103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

אולמרט: "גס רוח"; מגל: "אובססיבי, תעשה חשבון נפש"

עימות חזיתי בין רה"מ לשעבר למגיש התוכנית • אולמרט: "אתה לא מתקרב להיות עיתונאי, אתה עבריין מין" • ינון: "בניגוד אליך לא הורשעתי וישבתי בכלא"


קרב מילולי חריף בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לינון מגל: בפתח השעה השנייה של תוכניתם של מגל ובן כספית, עלה אולמרט במפתיע לשידור כדי להגיב לטענה שהעלה ינון, ולפיה גם לאולמרט לקחו שבועות ארוכים לפנות את מעון ראש הממשלה בבלפור. ראש הממשלה לשעבר דחה את הדברים ותקף את ינון אישית, תוך שהוא מכנה אותו "עבריין מין". האזינו לשיחה הדרמטית.

"שלומי בסדר ושלומו של ינון לא בסדר", פתח אולמרט, ותקף: "הגיע הזמן שהדובר של משפחת נתניהו יופיע במדים של המשפחה ויפסיק ללכלך ולזרוע שקרים, רמאויות ונבזויות. אני, כשסיימתי את תפקידי כרה"מ, במהלך של פחות משבוע פיניתי את בית ראש הממשלה בבלפור. לא עניין אותי להיות שם יום אחד מיותר, עברתי לבית שבו התגוררתי במשך הרבה שנים. כל הפרסומים האחרים הם דברי נבזות והונאה ומי שעושה את זה, ינון מגל, יש לזה חומרה יתרה - שבערך פעם בשבוע מפיץ שקרים מתוך תשוקה שלא ניתנת לשליטה להגן על השקרן והנוכל, שאי אפשר יהיה לומר יותר בעתיד הקרוב שהוא הנוכל מבלפור".

מי שהורשע זה לא נתניהו.
"תסלח לי אדוני, אני מדבר על העניין"

ישבת בכלא על עבירות שוחד.
"אתה נותן לו יד להפצת שקרים. אתה מפיץ שקרים, אתה לא עיתונאי, לא מתקרב ללהיות עיתונאי, ולא רוצה להגיד לך במה הואשמת".

לא הורשעתי בבית משפט, בניגוד אליך. לא ישבתי בכלא, אתה עבריין מורשע. אולי קצת צניעות? תעשה חשבון נפש על העבירות שעשית. אתה איש מושחת שישב בכלא על עבריינות, אז טיפה צניעות כשאתה אומר על אחרים 'מושחת'. ישבת במדים בכלא, טיפת צניעות לפני שאתה קורא לנתניהו מושחת.
"אתה עבריין מין, אל תטיף לי מוסר".

אני יכול לתבוע אותך על זה.
"תתבע".

אתה פשוט שקרן, קשקשן. אתה אידיוט וזה הכול. זה מה שאפשר להגיד עליך.
"אני אשמח להיפגש איתך בבית משפט".

מי רוצה להיפגש איתך? אתה אדם אובססיבי וקנאתך לנתניהו העבירה אותך על דעתך, לא בדקת במה טעית, לא בדקת את עצמך, ואתה רק מלכלך ומטנף במקום לעשות חשבון נפש ולהיות בשקט.
"היחידי שמטנף ומלכלך ועושה את זה בשירותה של משפחה אומללה של ראש ממשלה שסולק מתפקידו זה אתה. אתה לא עיתונאי, לא מתקרב להיות עיתונאי, אתה אדם גס רוח, שטחי, חלול וחצוף ולא התכוונתי לא לדבר איתך ולא להחליף איתך שום מילה משום שאינך ראוי לזה".

אז למה התקשרת?

"אני יכול לתבוע אותו על זה"

בשלב זה ניתק אולמרט את השיחה, ובן כספית ניסה בדרכו להרגיע את הרוחות. "הצלחת להשיג את זה?", עקץ את שותפו להגשה, ואמר: "לא צריך לרדת לתהומות האלה".

ינון הגיב: "אתה לא מתבייש? אני? שנאי לא ארד לתהומות האלה? להם מותר להגיד הכול וכשעונים לכם אתה אומר 'אל תרד לתהומות האלה'? איש חוצפן. יש גבול לחוצפה, האדם ישב בכלא". לדבריו, "יש הבדל אחד, אני אמרתי אמת והוא שיקר ואני יכול לתבוע אותו על זה".

מגל התייחס לטענותיו של ראש הממשלה לשעבר: "תסתכל בתיק 4000, מה התפקיד שלי ואיך התנהגתי ב'וואלה'. הוא יגיד לי אם אני עיתונאי או לא? אתם חבורה של דמיקולואים". הוא גם הגיב לטענה האחרת של אולמרט, ואמר: "כשהוא אמר עליי 'עבריין מין' זה שקר ועלילה, כי זה שאמרתי למישהי במסיבה שאני חרמן עליה זה עדיין לא הופך אותי לעבריין מין, למרות שעשיתם מזה, בעוול שאתם רגילים לעשות לאנשי ימין, בעליהום שעשיתם עליי - שלא נותרה לי שום ברורה כי אתם רשעים ארורים, מה לעשות? זו האמת. זו האמת. בסוף אתה מסתכל מה נטען ומה היה באמת עליי ומה נטען ומה היה באמת על אולמרט - ואתה מבין מי צודק ומי משקר".

     

עריכה: עופרי גליכמן

 

20/06/2021
הישארו מעודכנים

אולמרט ומגל
אולמרט ומגל  |  צילומים: משה שי/פלאש90, 103fm