103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"התנועה שלנו עדיין חיה ותוססת"

ח"כ מיקי זוהר סיפר על השבועות הראשונים באופוזיציה וטען: "נתניהו הוא פייטר בן 72 שלא רוצה לוותר, למרות שהוא יכול לצאת לנופש"


חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב על השבועות הראשונים באופוזיציה. הוא הגיב למגוון עניינים הנוגעים למתרחש מאחורי הקלעים בסיעתו, ביניהם התבטאויותיו של ח"כ יולי אדלשטיין כנגד נתניהו, סוגיית הנאמנות ליו"ר הסיעה אל מול אלו שנחשבים כמועמדים להחליפו, כמו ניר ברקת, ומדוע זוהר עצמו לא נבחר ליו"ר הסיעה והוחלף ביריב לוין.

בהמשך הגיב על ליל השימורים שהתקיים בלילה של יום ב', ומטרתו הייתה כביכול להתיש את הקואליציה, שדווקא יצאה כשידה על העליונה בהצבעות: "אני באמת חושב שאנחנו יכולים לעשות פה אופוזיציה לא קלה ולהביא אותם לסיטואציה שלא יהיה להם פשוט לנהל את האירוע הזה. בעיניי זה ראוי להערכה, אני באופן אישי מתרשם מהנחישות הזאת. אין ספק שזה יהיה נורא קשה אבל בהתאם לרוח שנתניהו מביא איתו לעניין הזה ולדוגמה האישית שהוא מראה – אני חושב שאתם תראו פה מסע מתיש מאוד לקואליציה ועבודה אינטנסיבית מאוד של האופוזיציה". עוד התייחס לאפשרות שנתניהו יחזור על הנוהל המתיש הזה מדי שבוע: "אני רואה מולי פייטר בן 72 שלא מוכן לוותר, שרוצה להיות ראש הממשלה, שמאמין שהוא צריך לתרום את חייו למען מדינת ישראל, שיכול בימים אלו להגיד 'חבר'ה אני רוצה ללכת לנופש ולעשות כסף בארץ ובחו"ל', אבל אומר 'לא, אני מקדיש את חיי למען מדינת ישראל ונאבק גם כיו"ר האופוזיציה עם כמה שזה קשה'".

באותו הקשר, הגיב זוהר גם לציוץ של הליכוד שהוכיח את מירי רגב על היעדרותה מהישיבה, למרות תגובתה שההיעדרות הייתה מתואמת ומאושרת: "זה בטח ובטח לא היה מכוון אישית כלפי מירי רגב, שהיא אחד הגורמים הכי המשמעותיים בליכוד בעיניי כולם. למיטב ידיעתי מירי הודיעה שהיא אמורה ללכת ואני חושב שגם אושר לה. בסוף, כשאתה רוצה את הלכידות ואת האחדות אתה צרך שכולם יהיו מחויבים. החליטו לעשות מעשה טיפה קיצוני כדי להביא למצב שזה לא יקרה שוב בשבועות לאחר מכן. אתה תראה שכבר ביום שני הקרוב תראה נוכחות מלאה. כי כשאתה רוצה להפיל את הקואליציה אתה צריך משמעת ברזל".

לסיכום, הביע ח"כ מיקי זוהר את דעתו על סיכויי ההישרדות של הממשלה החדשה: "הנבואה ניתנה לשוטים, אני לא יודע לומר מכיוון שזה תלוי בהתפתחויות ובמציאות, שהיא חזקה יותר מכולנו ומכל הרחשים הפוליטיים. אני חושב שהמבחן הראשון של הקואליציה הזאת יהיה בהעברת תקציב, שאם יעבור, ייתן לה אפשרות לשרוד זמן רב יותר כי אז הדרך היחידה להפיל אותה תהיה שימצאו 61 ח"כים שיהיו מוכנים להצביע אי אמון בה", אך הדגיש: "היום, סוף סוף, אחרי הרבה מאוד שנים יהיה אפשר לחדד את ההבדל בין ממשלה שלנו בהנהגת נתניהו לממשלת שמאל בהנהגת בנט. הציבור יוכל להציב בפניו מושא להשוואה ולראות למה אנחנו צריכים להיות בהנהגת המדינה, ואני מקווה שיחזיר אותנו מהר מאוד". 

עריכה: יעל טלמן

23/06/2021
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90