103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"בד"כ לא מודלפות תמונות של נתניהו ללא עריכה ובימוי"

השר זאב אלקין טען כי תמונת רה"מ לשעבר בשדה התעופה בסן פרנסיסקו מבוימת: "טוב שהיה מצטרף למאמץ למנוע טיסות ולא מעביר מסר הפוך, אך זו זכותו"


שלשום (ב') נורתה רקטה אל עבר שטח ישראל והביאה בכך לסיומם של ארבעת חודשי השקט בגבול הדרום. זוהי הרקטה הראשונה ששוגרה מאז מבצע 'שומר החומות', ובניגוד להתחייבויות של ראש הממשלה כי 'מה שהיה הוא לא שיהיה' וכי 'דין שדרות כדין ירושלים', מתברר כי בנט הנחה את הצבא שלא לתקוף בעזה כתובה לירי. שר הבינוי והשיכון זאב אלקין (תקווה חדשה) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והגיב לדברים.

"חלפו שתי יממות וצה"ל לא הגיב לירי על שדרות. אני שומע שעבאס הציב אולטימטום לבנט ולגנץ - אם תהיה תגובה אין תקציב ואין ממשלה. מדינת ישראל לא הגיעה מעולם לשפל החמור הזה - מפלגה אסלאמיסטית קיבלה זכות וטו על השיקול הביטחוני. קיבלתם מדינה בתנועה והכנסתם אותה למוסך". את מילים קשות אלה כתב חבר הכנסת יואב גלנט (הליכוד), זאת בשל היעדר התגובה הממשלתית לירי הרקטה לדרום הארץ לפני כיומיים.

השר זאב אלקין הגיב להאשמות החמורות של השר לשעבר גלנט, והבהיר: "זה הזיה, הממשלה הזאת קיבלה החלטות על תקיפות בעזה וגם החלטות ביטחוניות אחרות, ושום שיקול ביטחוני לא מושפע משיקול פוליטי. אין שום מגבלה פוליטית על קהלת החלטות ביטחוניות. אני מבין את גלנט שמתוסכל מזה שהוא לא שר", והוסיף: "יש לנו סיבות להחליט מתי אנחנו מגיבים ואיך כדי שלצד השני יהיה כואב יותר. אנחנו נעשה מה שנכון לביטחונם של אזרחי ישראל".

באשר לאפשרות שפעולה צבאית נרחבת תפגום ביציבות הקואליציה, אמר: "אני לא חושב שיש גורם שרוצה להפיל את הממשלה, אבל אם מישהו, בגלל שנדאג לביטחונם של אזרחי ישראל, ירצה להפיל ממשלה – שיפיל את הממשלה. אני לא חושב שהוא ירוויח מזה משהו פוליטי".

"אני חולק על דעתה של שרת החינוך"

בהמשך, התייחס לניהול משבר הקורונה ההולך ומחריף: "יש קמפיין על הראש של שרת החינוך שאני מאוד לא אוהב, היא מציגה עמדה ואפשר לא להסכים איתה. אני חולק על דעתה, אך יש דרך לעשות זאת". כמו כן, הדגיש כי המחלוקת באשר לחיסון תלמידים בבתי הספר הוא טכני, "יפעת אמרה שהיא לא מתנגדת לכך שתלמידים יתחסנו בתום הלימודים. אני מאלה שחושבים שבגלל הערך הייחודי של החיסונים, גם אם יש פגיעה בהליך הלימודים, האחד גובר על השני".

הממשלה הכריזה כי היא פועלת ככל שביכולתה על מנת להימנע מהטלת סגר במהלך החגים, אך מדדי התחלואה ממשיכים לעלות ואתמול נחצה רק 8,500 מאומתים ליום. "אם נקבל יכולת בקרוב לחסן בני 40 פלוס יש סיכוי ממשי שנוכל להימנע מסגר, אבל אם לא – לא יהיה מנוס", טען אלקין.

המסר ההפוך של נתניהו

בהמשך, הגיב השר לתמונות שהתפרסמנו לאחרונה, המציגות את ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה בהווה בנימין נתניהו יושב על מזוודות בדרכו לחופשה משפחתית בחו"ל: "בד"כ לא מודלפות תמונות שקשורות לנתניהו שלא עברו מחשבה, עריכה, בימוי ואח"כ הפצה. הבעיה בתמונה זה המסר שמנוגד למסר של הממשלה, שאמרה להימנע מנסיעות לחו"ל. היה רצוי לדעתי אם יו"ר האופוזיציה היה מצטרף למאמץ הזה, ולא מעביר מסר הפוך. אבל זכותו".

כמו כן, טען כי הקמפיינים נגד חברי תקווה חדשה מגיעים מסביבתו של יו"ר האופוזיציה: "נתניהו לא עושה חשבון, ראיתי ציוצים ברמה מאוד נמוכה מטוויטר הרשמי של הליכוד נגדי. אני חושב שבנימין נתניהו וסביבתו הקרובה ירדו מאוד נמוך בניסיון להילחם בנו, כי הם יודעים שבגללנו היום נתניהו לא רה"מ. מכאן רמת השנאה האישית לכל אחד ואחת מאיתנו".

       

עריכה: עופרי גליכמן

18/08/2021
הישארו מעודכנים

זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90