איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"שוב זה חוזר על עצמו, הטלת ילדים בכוח, השפלות"

ענת דוידוב על התופעה המחרידה של התעללות בפעוטות בגני הילדים, שנדמה שלא יודעת מנוח: "זו כמעט שגרת יומם של הילדים - ממש רולטה" • טור אישי


"ראיתי את הפחד בעיניי כל הילדים כשהם לא זזים". זוכרים שאתמול החמאנו למשרד החינוך על שהחליט להדק את הפיקוח על מעונות היום? שמונה פעוטונים נסגרו, עבודתן של 13 מטפלות הופסקה, ושרת החינוך הבטיחה "נילחם עד חורמה בכל גילוי אלימות". נפלא.

אבל היי, הנה עוד פעוטון מככב. ושוב בקריית שמונה! שמעתם את ההורים ההמומים שבית המשפט זרק אותם החוצה, ולא נתן להם להקשיב לדיון שדן בהתעללויות הקשות שהגננת ושתי הסייעות שלה עשו בילדים שלהם. אולי לא תתפלאו, אבל מי שמכונה גננת כבר עשתה את זה קודם. היו חשדות, פעוט אחד פרק את הכתף, והתלונה נסגרה מחוסר אשמה. אגב עורך דינה של הגננת מכחיש עכשיו את המעשים שלה.

ושוב זה חוזר על עצמו, שוב סחיבות בשיער, שוב הטלת ילדים בכוח, צעקות, השפלות, נחסוך מכם עוד תיאורים קשים. הרי זו כמעט שגרת יומם של פעוטות, ממש רולטה! כמעט אין יישוב או עיר בישראל שהנגע הזה עוד לא הגיע אליו. לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה כלכלית להעסיק מטפלת בבית. אז הולכים לברירת המעון, הפעוטון.

ברור שלא כל המטפלות מתעללות, וזה אפילו נפלא להיות בחברת ילדים, ושוב נחזור על הקריאה שלנו למשרד החינוך, החיים של הילדים שלנו בידיים שלכם!

04/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: Ingram Images,103fm
Paris