103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"כל יום בו נתניהו בשלטון הוא נזק"

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון קרא לא לשתף פעולה עם דרישת האו"ם לחקור את ישראל בגין פשעי מלחמה: "המדינה צריכה להחרים את ועדת החקירה"


מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סינוואר, ממשיך להראות עסקים כרגיל, ואף לשלוח מסרים מאיימים לישראל, זאת בנאום שנשא השבוע (ד') לראשונה מאז תום מבצע שומר החומות. האם הרתעת חמאס נכשלה בסבב הלחימה חרף הציפיות? 

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת תל"ם משה (בוגי) יעלון שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והתייחס לדברים: "המבחן הוא האם הצלחנו ליצור הרתעה כזו שתביא תקופה ארוכה של שקט. אני מזכיר שאחרי 'צוק איתן' יותר משלוש שנים וחצי החמאס לא ירה כדור אחד ואם מישהו ניסה לירות הוא טיפל בו מיד. ברגע שאנחנו שינינו מדיניות, במרץ 2018, זה הלך והתרופף ולכן כרגע צריך לראות איך חמאס מפנים את הנזק העצום, את המחיר הכבד שהוא שילם במבצע הזה. אם הוא לא היה מורתע היו יורים עלינו כל יום, גם עכשיו. מי שמצפה לאמירות של פוליטיקאים שאומרים 'נחסל ונמוטט' – אלה הצהרות שווא, ריקות מתוכן". עוד הוסיף: "כרגע חמאס דווקא מעונין בשקט, ככה אני קורא את התמונה. רק צריך לשמר את ההרתעה לאורך זמן ולא לעשות שטויות כמו ששרים בממשלה אמרו 'טוב, זה רק עפיפונים ושריפות'. מי שמפר את ריבונותנו, מיד צריך להפעיל את הנבוט. זה עוד כמובן יותר מורכב כי בסוף יש שם 2 מיליון אנשים שצריך לתת איזשהו להם מענה הומניטרי. ופה גם בא העניין שיש לנו שם 2 חללי צה"ל ו-2 אזרחים. אני מקווה שהמדיניות תהיה כזו שמביאה לחיזוק האינטרסים שלנו ולא שלהם".

"להחרים את ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם" 

על הצבעת מועצת זכויות האדם של האו"ם אתמול בעד פתיחת חקירה בינלאומית לפשעי מלחמה שבוצעו לכאורה במבצע 'שומר החומות', אמר: "ישראל צריכה לגייס את הכוחות שאיתה בעולם, קודם כל ארה"ב. הרי אנחנו שולחים את החיילים שלנו קדימה כדי להגן על אזרחים וחמאס מסתתר מאחורי אזרחיו. זו צביעות פוליטית – במקום שהעולם יבין שישי פה ארגון טרוריסטי שלא פועל על פי החוק הבינלאומי וייתן לנו גיבוי". הוא קרא בתוקף: "להחרים את הוועדה, בשום פנים ואופן לא לשתף פעולה. שהם ילכו ויבדקו את חמאס! אנחנו משתדלים ככל האפשר לא לפגוע בבלתי מעורבים. אם אתם נותנים גיבוי לחמאס - אתם תומכים בטרור".

"כל יום בו נתניהו נמצא בשלטון הוא נזק לישראל"

בהמשך דבריו, התייחס יעלון לסבך הפוליטי ואמר: "לא ניתן יהיה לתקן את הנזק שנגרם לנו יום יום, מבלי להחליף את נתניהו. מי שעיניו בראשו מבין שיש פה מישהו שנמצא בניגוד עניינים מובהק עם מדינת ישראל, שהגישה כתבי אישום נגדו. המדינה לא מתפקדת, מדינה בלי תקציב מדינה". עוד הדגיש: "כל יום בו נתניהו נמצא בשלטון הוא נזק לישראל. זה גם השיסוי הפנימי - מי שמתנגד לו הוא שמאלני ושמאלני זה בוגד. ככה מתנהג ראש ממשלה? משסה יהודים בערבים וימין בשמאל ואשכנזים במזרחים. זאת מנהיגות? אנחנו צריכים להיות עם מאוחד במיוחד שאנחנו צריכים להתמודד פה עם אתגרים כמו עזה וקורונה ואתגרים אחרים. זה נזק אדיר, הפגיעה בדמוקרטיה, כמובן. אני מקווה שהאנשים שכרגע יכולים להבטיח ממשלת שינוי מבינים שזאת לא שאלה של ימין-שמאל מדיני, אלא שאלה של ישר או מושחת, של דמוקרטיה ואנטי-דמוקרטיה, של אמת או שקר. תראו כמה שקרים אנחנו סופגים יום-יום מההנהגה הזאת. ובעיקר, צריכה להיות מדינה מתפקדת". 

עריכה: יעל טלמן

28/05/2021
הישארו מעודכנים

משה (בוגי) יעלון
משה (בוגי) יעלון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90