103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"הם לא באמת יכולים לנהל את המדינה"

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר תקף את ממשלת בנט־לפיד, ואמר: "אם הם חושבים שאנחנו נהיה רשת הביטחון שלהם - שיישכחו מזה"


ממשלת ישראל ה־36 הושבעה לפני פחות משבוע, וכבר יש הממהרים להספיד אותה; זאת בעקבות הפערים הגדולים בתפיסות העולם והדעות בין המפלגות המרכיבות את הקואליציה. השבוע נאלצה הקואליציה להתמודד עם מצעד הדגלים שנערך ביום שלישי, ועם שיגור בלוני התבערה מכיוון עזה כתגובה. אתמול (ד') כשלה הממשלה בהעברת חוק איסור איחוד משפחות של פלסטינים וערבים ישראלים. בנושא זה שוחחו בן כספית וינון מגל עם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), שהגיב לדברים.

נדמה שחברי הקואליציה היוצאת התרגלו לפוזיציה החדשה בספסלי האופוזיציה, ונחושים לעשות כל שביכולתם, על מנת להפיל את ממשלת בנט-לפיד. לכן, המפלגות החרדיות, הציונות הדתית והליכוד סירבו לתמוך בהארכת החוק שאוסר על איחוד משפחות, למרות שתמכו בו ב־20 השנים האחרונות. חבר הכנסת מיקי זוהר, הסביר: "אנחנו קיבלנו החלטה, שלהיות רשת ביטחון של הממשלה זה לא משהו שאנחנו מתכוונים לעשות. הם בחרו ברשימה המשותפת כרשת ביטחון, וכרגע הם צריכים לבחון איך הם יכולים לאכול את הדייסה שהם בישלו".

עוד הוסיף, ואמר: "אנחנו, עם כל הכבוד, לא אמורים לסייע להם בשום דבר, בטח ובטח אחרי ההחלטה הלא טובה שלהם להקים ממשלה כזאת מסוכנת וחסרת אחריות. אנחנו פה כדי להפיל אותה, לא כדי לעזור לה להתקיים", וטען: "כבר ביום השלישי או הרביעי שלהם לכהונה, הם לא באמת יכולים לנהל את המדינה". לדבריו, הם יצליחו להפיל את הממשלה, ולאחר מכן יקימו ממשלת ימין עם המפלגות החרדיות והציונות הדתית שתטפל בנושא. "אנחנו יודעים לפתור את הסוגייה הזאת בדרך נורא פשוטה, באמצעות חקיקה שהקואליציה העתידית תקדם ותעביר".

מנגד, אמר יו"ר הקואליציה לשעבר: "יש את חוק הסדרת ההתיישבות הצעירה, קידמנו אותו בקריאה טרומית. הם יכולים לתמוך בהמשך החקיקה להסדרת ההתיישבות הצעירה, ובתמורה נתמוך בצעת החוק שהם רוצים להביא". בהמשך, תקף בחריפות את ממשלת החילופים בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד, והתריע: "קמה פה ממשלה חסרת אחריות. הממשלה בחרה לוותר על כל סממן יהודי, זה לא סטטוס קוו ולא דומה לסטטוס קוו. ברמה ההיסטורית, לא היה דבר כזה שהקימו ממשלה משיקולים מוזרים; בנט שרצה להעצים עצמו בתפקיד רה"מ וסער משיקול קטנוני, ילדותי ונקמני נגד רה"מ היוצא נתניהו".

ח"כ זוהר העריך: "עוד שבועיים־שלושה בהתנהלות החדשה, הם לא יעברו את אחוז החסימה, לא ימינה ולא תקווה חדשה. משום שבסוף, כשאתה מתחייב לציבור על אידאולוגיה, ערכים ומוסר ואח"כ מפר את זה; אתה לא יכול לבוא בטענות לציבור שלא רוצה להצביע עבורך יותר. זה מה שקורה לימינה ולתקווה חדשה. הם הפרו כל הבטחה שלהם מקמפיין הבחירות, בשל אופורטוניזם אישי של בנט ונקמנות ילדותית של סער. זה לא עובד אצל הציבור".

איך תצביעו?
"הדבר צריך להיות מוחלט על ידי כל חברי הסיעה ויו"ר האופוזיציה נתניהו, בשיתוף מלא עם כל הגוש שמאוד מגובש. אם הם חושבים שאנחנו נהיה רשת הביטחון שלהם - שיישכחו מזה".

      

עריכה: עופרי גליכמן

17/06/2021
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90