איפה הכסף
עם ענת דוידוב

שנת הלימודים תיפתח כסדרה: "זה מה שהתלמידים זקוקים לו"

אודליה שיינדורף, סגנית יו"ר הנהגת ההורים הארצית, שמחה על מתווה החזרה ללימודים ב-1 לספטמבר ללא קפסולות: "למידה בקפסולות - זה עבודה בעיניים"


משרד החינוך ומשרד הבריאות הציגו את התוכנית לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, ומסתמן כי שנת הלימודים תפתח כסדרה ב-1 בספטמבר – וללא חלוקת התלמידים לקפסולות. אודליה שיינדורף, סגנית יו"ר הנהגת ההורים הארצית, שוחחה עם ענת דוידוב ב-103fm, שיבחה את המתווה שפורסם והתייחסה לצורך בהכנת תוכנית גם למקרה של התפרצות רחבה.

"אנו שמחים על ההחלטה החד-משמעית שהתלמידים חוזרים למסגרות ב-1 לספטמבר, זה מה שהתלמידים זקוקים לו", אמרה שיינדורף בפתיחת דבריה. "הבסיס של המתווה הוא מצוין, כי הוא אומר שילדים צריכים להיות בחברת ילדים, הם צריכים להיות במסגרות ולא בלמידה היברידית כפויה מראש".

לפי שעה, תלמידי ישראל לא ישובו ללמוד בקפסולות אלא יישארו בכיתות גדולות. "מדינת ישראל נמצאת בקיצוניות מבחינת עומס התלמידים בכיתה", הביעה שיינדורף את דעתה. "היה טוב אם היינו יורדים ל-30 תלמידים בכיתה, אבל אין מספיק מורים מקצועיים במדינת ישראל, אין מספיק מבנים, לכן קפסולות זה עבודה בעיניים. המשמעות של למידה בקפסולות תהיה, למעשה, לשלוח את התלמידים הביתה".

"יש נקודה במתווה שחשוב שנדע, מה קורה בשעה שיש התפרצות וכאשר ערים שלמות הופכות לכתומות או אדומות?", תהתה שיינדורף והדגישה, "אם מישהו חושב שבהינף יד עיר שלמה או בית ספר יכולים לעבור לצורת למידה אחרת, אז לא. חייבים לייצר חגורת ביטחון למערכת החינוך מבחינה תקציבית. צריך שברשות המקומית יהיה תקציב, יחד עם שעות הוראה וכוח עזר שעומד בכוננות. אם למנהלים של בתי הספר לא יהיו את הדברים האלה, אז ישלחו את הילדים הביתה".

בהמשך, סיפרה שיינדורף על היחסים בין הנהגת ההורים לבין שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון: "אנחנו נפגשנו איתה, וגם עם יו"ר ועדת החינוך ועם מנכ"ל משרד החינוך. אנחנו כל הזמן בקשר איתם, הם שמעו את העמדות שלנו. אנחנו לא מחליפים את מקבלי ההחלטות, רק מבקשים הפקת לקחים ולא לחזור על טעויות. אם נצליח בכך, אז הצלחנו בשביל כולם".

עריכה: ג'וני דוב

26/07/2021
הישארו מעודכנים

שנת הלימודים תיפתח כסדרה: "זה מה שהתלמידים זקוקים לו"
שנת הלימודים תיפתח כסדרה: "זה מה שהתלמידים זקוקים לו"  |  צילום ארכיון: יונתן זינדל/פלאש90