103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ינון: "ננצח אתכם. אתם כלום"; בן: "אבותיך מתהפכים בקברם"

ויכוח תמים על השאלה מיהו יהודי הפך לעימות חזיתי בן בין לינון, שהגיע לטונים צורמים במיוחד • ינון: "אתם בורים" • בן: "אתה אומר הבלים, קום וצא"


כאילו מערכת הבחירות הרביעיות שהגיעה לפתחנו ותיחתם בעוד 19 יום בקול תרועות אינה סוערת מספיק, היום (ה') הפכו בן כספית וינון מגל את הדיון הקבוע שלהם על ענייני דיומא, לעימות חריף שהסלים מרגע לרגע. וממה הכל התחיל אתם שואלים? ובכן, היה זה הדיון הקבוע של השניים על שתי מהדורות החדשות המובילות, 'חדשות 12', ו'חדשות 13', שאיבד שליטה. 

עוד לפני שסערו הרוחות, הביע ינון את דעתו על יחסם של מגישי המהדורה לחברה החרדית ולצד הימני במתרס הפוליטי, ואף גינה בחריפות את תחקיר 'חדשות 12' על מחדל נתב"ג, שהראה העדפה כלפי המגזר החרדי בוועדת החריגים באשר לכניסה לישראל. בן מצדו, פחות אהב את רוח הדברים, וכינה את דבריו הבלים. מכאן, כמו שאומרים, השאר היסטוריה. 

ינון: אין לי כוח לשטויות שלך; בן: אתה מוזמן לקום וללכת 

לאחר נשימה עמוקה שהתגלתה כלא יעילה במיוחד, זעם ינון על בן: "אתה לא תדבר איתי על קולגיאליות, כשאין לך טיפה ממנה וכשאתה מכנה את דבריי בשידור הבלים. אתה לא אדם קולגיאלי, אז אל תחנך אנשים על קולגיאליות. אין לי כוח לשטויות שלך, אל תגיד על מה שאני אומר הבלים. אני יכול להגיד עליך שאתה אידיוט. מותר לי להגיד, אבל אני לא אומר למרות שאני הרבה פעמים חושב כך, יש שיח, רמה ותרבות". 

בתגובה חריפה במיוחד, קצף כספית: "אני לא נעלב ממך, אתה ממשיך להיעלב כל הזמן. אתה לא לבד פה. יש הבדל בין הבלים לאידיוט, אידיוט זו קללה. אתה יכול גם להגיד שאני אידיוט, אני לא נעלב משום דבר. אתה מוזמן לקום וללכת, אבל מה שאמרת על 'חדשות 12' זה הבלים. אני מגן על האמת". 

בהמשך הדיון הלוהט השיב מגל מלחמה, והדגיש: "אתה תמשיך להגן על החונטות שלכם, וברור השם שיש לי מיקרופון ואת הזכות להגיד שאנחנו ננצח אתכם. אם זה לא יקרה בטוב, זה יקרה בצורה פחות טובה. מתי שבא לי. נכבוש את התקשורת, את האקדמיה וגם את עולם המשפט. לא יעזור לכם כי זה מה שהציבור רוצה". 

מסבך הבחירות, ערוצי התקשורת, החרדים והימנים, חזר השיח שעלה כבר מזמן לטונים לצורמים, לשאלה האהובה ביותר על זוג המגישים שקמו עצבניים במיוחד: השאלה האלמותית 'מיהו יהודי'. ינון תקף: "אני בניגוד אליך הולך לבית כנסת, מאמין בקב"ה, במסורת ובכך שאנו פה בשליחות ולא סתם חזרנו לישראל. זו ישראל השנייה, בניגוד אליכם שחשבתם עשרות שנים שתחנכו אותנו ותמשיכו לעשות את ההסתה נגדנו. אל תחנך אותי על הציונות החילונית. אתם כלום, אתם בורים ועמי ארצות, שמע ישראל אתם לא יודעים, אתם עושים בר מצווה לכלב. לכן אתם מפסידים כי האיכות החיה של עם ישראל תנצח אתכם". 

גם את התבטאויות אלה לא אהב בן שהרים את קולו, מה שגרם לו לשלוף את התותחים הכבדים באמת: "כשאתה מדבר בשם ישראל השנייה, זה אפילו יותר מגוחך מאשר נתניהו. אם היינו מחכים לדבר הזה שיקים פה את מדינת ישראל, אז הרצל לא היה קם והציונות החילונית לא הייתה קמה ומחלצת אותנו מהשטייטל העלוב באירופה ומהאנטישמיות הנוראית שם. מזל שעכשיו אתה יכול לשבת ולגדף, ולעשות לי פה שיעור היסטוריה וחינוך. שום תנ"ך לא שכחתי, אבות אבותיך מתהפכים בקברם. זה הבלים, קום וצא, תוותר. אתה האדם הכי חצוף שפגשתי בחיים, למזלך אתה גם מצחיק. אני פי מיליון יותר יהודי ממך". 

לנו לא נותר, אלא לאחל לשניים זמן איכות בנפרד בסוף השבוע (והמשך זוגיות סוערת ביום ראשון הקרוב).

עריכה: מיכל קדוש 

04/03/2021
הישארו מעודכנים

בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm