גולן יוכפז וענת דוידוב

"כל סכסוך בין צעירים הופך לאירוע ירי"

בן 15 נורה למוות בג'לג'וליה - בן 12 נפצע קשה • ראש העירייה: "זו בושה שהמשטרה הוציאה הודעה שמדובר בסכסוך משפחות - רה"מ מחפש יחסי ציבור"


מוחמד עדס, צעיר כבן 14, נורה למוות אמש (ג') בג'לג'וליה, וצעיר נוסף כבן 12 נפצע באורח אנוש. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, ומפרטי החקירה הראשוניים עלה כי שני הצעירים ישבו סמוך לביתם, כאשר אלמוני הגיח לפתע ופתח בירי לעברם ונמלט. ראש עיריית ג'לג'וליה דרוויש רבי שוחח הבוקר (ד') עם ענת דוידוב וגולן יוכפז והבעיר ביקורת על התנהלותה של הממשלה ומשטרת ישראל.

ראש עיריית ג'לג'וליה דרוויש רבי הפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה והעומד בראשה, בכל הקשור למיגור הפשיעה במגזר הערבי. לדבריו, "נשק משתולל, זה בהישג יד, כל סכסוך בין צעירים הופך לירי. אנחנו חווים ירי כמעט פעמיים-שלוש בשבוע. אתם רק סוקרים את הנרצחים, אבל אתם לא יודעים מה קורה. אין החלטה במדינה למגר את האלימות. רה"מ מחפש יחסי ציבור, נזכר שיש ציבור ערבי. רק מתחילת השנה מדברים על 23 נרצחים. מה קורה פה?"

הוא סיפר על המקרה הקשה שאירע אתמול בעירו: "שני ילדים יושבים ליד הבית, יורים בהם. ילד אחד נרצח וילד אחד במצב קשה. המצב עגום, אנשים כועסים. מה שמקומם בעיניי בכל מה שקורה, שהמשטרה מוציאה הודעה שזה סכסוך בין משפחות. בושה וחרפה. אני אומר שזה מלחמת אזרחים". לדעתו, "המשטרה יכלה לפני שבועיים להגיד לי אם הייתי ליד חולה קורונה, אז היא יכולה להגיד לפושע איפה הוא היה. הם לא משקיעים משאבים. זה עניין של מדיניות, אין החלטה, פשוט מאוד".

לסיום, ראש העיר איחל החלמה מהירה לצעיר המאושפז במצב קשה, והביע צער כבד על מותו בטרם עת של הצעיר המחונן מוחמד עדס בן ה-14.

         

עריכה: עופרי גליכמן

10/03/2021
הישארו מעודכנים

זירת הרצח, אמש
זירת הרצח, אמש  |  בתמונה הקטנה: הנרצח מוחמד עדס