103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"נתניהו מסוגל לסכן את הביטחון למען צרכים אישיים"

רה"מ לשעבר אולמרט מאשים את בנימין נתניהו, וטוען: "הוא מסוגל לבצע מניפולציה נפשעת ולחמם את הגזרה בצפון ובדרום בכדי למנוע את המשפט"


לפני יומיים יצאה מדינת ישראל לסבב בחירות רביעי בשנתיים האחרונות, ואחוזי ההצבעה היו נמוכים בהתאם. הציבור התעייף מהתרגילים הפוליטיים, ולא מיהר לרוץ לקלפיות בכדי לממש את זכותו הדמוקרטית. בשעות אלו ממש מסיימים לספור את הקולות, ועתידה של מדינת ישראל עומד על כרעי תרנגולת. ניסים משעל וגיא פלג ביקשו לשוחח הבוקר (ה') עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהביע את דעתו על המצב הפוליטי אליו נקלעה המדינה.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס לשחיקה בקרב הציבור, ולאפשרות שלא תושג הכרעה גם בתום מערכת הבחירות הרביעית תוך שנתיים: "אין לפי דעתי מצב שביבי יכול להקים ממשלה. זה לא אומר שאם הוא לא יקים תוך שבועיים ממשלה תם עידן נתניהו, הוא ינסה להקים ממשלה, הוא לא יצליח והוא יהיה ראש ממשלת מעבר".

הוא העריך כי ניתן לבצע מהלכים פרלמנטריים, מלבד הקמת קואליציה, ביניהם בחירת יו"ר כנסת. הוא הסביר מדוע גם לבנט יש אינטרס להיות שותף למהלך כזה: "העמדות שלו לא צריכות להפריע לו לבחור יו"ר כנסת. גם אם הוא לא יקים קואליציה עם הגוש מרכז-שמאל, אם ייגזר ללכת לבחירות חמישיות זה ישפר את תנאי ההתמודדות שלו בתוך מחנה הימין", והוסיף: "אני חושב שיש היתכנות גבוהה לכך".

לטענתו, מדינת ישראל עומדת למכירה לכל המרבה במחיר, והכל יהיה לגיטימי, ובלבד שנתניהו יצליח לבנות ממשלה: "הביטחון עומד למכירה, היציבות הכלכלית, איכות הסביבה. הוא ימכור כל דבר לכל מי שיכול לקדם אותו, לגייס את הקולות הדרושים כדי להגיע לרוב של 61 ולהישאר ראש ממשלה. המינויים הכי מוטרפים, השינויים הכי בלתי נסבלים בכל תחומי החיים, ובלבד שהוא יוכל לייצר יצור שיהיה היצור הכי מוזר ומוטרף".

כמו כן, הוא התייחס לשלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה נתניהו שעתיד להיפתח בתחילת החודש הבא, וטען: "לפי דעתי הוא יעשה כל מיני דברים ועלול לעשות דברים ברמה המדינית, מתוקף התפקיד שלו כראש ממשלה, על מנת שלא ניתן יהיה לקיים את המשפט שלו כפי שהוא נקבע. הוא ימשיך לנסות לעשות כל דבר כדי לדחות את המשפט ולחבל בהתנהלות הסדירה שלו", והוסיף: "נתניהו לא מנהל את המדינה כבר כמה שנים, הוא רק מנהל את העניינים שרלוונטיים למה שנדמה לו יכול לחלץ אותו מה-5 לאפריל".

הוא יכול להשתמש במצבנו הביטחוני לחמם את הגזרה בצפון?
"כן, כן. גם בדרום וגם בצפון, וגם במזרח".

אתה מאשים ראש ממשלה בכך שיכול להשתמש בצה"ל לצרכים אישיים?
"אין בכלל ספק בעניין הזה. כן אני מאשים בהחלט. אני מאשים, אני אומר את זה בצורה הכי ברורה. אנחנו נתונים לאפשרות של מניפולציה נפשעת של איש שאין לו שום מעצור, ושום גבול, ושום דבר".

בהמשך, לא שכח לגעת במעמדם של ערבי ישראל רגע אחרי הבחירות, "מדינת ישראל במשך עשרות בשנים דחקה לפינה ולשוליים את החברה הערבית, החרימה אותה, נהגה בה באפליה מתוכננת כחלק ממדיניות שהגיע הזמן להתנער ממנה. הגיע הזמן להכניס אותם לתוך מרכז החיים הציבוריים שלנו כי כשהם יהיו שם הם ידברו וינהגו אחרת וירגישו אחרת". כמו כן, טען כי אם הוא היה במקום ליברמן ולפיד הוא היה מוצא דרך להידברות עם החרדים, כי זה המפתח להקמת קואליציה אחרת.

     

עריכה: עופרי גליכמן

25/03/2021
הישארו מעודכנים

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90