ינון מגל ובן כספית

"זו הפרה גורפת של כמעט כל דבר שהתחייבנו עליו"

ח"כ עמיחי שיקלי תקף את הסכמתו של נפתלי בנט להקים ממשלת שינוי: "זה יהיה ניצחון למחאה בבלפור" • לא שלל ישיבה עם רע"ם: "עבאס מבטא קו שאני מכבד"


על פי ההתפתחויות מסוף השבוע, יו"ר ימינה נפתלי בנט הסכים להקים ממשלת שינוי עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, והוא אף צפוי לכנס בהמשך היום (א') את חברי מפלגתו על מנת לדון בדברים. חבר הכנסת עמיחי שיקלי (ימינה) הביע אמש (ש') את התנגדותו למהלך, לדבריו: "ממשלה שדגלים שחורים מתנוססים מעליה".

ח"כ שיקלי שוחח עם בן כספית וינון מגל והגיב לדברים: "זה רגע מאוד דרמטי, יש כאן הפרה גורפת של כמעט כל דבר שהתחייבנו עליו לבוחר - הכל במכירת חיסול. כואב לי מאוד לראות את המהלך, ואם זה ייצא לפועל זה יהיה ניצחון גדול למחאה בבלפור. אני לא חושב שמצביעי ימינה הם חלק מהמחאה הזו, זה לא הקהל שלנו ולא הציבור שלנו".

בהמשך דבריו, הוסיף כי: "65 אחוזים ממצביעי ימינה מתנגדים להקמת ממשלת שינוי. מפלגת ימינה היא כמו מרצ של הימין, יש לה ביקורת על נתניהו אך היא ביקורת מימין, אני לא חוזר בי במילימטר מהאמירות עליו". על יו"ר רע"ם, אמר חבר הכנסת שיקלי: "מנסור עבאס מבטא קו שאני מכבד אותו, אני לא שולל ממשלה איתם. הסיפור עם רע"ם זה פופוליזם, ולא נכון לתת למפלגה להיות האצבע ה־61". 

בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו והביקורת שסופגת הליכוד, הדגיש: "יש חרם מטומטם על הליכוד ועל העומד בראשו, כי לא מקבלים את חוקי המשחק הדמוקרטי". 

30/05/2021
הישארו מעודכנים

עמיחי שיקלי
עמיחי שיקלי  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90