו. הם שותפים לקבלת ההחלטות, בניגוד לכל מנהל תקין, ושותפים לכל סודות המדינה והמינויים הבכירים, כולל במערכת הביטחון. נתניהו מבין שכל מה שהוא עושה זה בניגוד לכל הדברים המקובלים להתנהלות תקינה אבל אין לו ברירה. הוא פשוט פוחד פחד מוות מבני משפחתו ולכן משתף אותם".

"קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה? תשכחו מאיתנו"

בהמשך, התייחס למצב הפוליטי ולמגעים שהוא מקיים עם 4 המפלגות המובילות בגוש 'רק לא ביבי': יש עתיד, תקווה חדשה וימינה. הוא ציין כי נועד עם ח"כ יאיר לפיד, וכי מטרת הפגישה הייתה לתחזק את הגוש. לדעתו, "אם רוצים להחליף את השלטון צריך לשמור על התיאום של 4 המפלגות, צריך להסכים על עקרון אחד - מי שמביא מירב מנדטים יהיה המועמד". הוא הדגיש: "אין לי מחויבות לאף אחד, המחויבות שלי היא להחליף את השלטון. צריך קצת לוותר על האגו".

ח"כ ליברמן התייחס לאפשרות שתוקם קואליציה עם רוטציה, והבהיר: "לא צריך שום רוטציה, כל הרוטציות פוגעות ביכולת הממשלה לתפקד ולקבל החלטות. אם זה מה שיפריד בין החלפת השלטון לא שם על זה וטו מוחלט, אני חושב שזה מיותר, אין צורך ברוטציות". לפיד מוביל כרגע את גוש מתנגדי נתניהו, אך ליברמן סירב להשיב לשאלה – האם הוא מתאים לראשות הממשלה: "אני לא רגוע כשנתניהו ראש ממשלה, פחות רגוע אם בני גנץ יהיה רה"מ. אני חושב שלפיד הוא בהחלט בן אדם שאני יכול להגיד שאין בו רוע, אין בו זדון. יש פה 4 מפלגות סבירות, עם אנשים סבירים, ואני לא אתן ציונים לאף אחד".

יו"ר ישראל ביתנו הדגיש כי לא ישב בקואליציה עם המפלגות החרדיות, וקבע: "מי שרוצה את החרדים בקואליציה, צריך להגיד באופן גלוי שהוא מוותר על האג'נדה האזרחית. נישואים אזרחיים יחד עם דרעי, ש"ס או יהדות התורה? לא הולך ביחד. לכן, ישראל ביתנו המפלגה היחידה שאומרת בצורה ברורה – לא נשב עם החרדים. גם המיעוט הכי מדוכא, הכי מקופח שהוא 44 אחוז מאוכלוסיית ישראל וזה הציבור החילוני, זכאי וראוי לייצוג הולם ולכמה הישגים. לא יכול להיות שהחרדים יכתיבו לרוב את אורח החיים. אני אומר ללפיד, בנט וסער, אם אתם בונים על קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה - תשכחו מאיתנו".

                 

עריכה: עופרי גליכמן

28/02/2021
הישארו מעודכנים

ליברמן ונתניהו, 2017
ליברמן ונתניהו, 2017  |  צילום ארכיון: יונתן זינדל/פלאש90