103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"לא מחליפים את נתניהו בבנט"

"בנט זו אותה הגברת בשינוי אדרת" • הבהירה ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) בנוגע לאפשרות שיתמכו בממשלה בראשות יו"ר ימינה


ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת), אומרת הבוקר בראיון ל'שבע תשע' עם גולן יוכפז וענת דוידוב כי מפלגתה לא יתנו את תמיכתם לממשלה בראשות בנט. "לא תומכים בממשלה שעומד בראשה בנט לא מחליפים את נתניהו בבנט, זו כמעט אותה גברת בשינוי אדרת".

"אני חושבת שלא בוחרים מישהו לפתור את המשבר הפוליטי הקיים, רק מנסים למצוא אדם שאין לו האשמות", אמרה ח"כ סלימאן. "אני חושבת שהבעיות שמייצג אותן נתניהו והקו הפוליטי שמייצג אותו נתניהו זה מה שאנחנו רוצים לשנות, זה מובן מאליו שאדם אמור להיות בלי האשמות פליליות חמורות כמו הקיים".

כשנשאלה אם ממשלה כזו אשר תפעל לטיפול בקורונה ובמשבר הכלכלי, האם עדיין לא תקבל את תמיכתה, ענתה: "אנחנו חושבים קודם כל שבנט הוא לא רק ימין מדיני שזה דבר מאוד חשוב, אני אמרתי את זה באחד הציוצים. אמרתי אז לבקש מהאוכלוסייה הערבית שסבלה מהעמדות של בנט ושקד בהרבה דברים? תחכו בסבלנות, יש לחברה הישראלית כאילו לאחות את הקרעים הפנימיים, אני חושבת שהם נוצרו המדיניות הימנית שהובילה נתניהו, בנט עדיין פוזל ימינה וראינו את זה לפני יומיים, הוא עמוק בתוך הימין בנט, לפני יומיים בנט התחבר לנתניהו והצביע בדיוק בעניין הועדה המסדרת עם הליכוד".

"אני חושבת שאני לא צריכה לגלות הבנה שיש אדם שהוא עדיין בימין שיש לו עמדות מאוד מסוכנות והוביל מדיניות עם שקד בעניין בתי המשפט, לא שכחנו את זה", הוסיפה ח"כ סלימאן. "הוא גם ימין כלכלי ומסמל בדיוק את הימין המאוד עמוק, לקוות שיצא מזה משהו טוב? היינו כבר בסרט הזה, נתנו אמון".

בהמשך נשאלה ח"כ סילמאן מה דעתה על דרכו של מנסור עבאס, וענהת: "הגישה הנאיבית הזאת הוכיחה שהיא לא הגישה הנכונה, תסתכל מה הצביעו או מה העמדות של הרשימה המאוחדת מאז שנבחרנו לכנסת ה-24 ועד היום, אותן הצבעות שלנו כמשותפת".

הוא מצביע איך שהוא רוצה, עשה לנתניהו בית ספר. "אני לא יודעת אם מנסור עבאס עשה לביבי נתניהו בית ספר או ביבי נתניהו גילה את הפנים האמיתיות שהכרנו מאז ומתמיד... כל ההצגה שהייתה וכאילו נתן למנסור עבאס להבין שאפשר אולי לעשות דיל עם נתניהו אם מורידים את העניינים הפוליטיים והמדיניים, זה בלתי אפשרי. אנחנו מבינים את זה, לא צריכים ליפול למלכודת הזאת כדי להבין שנתניהו יתנער מהר מאוד, זה הימין".

כשנשאלה מה לגבי שיתוף פעולה אפשיר עם לפיד, ענתה: "אנחנו יודעים לראות את המצב כמו שהוא, אני חושבת שגוש השינוי צריך לשאול את עצמו איזה שינוי הוא מביא מעבר לשינוי פרסונלי". אולם ח"כ סולימאן שללה שיתוף פעולה אפשרי עם בנט וטענה שלא יתמכו בו.

לבסוף גינתה ח"כ סולימאן את 'טרור הטיק טוק' והאלימות החברה הערבית בימים האחרונים. "אני מגנה כל פעולה, אני מגנה את זה אבל הייתי רוצה לראות גם גינוי לכל אקטים אלימים שיכולים להתבטא גם כלפי האוכלוסייה הערבית. הפעם יצא סרטון לאוויר, הרבה פעמים יוצאים סרטונים בהם מתנכלים לצעירים ערבים או מבטאים עמדות גזעניות, לפעמים זה בא מצד רשויות המדינה אם זה המשטרה ואני לא רואה גינויים רחבים כאלה, חבל שאנחנו נמצאים במציאות הזאת. זה מה שקרה אתמול בערב מצד אחד התקשורת הישראלית הבליטה את העניין של בית משפט שהרשיע את השוטר שרצח את פלויד אבל עברה מהר מאוד על העובדה שלא הואשם השוטר שירה באיאד אל חלאק אתמול. תסתכלו איך הדברים נראים מזווית אחרת".

21/04/2021
הישארו מעודכנים

צילום: הדס פרוש/פלאש90