גולן יוכפז וענת דוידוב

היסטוריה: נפתלי בנט הוא רה"מ של מדינת ישראל

ברוב של 60 בעד ו־59 נגד הוכרזה ממשלת השינוי • רה"מ הופרע בזמן נאומו ע"י ח"כים מהימין • "את המשפט 'אנחנו לא אויבים' לא תמצאו בנאום המקורי"


הוקמה הממשלה ה-36 של מדינת ישראל בראשותו של נפתלי בנט: זו הייתה אחת מהדרמות שנראו בהיסטוריה של מדינת ישראל כשחברי ממשלת השינוי הגיעו למליאת הכנסת בידיעה שתהיה בידים ממשלה בסופו של דבר. רה"מ נפתלי בנט נשא נאום בישיבת המליאה שנקטע על ידי חברי גוש הימין שקראו קריאות גנאי לעברו. בסופו של הערב הסוער הזה הושבעה ממשלת השינוי על חודו של קול ברוב של 60 קולות (אל מול 59), והסתיימה בישיבת ממשלה. 

גולן וענת שוחחו על הבוקר החדש שעלה על מדינת ישראל: "האדריכל הקאליציוני שלה היה דווקא בנימין נתניהו", אמר גולן והמשיך, "הכנסת רשמה את אחד מרגעי השפל שלה, עם ריח באוויר של אלימות".

ענת הוסיפה, "חגיגי זה לא היה, נאום בנט הופרע על ידי חברי כנסת. הילדים שלו שישבו ביציע האורחים, שלחו לו לבבות. את המשפט אנחנו לא אוייבים לא תמצאו בנאום המקורי של בנט, לבסוף על מופע האימים מסתכלים לא רק בישראל אלא בעולם כולו. 13.6 תאריך משמעותי בהיסטוריה של מדינת ישראל, גבעת הקפיטול זה לא היה אבל מי שמסתכל על מה שקרה מתבייש". 

14/06/2021
הישארו מעודכנים

רה"מ נפתלי בנט
רה"מ נפתלי בנט  |  צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת