103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"אם אין ברירה, נכון להחיל את הסגר כבר בעוד שבוע"

השר אלקין: "לא זוכר שהצעות מומחי משרד הבריאות לא אושרו על ידי הקבינט" • "רוב החולים קשה בני 60 ומעלה ואם יתחסנו הסיכוי למנוע סגר יגדל מאוד"


לאור הזינוק בתחלואה והביקורת הרבה שנשמעת כלפי הממשלה, היום (ד') יתכנס קבינט הקורונה לדון במועד כניסתן לתוקף של ההמלצות אשר סוכמו בדיון החירום. בין ההמלצות שידונו היום, החלת התו הירוק על כלל ענפי המשק, והחזרת התו הסגול בקניונים. בן כספית וינון מגל שוחחו עם השר זאב אלקין (תקווה חדשה) על הנושא.

השר זאב אלקין החבר בקבינט הקורונה, התייחס לביקורת שנשמעת כלפי הממשלה באשר למדיניות הטיפול במגפת הקורונה וההתעלמות לכאורה מדעת המומחים, וטען: "לא זכור לי שהיו הרבה הצעות של מומחים שלא אושרו. אם יוצע עכשיו תו סגול, נדון בזה ויכול להיות שנאשר".

בתחילת ההתפרצות המחודשת אמר ראש הממשלה נפתלי בנט כי בכוונתם לאפשר 'חיים לצד הקורונה', אך כעת שוב עלתה על הפרק אפשרות להטיל סגר. השר הבהיר: "לא החלטנו לא לסגור את המשק באופן קטגורי, אם יהיה צורך – נעשה סגר. הכול תלוי במספרים, ובמידת ההיענות של הציבור לחיסונים". לדבריו, "אם יתחסנו בחיסון שלישי, הסיכוי למנוע את הסגר יגדל מאוד".

השר ציין כי הוא נמנה עם אלו שסברו כי "נכון להתחיל את הסגר באוגוסט ולא בספטמבר. אני עדיין חושב את זה", וחידד: "לא מיד, אבל עוד שבוע אם הנתונים ימשיכו לעלות". באשר לדרך קבלת החלטות, טען כי הקואליציה "מתפקדת הרבה יותר טוב מהממשלה הקודמת. בקבינט הקורונה אנשים מביעים עמדה בלי קשר לשיוך מפלגתי, יש דיון רציני אחרי ששומעים את דעת המומחים. בממשלה הקודמת הכול היה פוליטי, נתניהו אמר א' וכל שרי מפלגתו היו צריכים להתיישר איתו אוטומטית, גם גנץ. בממשלה הזאת אין היבטים פוליטיים, הדיון הוא ענייני, הגישה אחידה".

"הציבור יעריך את העבודה שלנו"

למרות זאת, הוא סייג באומרו: "האם ההחלטות תמיד יהיו ב־100 אחוז נכונות? אני לא חושב, אנחנו נעשה טעויות. אין ממשלה שלא עושה טעויות". שרת הפנים התראיינה אתמול (ג') ב'חדשות 13', והתבטאה באופן שנוי במחלוקת, כאשר טענה כי צריך "להכיל גם מתים". השר אלקין הביע את דעתו בנושא: "יש משהו במה שהיא אמרה. בסופו של דבר, אנשים שהתחסנו נמצאים בסיכון יותר קטן לחלות בקורונה ולהפוך לחולה קשה או למות. לכן, מבחינת 'הישמרו לנפשותיכם', אני קורא לכל אחד להתחסן".

בהמשך, התייחס לבחירתו של אלי לנקרי לראשות העיר באילת, ולהפסד של גבי קדוש, מועמדו של נתניהו: "מה שחשוב זה שנבחר ראש עיר מעולה באילת, הוא למעשה היה יד ימינו של ראש העיר היוצא לכן באופן טבעי אנחנו תמכנו בו. זה אדם שהוכיח עצמו ואני שמח שתושבי אילת נתנו בו אמון, והמועמד של נתניהו הפסיד".

באשר לסקרי המנדטים המנבאים למפלגת תקווה חדשה מפלה בבחירות הבאות, הרגיע השר אלקין, ואמר: "בסופו של דבר הציבור יעריך את העבודה שלנו, את העובדה שבזכותנו נעשו חילופי שלטון בישראל ונתניהו הודח, וייתן בנו אמון".

        

עריכה: עופרי גליכמן

11/08/2021
הישארו מעודכנים

זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90