איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עסקת החבילה המתוכננת במשק לא מקובלת עליי"

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, מתנגדת לעסקת החבילה: "אני מודיעה חד-משמעית שאנחנו לא קשורים לזה. לא ניתן שיקפיאו את שכר עובדי ההוראה"


יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, שוחחה עם ענת דוידוב ויעל איילון ב-103fm והביעה את התנגדותה הנחרצת לעסקת החבילה המתוכננת לעובדי המשק. בהמשך, בן דוד התייחסה גם לאפשרות להעלות את גיל הפרישה של עובדי ההוראה, והביעה דעתה על פתיחת שנת הלימודים הבאה בצל הקורונה.

"עסקת החבילה המתוכננת במשק לא מקובלת עליי", הדגישה בן דוד בפתיחת דבריה. "אנחנו לא נהיה חלק מההסכם הזה, ואני מודיעה בצורה חד-משמעית שאנחנו לא קשורים לזה. בוודאי שלא ניתן שיקפיאו את השכר של ציבור עובדי ההוראה, כאשר כבר מינואר 2020 לא קיים הסכם שר. אני מתנגדת לכך בכל תוקף".

"אנחנו מתנגדות להעלאת גיל הפרישה בציבור עובדי ההוראה", הוסיפה בן דוד. "מקצוע ההוראה הוא אחד המקצועות השוחקים ביותר, ולא יעלה על הדעת שיאריכו את גיל הפרישה. רק מי שאין לו מושג בנבכי מערכת החינוך, לא מבין עד כמה המקצוע הזה שוחק ומתיש. אנחנו מתנגדים לעסקת החבילה הזאת, איתנו צריך לדון על כך בנפרד".

"אנחנו לא יכולים לוותר על דרישות השכר שלנו", טענה בן דוד. "כיום, עובדת הוראה מקבלת ב-100% משרה שכר של 6,800 שקלים ברוטו. אנשים עוזבים את מערכת החינוך. אנחנו צריכים למשוך את הכוח האיכותי למערכת החינוך, ולכן אנו חייבים להעלות את השכר של המורה המתחיל ולטפל בשכר של כלל ציבור עובדי ההוראה".

"משרד הבריאות ומשרד החינוך צריכים להגיע להסכמות"

בהמשך, בן דוד התייחסה לפתיחת שנת הלימודים הבאה בצל מגפת הקורונה, והביעה דעתה על קריאתו של משרד הבריאות לפתוח את שנת הלימודים תחת מתווה של קפסולות: "אני בעד כיתות קטנות, בלי קשר למצב הקורונה. בתקופת הקורונה ראינו את היצירתיות של ציבור עובדי ההוראה והמנהלים במרחבי הלמידה. כל מדינות ה-OECD עובדות בכיתות קטנות של 20 תלמידים, אנחנו צריכים לשאוף ולעשות זאת. כולם ירוויחו מזה".

"אני מציעה שלפחות ילמדו מהפעמים הקודמות מה לא עבד נכון", המליצה בן דוד והתייחסה להנחיות הסותרות שמתקבלות פעמים רבות מצד משרד הבריאות ומשרד החינוך. "בעבר, משרד הבריאות אמר משהו אחד ומשרד החינוך אמר משהו אחר, בלבלו את כל הציבור וגם את עובדי ההוראה. עשו לנו מתווים מעל הראש, ובסוף לא יצא כלום. משרד הבריאות ומשרד החינוך צריכים להגיע להסכמות, ולתת הנחיות שנוכל ליישם".

עריכה: ג'וני דוב

11/07/2021
הישארו מעודכנים

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים
יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90