103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"רה"מ בנט מקבל ציון גבוה על התפקוד שלו"

סגן השר אביר קארה (ימינה) מצליח לשמור על אופטימיות, גם בשיאו של גל האומיקרון: "כשהערפל יעלם אתם תראו שהיה כאן ניהול טוב של רה"מ בנט"


קצב ההדבקה בגל הנוכחי מהיר במיוחד, נתוני התחלואה במגמת עלייה מתמדת והממשלה משנה מפעם לפעם את ההנחיות והמתווים. ענת דוידוב וגולן יוכפז שוחחו ב־103fm עם סגן השר אביר קארה על התנהלות הממשלה במשבר הקורונה נוכח הגל החמישי והתפרצות האומיקרון. בנוסף, הביע סגן השר את דעתו לתפקוד ראש הממשלה נפתלי בנט.

"יש בלבול בהנחיות ויש בלבול בכל העולם", הבהיר סגן השר בפתח דבריו, "האומיקרון הוא לא בעיה ישראלית, הוא בעיה עולמית. הוא מדביק מאוד. בואו נזכר שאנחנו המדינה שיצאה מהדלתא בלי לעשות סגר ועם מינימום פגיעה בחיי היום יום של האזרחים. אנחנו האחרונים שנכנסנו לגל האומיקרון".

"הפעילות של הממשלה קנתה את הזמן להתארגן ואתמול היה היום הראשון שכולנו הרגשנו את האומיקרון כאן, הוא נמצא בעוצמות הדבקה שלא הכרנו לפני כן. לכן, על בעלי העסקים בלי סגר יש סגר", קבע.

הממשלה אומנם לא הכריזה על סגר, אך בעלי העסקים טוענים שהאווירה במקומות היא בדיוק כפי שהייתה בזמן הסגר. המכירות ירדו והלקוחות אינם מגיעים. "נכון שגם לא לא יהיה סגר יהיה סגר. הממשלה מחויבת לתת מענה לבעלי עסקים שנפגעים כתוצאה מהאומיקרון", הסביר.

"אנחנו יודעים כמה קשה לחיות בישראל עוד לפני הקורונה"

על התבטאות שר האוצר אביגדור ליברמן בנוגע למענקים והפיצויים לנזקים הכלכליים, אמר: "ליברמן צודק בעניין הזה, מדינת ישראל נמצאת בחוב יותר גדול משהייתה ב־2008. העצמאים במדינת ישראל הם האזרחים שעומדים בחזית של אומיקרון ובחזית של המדינה כל הזמן. בלי המסים שהעצמאים משלמים אין צבא, אין ביטחון ולא יהיה שום דבר שהמדינה יכולה לעמוד בו. אנחנו יודעים כמה קשה לחיות בישראל עוד לפני הקורונה. יוקר המחיה בישראל מהגבוהים בעולם, אי אפשר לקנות כאן דירה. כוח הקנייה של הישראלים שעובדים קשה ומשלמים מיסים הוא נמוך ביחס לעולם".

"ליברמן אמר בצורה מפורשת שיהיו מענקים למי שנפגע. אני אדאג לזה באופן אישי שיהיו מענקים לאנשים שנפגעים כתוצאה מהאומיקרון ומהסגר ללא סגר. למה אי אפשר פשוט לתת מענקים בלי שום קשר לסגר ולא לסגור את המדינה? לסגור את המדינה זה טירוף", הוסיף.

"בנט לא נותן ללחץ להכניע אותו"

בהמשך השיחה, נשאל סגן השר על ידי המגישים מהי דעתו על התנהלות הממשלה. זאת לנוכח תוצאות סקרי שביעות רצון האזרחים הממשלה והעומד בראשונה. "אני חושב שההתנהלות של הממשלה היא התנהלות מצוינת. אני רוצה שתזכרו דבר אחד - שנה שעברה כאשר היו סגרים מאוד קשים הנזק היה חסר תקדים עם תשלומים ומענקים. יחד עם זאת, המענקים בחלק מהמקומות הצילו את בעלי העסקים והצילו גם את המשק. הגעתי לכנסת במיוחד בשביל לדאוג ולייצג את בעלי העסקים הקטנים והבינוניים. מי שנפגע יקבל מענה".

לדבריו, כשהיה נוכח בבלפור לפני הבחירות הקודמות נאמר לו כי הקורונה משפיעה על המנדטים. "היה שם ראש ממשלה אחר שאמר לי קבל עם ועדה שכשהקורונה עולה המנדטים יורדים וכשהקורונה יורדת המנדטים עולים. אנחנו בשיאו של משבר וגל ומקום קשה לראות מהמקום הזה את הדברים. אחרי שהערפל טיפה יעלם ונצא לראות את השמש אתם תראו שהיה פה ניהול טוב של ראש הממשלה".

"באופן חד משמעי הניהול של בנט במשבר הזה הוא טוב עובדתית. מגל הדלתא היינו הראשונים לצאת ובגל האומיקרון היינו האחרונים להיכנס. הציון של ראש הממשלה הוא טוב מאוד, ציון גבוה. לאור הלחצים ורעשי הרקע ויש המון פייק ניוז - ראש הממשלה עם ציון גבוה, הוא לא נותן ללחץ להכניע אותו", סיכם.

עריכה: שני רומנו

10/01/2022
הישארו מעודכנים

אביר קארה
אביר קארה  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90